• Zik2
  **

  Další nepříliš povedený pokus o přiblížení Bible modernímu diváku. Nevím, jak je na tom anglická verze, ale v české mluvil Ježíš tak úzkostlivě moderně a jednoduše, až se ztrácel původní význam jeho slov. Lidi nejsou tak hloupí, jak si tvůrci (překladatelé) myslí - mohli využít toho, že už v 16. století si někdo udělal tu práci za ně a kvalitně a srozumitelně přeložil Bibli - navíc Bible kralická je „freeware“.(25.4.2011)

 • surprise
  ***

  HBO se rozhodlo převyprávět poslední dny Ježíše Krista a asi vyhnout se všemu, co bylo vytýkáno Umučení dle Mela Gibsona. A vskutku, film není tak krvavý. Dokonce bych řekl, že je to ten nejusměvavější Ježíš v dějinách filmu. A v tom je právě ten problém. Usmívá se jako kdejaký frajírek ze střední. Ježíš v tomto podání nemá potřebné kouzlo, charisma, něco kvůli čemu ho mám následovat. Film je sice dvoudílný a tedy má dost prostoru, přesto jsou postavy často šablonovité, jejich jednání málo odůvodněné. Scénarista si sice k evangeliím vymýšlí různé aktualizace, ale nedotáhne to k smysluplnému a věrohodnému příběhu. Prostě nevystihl ducha evangelií. A tak tu máme nervózního a stále křičícího Piláta, rozpačité apoštoly, kteří jen koukají, diví se a pak se mezi sebou hádají, matnou Ježíšovu matku, která má být viděna jako silná žena, ale zase ne hrdinka a třeba i velekněze, který bůhví proč tvrdí, že Judea padne, když nebude zadobře s Josefem z Arimatie. Tento film je opět důkazem, že natočit Ježíšův příběh není jen tak, že je to možná ta nejtěžší látka, jakou si může filmař vybrat. A tak oceňuji jen snahu a odvahu.(23.4.2011)

 • P@\/EL
  ****

  Povedené drama, které se zaobírá snad tím nejkontroverznějších tématem všech dob. Příběh posledních dnů života Ježíše Krista je poměrně zajímavě ztvárněný. Vyprávění se vesměs drží tradičního příběhu, jak jej znám i já. Myslím si, že je dobré nahlédnout na Ježíšův životní příběh, který je základem celého křesťanství.(23.5.2011)

 • salome
  ***

  Herecké obsazení mi hodně vadilo, když Marie měla Ježíše v 16ti, tak přece nemůže vypadat na 60, a Ježíš, měl mít tak 33, ne 50 a ostatní apoštolové, vždyť nejmladší Jan, kterého by měl hrát tak 20ti letý...hraje čtyřicátník,...a pak, hádky, nepřesné texty, vynechané odpovědi, nepravděpodobné reakce, o kterých se nepíše, ukřižování a pozice na kříži, slova, která "kamerově" snad všechna říká Marii...ale na druhou stranu musím pozvednout události, které zase nikdo nenatočil, kdy apoštolové nepoznali Ježíše, neustále strach apoštolů, že přijdou o život, jejich ukrývání, Josef, jež koupil hrob a zajistil pohřeb Ježíše, lámání chleba a při něm teprve dává se poznat, Pilát a jeho život, přípravy na večeři, zvýraznění židovských svátků a těžkost pak něco sehnat, zajistit, když se slaví...takže ano, nebyl špatný...aspoň ČT2 dává občas něco lepšího, než telenovely, zábavné pořady, soutěže,...(25.4.2011)

 • FandaF
  ***

  Dlouho jsem zvažoval co zde napsat a jak hodnotit. Na filmu je velmi patrné, že se moc neutrácelo..., slabá výprava, exteriéry, herci, atd. Postrádal jsem tam mnohé důležité scény a rozhovory, ale bylo i pár takových které bych vypustil. Jednou z věcí se kterou (mimochodem) nemohu souhlasit je obsazení 62 leté Penelope Wilton do role Marie (duchovní i vědci se shodují na tom, že Marie byla náctiletá, když měla Ježíše...), představoval bych si do této role o dost mladší herečku.... Nadruhou stranu se i pár věcí docela povedlo. Doporučuji shlédnout a udělat si vlastní názor.(19.4.2009)