HBO se rozhodlo převyprávět poslední dny Ježíše Krista a asi vyhnout se všemu, co bylo vytýkáno Umučení dle Mela Gibsona. A vskutku, film není tak krvavý. Dokonce bych řekl, že je to ten nejusměvavější Ježíš v dějinách filmu. A v tom je právě ten problém. Usmívá se jako kdejaký frajírek ze střední. Ježíš v tomto podání nemá potřebné kouzlo, charisma, něco kvůli čemu ho mám následovat. Film je sice dvoudílný a tedy má dost prostoru, přesto jsou postavy často šablonovité, jejich jednání málo odůvodněné. Scénarista si sice k evangeliím vymýšlí různé aktualizace, ale nedotáhne to k smysluplnému a věrohodnému příběhu. Prostě nevystihl ducha evangelií. A tak tu máme nervózního a stále křičícího Piláta, rozpačité apoštoly, kteří jen koukají, diví se a pak se mezi sebou hádají, matnou Ježíšovu matku, která má být viděna jako silná žena, ale zase ne hrdinka a třeba i velekněze, který bůhví proč tvrdí, že Judea padne, když nebude zadobře s Josefem z Arimatie. Tento film je opět důkazem, že natočit Ježíšův příběh není jen tak, že je to možná ta nejtěžší látka, jakou si může filmař vybrat. A tak oceňuji jen snahu a odvahu.(23.4.2011)

Dlouho jsem zvažoval co zde napsat a jak hodnotit. Na filmu je velmi patrné, že se moc neutrácelo..., slabá výprava, exteriéry, herci, atd. Postrádal jsem tam mnohé důležité scény a rozhovory, ale bylo i pár takových které bych vypustil. Jednou z věcí se kterou (mimochodem) nemohu souhlasit je obsazení 62 leté Penelope Wilton do role Marie (duchovní i vědci se shodují na tom, že Marie byla náctiletá, když měla Ježíše...), představoval bych si do této role o dost mladší herečku.... Nadruhou stranu se i pár věcí docela povedlo. Doporučuji shlédnout a udělat si vlastní názor.(19.4.2009)

• Zik2

Další nepříliš povedený pokus o přiblížení Bible modernímu diváku. Nevím, jak je na tom anglická verze, ale v české mluvil Ježíš tak úzkostlivě moderně a jednoduše, až se ztrácel původní význam jeho slov. Lidi nejsou tak hloupí, jak si tvůrci (překladatelé) myslí - mohli využít toho, že už v 16. století si někdo udělal tu práci za ně a kvalitně a srozumitelně přeložil Bibli - navíc Bible kralická je „freeware“.(25.4.2011)

Herecké obsazení mi hodně vadilo, když Marie měla Ježíše v 16ti, tak přece nemůže vypadat na 60, a Ježíš, měl mít tak 33, ne 50 a ostatní apoštolové, vždyť nejmladší Jan, kterého by měl hrát tak 20ti letý...hraje čtyřicátník,...a pak, hádky, nepřesné texty, vynechané odpovědi, nepravděpodobné reakce, o kterých se nepíše, ukřižování a pozice na kříži, slova, která "kamerově" snad všechna říká Marii...ale na druhou stranu musím pozvednout události, které zase nikdo nenatočil, kdy apoštolové nepoznali Ježíše, neustále strach apoštolů, že přijdou o život, jejich ukrývání, Josef, jež koupil hrob a zajistil pohřeb Ježíše, lámání chleba a při něm teprve dává se poznat, Pilát a jeho život, přípravy na večeři, zvýraznění židovských svátků a těžkost pak něco sehnat, zajistit, když se slaví...takže ano, nebyl špatný...aspoň ČT2 dává občas něco lepšího, než telenovely, zábavné pořady, soutěže,...(25.4.2011)

Povedené drama, které se zaobírá snad tím nejkontroverznějších tématem všech dob. Příběh posledních dnů života Ježíše Krista je poměrně zajímavě ztvárněný. Vyprávění se vesměs drží tradičního příběhu, jak jej znám i já. Myslím si, že je dobré nahlédnout na Ježíšův životní příběh, který je základem celého křesťanství.(23.5.2011)