S výjimkou úvodního bombardování a jednoho pádu ze schodů nenabízí tentokrát Walsh žádnou akci, ale divákovu pozornost udrží od začátku do konce. Na to, v jaké je situaci, Flynnův antihrdina slušně hláškuje a v okamžiku, kdy se zoufalí vesničané rozhodnou jej kvůli záchraně svých blízkých obětovat jako cizince, který pro ně nic neznamená, připomene Juru Barana z Je třeba zabít Sekala.(21.1.2013)

Errol byl schopnej hrát v čemkoliv a divák mu to sežral dříve a sežere i dnes, i v tomto snad nejvážnějším filmu se mi výkon Errola Flynna hrozně líbil a film bych se nebál doporučit komukoliv, kdo má rád komorní a psychologické snímky (ačkoliv tenhle je poměrně nadnesený).(3.3.2013)

Pro Erolla Flynna se jedná o netypicky vážnou roli. Odsouzený vrah uprchne zpod gilotiny a poté, co je chycen policejním komisařem, rozhodne se "koupit" si čas tím, že se dobrovolně vydá gestapu jako sabotér, který odpálil železniční most. Samozřejmě, že mu nejde o záchranu 100 rukojmích, které gestapo hrozí popravit, ale pouze o vlastní prospěch. Jak celý příběh asi dopadne si v kontextu dobu můžete jednoduše domyslet sami. Nejistá sláva je docela příjemné road movie, oslavující a povzbuzující hrdinství v době WW2. Nejedná se o nic převratného, konec je trochu unuděný, ale koukat se na to dá. 3,5(16.4.2010)

Překvapivě dobrý, sevřený, snímek - nápaditá kamera, inteligentní střih, zajímavý příběh a nejednoznačný charakter hlavního hrdiny, který projde proměnou. Film nabitý emocemi a neurážejícím patosem. Díky za to, že změnu v povaze ústřední postavy nezpůsobila ani tak láska, jako spíše nečekané přátelství s inspektorem, který ho dlouhá léta stíhal. Errol Flynn ve velmi netypické roli člověka, který myslí jenom na sebe a cedí jednu cynickou hlášku za druhou, až do chvíle, kdy zjistí, že ve válečných podmínkách už nechce být tím, který jen zneužívá všechny ostatní. Role bezskrupulózního kriminálníka mu sedla, o to víc mě dostal, když pak zahrál i muže, který se bojí o svůj život a přesto ho dá všanc - v těchhle scénách působil jako malý nevinný kluk.(29.4.2015)