poster

Gomora

 • Itálie

  Gomorra

 • anglický

  Gomorrah

 • Slovensko

  Gomora

Krimi / Drama

Itálie, 2008, 137 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Aktuálně.cz (Alena Prokopová)

  "Prý neexistuje způsob, jak camorru zastavit, natož zlikvidovat; natahuje chapadla daleko za hranice původního působiště. Pokud vám leží na srdci pouze osud Chobotnice na pražské Letné, můžete si samozřejmě představovat, že se vás italský hlavonožec netýká." (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Možná by potom, jak Gomora uspěla v Cannes (Velká cena) a ovládla Evropské filmové ceny, kterých získala pět, včetně těch za nejlepší film, režii a scénář, někdo od ní mohl čekat ještě výjimečnější dílo, s větší energií a intenzitou jakou zářil třeba oslavovaný Milionář z chatrče. Ale i takhle je…" (více)

 • MovieZone.cz (Vít Schmarc) ****

  "Ano, pokud jste vycepováni Copollovou poetikou a hledáte především blyštivé pozlátko velké ságy, Gomora vás uštve k smrti. Pokud hledáte syrový, brutální a bezprostřední obraz světa zločinu, máte velkou šanci, že kino opustíte v podobně dezolátním stavu jako autor těchto řádků. Hřejivé vědomí, že…" (více)

 • Premiere.cz (Aleš Smutný) ***

  "Milovníci klasických příběhů budou Gomorou znechuceni, protože je toho anonymního zabíjení a roztřesené kamery bez pojítek opravdu hodně. Ale pokud hledáte polodokumentární sondu do života neapolského podsvětí, odejdete z kina spokojeni. Budete mít pocit, že jste zabloudili do hnusné čtvrti plné…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Režisér Garrone se ve svém filmu vyhýbá přívětivým pohledům na město; pohledy do ohromných panelákových komplexů jsou paralelou k postapokalyptickým filmovým vizím. S tím rozdílem, že zde se jedná o současnou Neapol, nikoli o smyšlenou budoucnost. Město je jedním velikým úlem, kde má každý svou…"

 • Velkaepocha.sk (Peter Jonaštík) ***

  "Gomora je svojou formou zaujímavá pre európske filmové festivaly a filmové kluby, nie pre Hollywood, či hlavný prúd kinodistribúcie. Taliansko poslalo film ako kandidáta na Oscara, nebol však ani len zaradený medzi nominácie na najlepší zahraničný film. Zato v Európe si Gomora odniesla Veľkú cenu…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace