Iva a Saša si nechaly udělat fotky na pas. Tomáš okamžitě pojal podezření, že se Iva chystá zdrhnout za kopečky. Vůbec ho nezajímá, že tu fotku potřebuje jen na legitimaci do půjčovny DVD. Vodou na jeho mlýn se stane dopis z pařížské modelingové agentury, který dívka dostane. Stojí v něm, že přijali její přihlášku a žádají ji o další fotografie. Iva nechápe a Tomáš protestuje. Zato Marcelka jásá. Být modelkou je podle ní skvělé. Sama kdysi dělala slečnu Mandarinku pro podnik Ovoce a zelenina, ale ve vší počestnosti, oloupat se nenechala. Iva využije šance a svolí s fotografováním pro agenturu. Pózuje s Ozzákem pod názvem Vagabund ohrožuje sličnou prodavačku. Stane se Iva skutečnou modelkou? Paříž má na dosah ruky. (TV Nova)

• Jedním z hlavních motivů filmu je nový alarm v obchodě. Tomáš (Tomáš Matonoha) a Marcelka (Dana Batulková) uvažují, co zvolit jako kód pro Ozzáka (Martin Dejdar), který si čísla špatně pamatuje. Přitom Marcelka zmíní, že její kód je na minutu přesně čas, kdy Zoran (její chorvatský manžel) dostal české občanství. Čísla nejsou důležitá, ale melodie je začátek české hymny, tedy melodie na slova: „Kde domov můj, kde domov můj.“ (HonzaR)