poster

Sedm světel (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 57 min

Režie:

Olga Sommerová
 • Skejpr
  ****

  Mimořádně silný dokument...(16.10.2008)

 • raroh
  **

  Tak vysoká hodnocení snímku, který kýčovitě klouže po povrchu? Ta omšelá symbolika může být ráda za ty silné osobnosti, které jsou silné samy o sobě, Sommerová sama je slabá, až to hezké není (vedle svého manžela Špáty, Heleny Třeštíkové nebo třeba i Lukáše Přibyla). Nehledě na to, že do filmu zařadila jako autentické záběry z Radokovy Daleké cesty.(19.7.2014)

 • borsalino
  ****

  Velmi zajímavý dokument o krutosti nacistického režimu pohledem několika žen, které přežily hrůzy koncentračních táborů. Velmi zajímavý a poučný snímek, který by se měl rozhodně vysílat na základních školách, pro posílení prevence a uvědomění si, kam až může krutost, násilí a brutalita zajít.(1.5.2008)

 • Pragrik
  ****

  Zážitek z tohoto filmu je u mě umocněn tím, že film jsem zhlédnul v přítomnosti jak režisérky Olgy Sommerové, která nejen mě ale i ostatním posluchačům, uvedla film a poté i po konci okomentovala filmový materiál, ale hlavně také v přítomnosti osoby, jež sama prožila, co bylo ve filmu. Měl jsem tu čest poznat paní Martu Kottovou, stále vitální ženu narozenou v roce 1929, která nám po skončení filmu sdělila mnoho zajímavého o životě v holocaustu. Samotný film nám pouze nastínil situaci, jež zažili 4 ženy, ale i to je samozřejmě velice poutavé. Ve snímku na nás dýchne atmosféra doby. Bohužel strašné útrapy židů si nejvíce uvědomíme snad jen z fotografií z koncentráků. Plusem určitě je, že režisérce se podařilo zveřejnit propagační materiál nacistů pro idilické mětečko v Terezíně, kde si židé žijí v krásném prostředí, děti si spokojeně hrají...ale realita je poté v jiných koncentračních táborech bohužel zcela jiná......film je ukončen větou 105 ti leté pamětnice, která nám řekne i po svém strastiplném osudu, jak život a dlohověkost je nádherná a stojí za to žít....(19.11.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Jak na mě celý dokument působil? Velmi silně. A takový má přesně dokument být. Konkrétně dokument o holokaustu. Jen ti, jenž ho zažili, mohou takhle surově vylíčit události, podat své zkušenosti, nastínit člověku, který doposud viděl jen fotky či videa, jak to vlastně bylo. Výrazy v obličejích, kdy neradi vzpomínají, ale přesto si dokáží života užívat dále krásně a brát si z něj jen to nejlepší, je tou nejupřímnější výpovědí. Z filmařského hlediska si troufám tvrdit, že se jedná o vysoce nadprůměrné dílo, které chytne za srdce jak toho, kdo se o tuhle tématiku zajímá, tak i toho, kdo je k ní lhostejný.(19.11.2008)

 • - Alice Herz-Sommerová, která v dokumentu účinkovala, je nejstarší Češka přeživší holokaust. (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace