Pěkně opulentně a trochu vymydleně natočená verze, která má své takřka pohádkové kouzlo. Hollywood to zřejmě tehdy jinak neuměl, takže zde jsou i hadry malebné. Nepoměrně skromnější, leč drsnější čs. televizní verze z r. 1971 mi přec jen připadá kapánek lepší.(1.9.2012)

Pro mě je toto zatím nejpovedenější filmové zpracování Twainova slavného románu, které v sobě nese kouzlo Hollywoodské éry 30l.. Errol si zahrál mou oblíbenou postavu rytíře Hendona - je zjevné že tato novopečená hvězda WB, která se o 2 roky dříve díky snímku Captain Blood stala doslova přes noc idolem ženských srdcí, měla být tím hlavním lákadlem pro diváka a film z jeho popularity těžil. Errol tu překvapivě tolik prostoru neměl - důvodem proč se objevil až tak v polovině filmu by možná mohla být skutečnost, že zatímco za postavu Petra Blooda činil jeho honorář 500$ za týden, v tomto případě byla jeho cena již 2.500$ týdně - takže proč zbytečně rozhazovat, když se film rozhodně netočil s vidinou toho, že se z něj stane blockbuster a tehdejším fanynkám stačilo ke štěstí jejich hrdinného kapitána Blooda byť jen zahlédnout :-D.(26.6.2011)

Velice hezky natočená pohádka, odehrávající se v Anglii 16. století v době smrti Jindřicha VIII. Velice příjemný a zábavný příběh, který nenudí. Errol se objeví sice až zhruba po hodině, ale střihl si svojí klasiku - spravedlivého šermířského hrdinu.(27.11.2010)

Dobrodružno-historický snímok podľa slávneho románu Marka Twaina je slušným a zábavným príspevkom pre mládež. Poctivá výprava a odľahčený filmársky spôsob si dovolil nasadiť do hry začínajúcu megahviezdu Errola Flynna až v cca. 50-tej minúte, ale kvalite to našťastie neuškodilo.(2.3.2017)

Fascinuje mě, jak si kdekdo myslí, že Princ a chuďas je pohádka, přitom je to sociální satira (jako mnoho Twainových textů), k níž je dobré znát i historické pozadí (obzvláště protikatolickou politiku Jindřicha VIII.). Film má herecky hodně co nabídnout, ovšem studiové aranžmá plus hudba se vrací někam před nástup evropské avantgardy do dob pozdního romantismu a raného realismu, zkrátka americký dobový středněproudý vkus.(19.10.2013)

• - Pretože štúdio považovalo Flynnovu cenu za príliš vysokú, boli pre úlohu Milesa Hendona zvažovaný a tajne skúšaný Patric Knowles a George Brent. Avšak iba Flynn mal elán požadovaný producentmi, a tak úlohu nakoniec dostal. (Michal74)

• - Dvadsaťminútová korunovačná scéna sa nakrúcala sedem dní v kulisách, ktoré boli duplikátom Westminsterského opátstva. (Michal74)

• - Úlohu princa a bedára mal pôvodne hrať Freddie Bartholomew. (Michal74)