Do nemocnice přijíždí mladý a nadějný chirurg Newell Paige (Errol Flynn). Má rád lidi a pacienty a oni milují jeho stejně jako jeho věrný pes. Promluví s významnou = bohatou pacientkou paní Dexterovou (Spring Byington), která mu představuje svoji dceru Phyllis (Anita Louise) s jasným záměrem dát je dohromady. Když má v operaci dojít, ten, kdo ji má provést, doktor Endicott (Henry O'Neill), nikde není (řešil nějaké osobní finanční problémy). Paige začne operovat, protože pacientka je ve vážném stavu. Vše jde dobře, ale pak se v půlce objeví Endicott, převezme operaci a udělá vážnou chybu, takže jednu cévu už nejde dobře podvázat a pacientka zemře. V soukromí chybu přizná, ale před komisí ji odmítne. K překvapení všech Paige neřekne, co se vlastně stalo a vina padne na něho. Mladý lékař odejde do Rocky Mountains v Montaně, aby se tam věnoval výzkumu řádící epidemie skvrnité horečky a riskuje vlastní život při testu nového séra. Uspěje a podaří se mu očistit své jméno? A vrátí se k Phyliis? (Peabody)

Peabody

ano čitelné předvídatelné, mnohdy nelogické - nechám na sobě vinu za stárnoucího doktora, odejdu, ale pak se vrátím se očistit? To, že kašlu na hezkou a věrnou zdravotní sestru, která mne očividně miluje a sám se upnu na jinou, kterou sotva znám, to už je uvěřitelnější, chlapi někdy nevidí kolem sebe.  Nicméně Erroll Flynn je krásný a Anita taky, je to pohádka, ale dobře natočená a odehraná. ()