Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona (TV film)

• Sovětský svaz

Priključenija Šerloka Cholmsa i doktora Vatsona

Krimi / Mysteriózní

Sovětský svaz, 1980, 203 min

Vasilij Livanov

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Celkem zábavný seriál, i když musím podotknout že seriál s Brettem je o něco lepší. Profil Holmese vynikl byl dobrý, Watson byl divný, ale dialogy v celém filmu byly výborné, jen je my líto že jsem viděl bohužel všechny díly už předtím zfilmované, takže se žádné překvapení nekonalo.(13.3.2011)

Tento konkrétní záznam zde na ČSFD se v zásadě vztahuje k "druhé sezóně", ovšem není to na první pohled nijak poznat, takže je dost zavádějící. Moje konkrétní komentáře tudíž hledejte u jednotlivých epizod, konkrétně u filmu "Král vyděračů", "Osudový zápas" a "Lov na tygra", případně u všech dalších jednotlivých dílů celé téhle vypečené série ;o)(25.11.2010)

• Kimon

První část s obalem se dvěma červenými kolečky obsahuje dvě povídky: 1. Seznámení a 2. Krvavý nápis. Druhá (poslední) část s obalem se dvěma modrými kolečky obsahuje tři povídky: 1. Král vyděračů, 2. Osudový zápas a 3. Lov na tygra.(19.7.2008)

Také si myslím, že tato položka je na CSFD trochu navíc. Zvláště když zde jsou jednotlivé díly druhé série samostatně uvedeny. I proto se uchýlím jen ke krátkému shrnutí, protože své komentáře jsem již napsal ke každému zvlášť. Každý díl má své pro a proti. Bohužel z nich lze vycítit sestupnou kvalitu. Vasiliy Livanov coby představitel Sherlocka Holmese byl velice dobrý a je velká škoda, že jeho absenci ve třetím díle se moc nepodařilo nahradit. Dr. Watson totiž povětšinu času tahá za kratší konec pomyslného lana.(3.3.2015)

Velice zábavný Holmes! Je zvláštní, že zrovna v SSSR se něco takového natočilo, zřejmě ale touha Rusů po největším detektivovi převážila ideologické nedostatky. Vasilij Livanov hraje Holmese jako člověka, který přesně ví co je, a jaké je jeho místo v Londýně 19. století. Je netrpělivý, občas nedůtklivý, ale dokáže se zakousnout, a má i smysl pro humor a nebere se úplně vážně. Dr. Watson (Vitalij Solomin) je mírně natvrdlý, ale nechybí mu odvaha. Pozoruhodná je výprava, která sice má své nedostatky (asfaltové cesty v parku např.), ale je zajímavé, co všechno se v Pobaltí dalo najít a že Anglie 19. století se dá objevit i na východě. Přičtěte ještě ruštinu, a výsledkem je kouzelně naivistické (nikoli naivní) dílko, po jehož shlédnutí se budete ještě chvíli lehce usmívat. Předlohy se drží celkem věrně, i když občas dochází ke spojení motivů z několika povídek. Díl 1. Seznámení. Přestože seznámení proběhne podle úvodních kapitol románu Studie v šarlatové, případ sám je povídka Strakatý pás. Doporučuji neodolatelně britskou snídani dr. Watsona. 2. Krvavý nápis. Až tento díl je adaptace románu Studie v šarlatové.(21.7.2008)

Musím říct, že ruští filmaři řádně překvapili. Opravdu vydařená a super série. Vasilij Livanov Sherlocka fakt hraje bravurně, asi nejlépe hned po Jeremy Brettovi, tu postavu jsem mu fakt věřil. Jinak je v seriálu super prostředí, scénář je inteligentní, zápletky i zpracování super a ještě je to pořádně vtipné. Velmi příjemné překvapení, jsem opravdu nadšen. Prozatím tedy dávám 90%, vážně to stojí za to....(11.2.2012)

Zábavná změna v ruském podání. Zhuštění několika povídek do jednoho dílu není špatný nápad...(13.8.2009)