Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

M.a.t.t.

Stmeliť úspešne nesúrodý tím superhrdinov, to nie je len tak. Predošlé marvelovské originy pritom nie sú zďaleka takou výhodou ako sa môže zdať. Avengers sa naštastie vydarili a ponúkajú presne to čo sľubovali od samého začiatku - nahláškovanú explozívnu zábavu s dokonale vyváženou zostavou, v ktorej má každý svoje pevné miesto a nik nie je do počtu. Risk pri obsadzovaní režisérskeho postu je nakoniec najväčším marvelovským triumfom a hlavnou ingredienciou úspechu, Joss Whedon, nepoznamenaný veľkými projektami svoj vlastný scenár ukočíroval až s nebývalým prehľadom skúseného harcovníka. Netuším, či to vôbec mohlo dopadnúť lepšie, ale takto nejak má ožívať najklasickejší superhrdinský komiks na veľkom plátne. ()

Morien

Řeším si teď nějaké svoje krizičky a sledování tohoto filmu vytvořilo dokonale odcizenou platformu pro dospění k následujícímu názoru: Myslím si, že jednou se moje odtržení od reality dostane do takové fáze, že bych byla schopná někoho zabít s přesvědčením, že si to svými skutky na sebe přivolal sám. Konec svěřovacího okýnka, internete. K filmu: Názorná ukázka, jak ošemetné je sledovat, co dělá mnoho postav v jednom čase. Zvláště mě zamrzelo promrhání potenciálu dvou bratrů, ale to jen proto, že bratři jsou moje osobní úchylka. Myslela jsem, že se zamiluji do Lokiho, ale absence jakéhokoliv magického oparu nebo alespoň zdání, že opravdu představuje smrtící hrozbu, způsobila, že jsem se zamilovala spíše do Černé vdovy, respektive jejího exteriéru. Opravdu mám raději, když se bojuje za osobní příběh a nikoliv za záchranu světa. ()

choze

Průměrné zúročení dosavadní průměrné produkce Marvel Studios. Polovina postav (Hawkey, Black Widow, Nick Fury, Cap, Loki...) a dilemat (vztah Black Widow a Hawkeyho, Hawkeyho mentální znásilnění, Starkova nedůvěra k Furymu nebo jeho obětování se...) mě upřímně nezajímala, záporák a jeho kohorta nic moc, závěrečná akce sice masívní, ale že by mi z ní něco utkvělo se říct nedá, dialogy mě spíš otravovaly a zasmál jsem se tak dvakrát. Pochválil bych snad jen výkon Marka Ruffalo, který odvedl zdaleka nejsympatičtějšího Bannera. ()

brit84

To co v komiksu vypadá báječně, se podle mě ve filmovém provedení naprosto míjí účinkem. Ty přehaně akční souboje už mně lezou krkem. Lidi a monstra padají jak hrušky. A ten borec s lukem je taky superhrdina nebo co? Pro člověka neznalého detailně komiks, je spíš k pousmání, když ostatní potřebují nadpřirozenou moc a on si vystačí s lukem. Pár vtipných Iron Manových hlášek už celou tragédii nezachrání. ()

Segrestor

Přísahám, že je to poslední 3D, na které jsem šel do kina. Uvědomil jsem si, že 3D dokáže ohromit po X letech vidění světa 2D, pak je to zcela jiná dimenze, která dokáže učarovat, ale po zhlédnutí několika super extra bijáků v 3D kině, jakoby se to otupilo a teď už mi to přijde jako velice přeceňované vylepšení filmů, že skoro bych se až dostal do vln kritických proudů a ještě tak dva tři filmy a úplně bych to zatratil. A zrovna Avengers by byli stejně super, kdyby byli jen 2D. Ono vůbec se těžce takový film hodnotí. Práce mého oblíbeného tvůrce Josse Whedona (Firefly) jde znát a zcela posouvá komiksový žánr zas o kus dál. Je to opravdu moc krásné, ale nesmí si člověk říkat, že je to vlastně strašná blbost. Strašná slátanina novodobých spasitelů, kteří jen vypadají přitažlivě, a to na všech frontách (vlastně se divím, že tam taky nebyl nějaký Vietnamec, aby došlo na uspokojení půlky světa, totiž asijského světa). Nicméně, dokážu pochopit, že mládež, která je od raného dětství masírovaná komiksy o Zeleným, Plechovým, Teplým a Božským , musí u toho slinět a šahat si na příro a na rozjařených uhrovitých obličejích z kina odcházejících mládežníků to bylo jasně vidět. Já, coby zplozenec normalizace, co se ukájel na Fifince a hltal namachrované kousky prchlivého Bobíka, obdivoval intelekt Mišpulína a chechtal se Pinďovi, když metal kozelce ze schodů, této vlně tolik zase nepodléhám. Kdyby byli tito čtyrlístkový hrdinové převedeni do 3D hávu Jossem Whedonem a masakrovali třeba obří mouchy v Třeskoprscích, asi bych se tvářil podobně pitomě spokojeně. Mě zkrátka ten všechen nádherný balast útoku Emzáků a bitvy v ulicích a humorů jak Plecháče, tak i kupodivu Zelenýho tolik nerajcoval. Ale jako složenina předchozích filmů o superhrdinech to funguje brilantně. V podstatě se dá říct, že by to v té scénaristické rovině za daných okolností nemohlo být lepší. ()

Gilmour93

Tak, World Mightest Heroes, a co přijde teď? Bude vám Marvel malý a vznikne Avengers a X-Meni vs. Vetřelci, Predátor a Zodova partička v přiléhavých oblečcích? Whedon dobře ví, že komiksové univerzum většinou sází na jednoduchost, přímočarost a pokud možno černobílé charaktery a nesnaží se o nějaké shakespearovské zápletky, i když pravda, motivace Avengerů k pomstě tady působila více než hloupě. Na laboratorních váhách poctivě odměřuje stejný (hokejovou terminologií) ice-time pro každého z hrdinů (což však neznamená, že Captain America neměl jít raději hledat, na kterou popelnici pasuje to jeho víko), ale řekněme si otevřeně, s čím vlastně přišel novým, kulervoucím, co nesplyne s předchozími sólovými počiny? Vždyť Avengers se dostaly do ráže jen tehdy, když se na semaforu rozsvítila zelená (konečně Incredible Hulk a credible Bruce Banner).. A navíc, chyběl mi tam Toxic Avenger! …Ale vždyť já vím, že patří pod jiné vydavatelství a že by stejně těm egomaniakům kontaminoval ty jejich fajnové kostýmy.. ()

robbiee

[imdb: 8.7/10] | me: Jou! Tomu hovorím skvelá comixovka. Výborná kombinácia akcie a vtipu plná namakaných efektov, hlášok a superheroes... Film je napriek neustálej akcii a množstvu hrdinov prehľadný a ucelený. Je radosť sa na to pozerať. Ak by som mal byť predsa len kritický, tak by som možno vypichol miestami príliš absurdné fyzikálne anomálie.... V princípe sa ale všetky strácajú vo výbornom tempe a náboji. Film nadchne, pobaví a poteší každú akčnú comixovú dušu. Doc... I think now is the perfect time for you to get angry. ()

Mertax

Nejukecanější komiksový film posledních let./// Hulkovi ty kalhoty prostě ne a ne prasknout. Fňuk. [Kino, 2D v originálním znění] ()

TheDarKnig

možné menší spoilery: Whedon splnil, co slíbil a očividně všem vytřel zrak. A já rozhodně ani tentokrát nepudu proti proudu. Tedy, spíše tentokrát určitě, protože i přes to, že jsem se bál, jaký bude Jossův start v první lize, on ani trošku nezaváhal a adaptaci jedné z nejsilnějších a nejlepších Marvel značek ukočíroval tak dobře, že se zařadil zcela na vrchol pyramidy zábavných neurážejících a v rámci možností inteligentních blocbkusterů po boku Transformers 1 a Star Treku. Přičemž, jelikož se Star Trek odehrává trošku jinde a je taky o něčem trošku jiném a taky je to stará škola a zkultovnělá série, Avengers se podobají spíše TF. A taky ho téměř ve všem překonávají, aneb král je mrtev, at žije král. Whedon je přece jenom stále lepší tvůrce než Bay, v mnoha ohledech a teď to jenom dokázal v opravdu obrovském měřítku. V tak obrovském, že ostatní marvel filmy, které pěkně vybudovaly cestičku k tomuto obrovi, se krčí smutně v koutě. Marvel si tímto zářezem nad sebe tak trochu zavěsil pěkně ostrý Damoklův meč, a doufám, že se bude snažit, aby všechny jeho další filmy vypadaly v rámci svých mezí co nejblíže tomuhle, protože náhle se moje požadavky nějak nechutně zvětšily. A teprve teď vidím, jak moc malé měřítko měl např. takový Thor. Nicméně i když by se až do A2 už neukázalo nic takhle dobrého, stále tu budou ti hrdinové a dokud budou působit tím způsobem, jakým působili zde a i dříve, dokážu odpustit mnoho. V poslední době jsem se prostě do těchto směšných dětinských postaviček (jak je někdo stále schopen tvrdit) zcela zabouchl. A je to láska osudová, celoživotní. Avengers to jenom zpečetili. Vždy jsem si přál, aby jednou přišel film, který by většinu času působil dojmem, že je to rozpohybovaný komiks. A ještě při trailerech jsem se při pohledu na civilní obyčejné baráky New Yorku obával, že to nedosáhne té neodolatelné hravosti a přitažlivosti kreseb. Ale Whedon si překvapivě většinu trumfů ještě schoval pro sebe, a teprve v celku a jednotě jeho práce dosáhla Olympu. Teď pěkně popořádku - první zaznamenané plus hned na začátku filmu - žádné pětiminutové titulky, jenom Marvel a šup do děje. Ten se otvírá v rámci mých předchozích poznatků - pěkně komiksově. Tedy prologem. Pak nastává krátké uvedení do děje a rozdání karet pro nadcházející anihilaci či ovládnutí lidstva. K téhle části mám pravděpodobně jedinou výraznější výtku, kvůli které bych snad dal jenom 9,5 místo 10ti bodů. A to, že se očividně Whedon nestihl okamžitě zorientovat a přistoupit na tu velkolepost hned ze začátku a taky byl omezen časově - proto působí první scéna a rozhovory v ní až příliš nekomiksově, znovu použiji civilně a příchod nebo první vystoupení záporáka není tak velkolepé jak by mělo, stejně jako kamera ještě působí jaksi seriálově (možná subjektivní pocit) a následná digi scéna zase nepřiměřeně. Pochyby jsou ale téměř v mžiku rozptýleny při začátku opravdového děje a jak se rozjede eskapáda zábavných situací, narážek a pomrkávání na komiksové či alespon filmové znalce, Whedon nahrne do filmu nadhled a inteligentní humor, chrochtal jsem blahem. Postavy jsou pomalu představovány, každá dostatečně podrobně (zase v rámci mezí, možná na mistra Singera Whedon něco ztrácí, ale na druhou stranu taky volí trochu jiný přístup k práci), akce se rozjíždí, Tony Stark neumí vycházet z jinými, a pomalu se ukazuje, že dát dokupy takto různorodé "lidi" nebude zcela jednoduché. Ale po použití pár ne zcela čistých momentů (od klišé) začíná finální akce a teprve tam se ukazuje pravá hodnota týmu. A jejich odhodlání udělat cokoliv, aby byl udržen světový mír a byli ochráněni nevinní obyvatelé naší matičky Země (my). Konec je pak taková druhá chybička, poznatelně menší, než to leknutí na počátku, ale přece tu je. A to až přílišně pateticky vyjádřené všeobecné nadšení a adorování supehrdinů, a to i od jindy skeptického Furyho. Jo, naštěstí jsem si zvykl na mnohem horší věci od Michaela, a forma reportáže tomu dodala takový zvláštní nádech, proto mně to neurazilo tak, jak jiné. A myslím si, že to možná bude mít nějaké spojitosti s vývojem vztahu veřejnosti k Mstitelům v letech příštích. K postavám - jak jsem už napsal, jsou dostatečně dobře představeny a hlavně - každý má krásně popsaný sobě typický charakter, který se nemění jako mávnutím proutku a jejich motivace tak působí zatraceně dobře na komiksák. A rozdíly jsou pak krásně vidět. Nejlepší na tom je, že si Whedon dokázal poradit s tím nebezpečím zanedbání postav na úkor postav důležitějších a každý hrdina dostane tolik, aby to působilo dobře, a všem jsou rozděleny funkce, aby nikdo nepřišel zkrátka. To se například ne zcela vydařilo Vaughnovi v První třídě. Ten sice zářil zase ve zcela jiných formách, ale Whedon svou zanícenou a hravou režií v klidu Vaughnovu doběhl. Vůbec nejlepší postava je ale Hulk. Mark Ruffalo si mně svým děsivě dobrým výkonem podmanil hned od první scény, kde se ukázal a při jeho grimasách a trošku sociopatických gestech apod. jsem si říkal, jestli náhodou opravdu nesním a v hlavě mi neprobíhá pouze snově vytvořená verze nějakého komiksu. Protože tohle JE Bruce Banner, a Bana se náhle zdá proklatě daleko, a Norton proklatě nehulkovsky a dětinsky (a už rozhodně ne jako trošku šílený geniální vědec). A když dojde k transformaci v zelené monstrum, a to se dostane do akce, nastává taková záplava úžasnosti a eye-candy kulervoucích šíleností, že ho nejde nemilovat. Sem s filmem. Druhá postava, která dodává filmu tu auru zábavnosti a nadhledu je samozřejmě Robert Downey či lépe řečeno Tony Stark. Díky němu jsem se půl filmu smál, kadence hlášek smrtící. Co se týče akce, střih je v pořádku a kamera je ještě lepší, těch eye-candy je fakt hodně, osobním favoritem scéna v lese. Technicky na vrcholu. Záporák Loki správně šílený a uvěřitelně motivovaný, takže dokáže utáhnout to velké břemeno i bez jakýchkoliv pomocníků - ti jsou mimochodem dost unylí a nevýrazní. A potitulková scéna už jen důstojně zakončuje nejvelkolepější supehrdinskou jízdu od Marvelu ever. Chci další nášup. PS: Dabing překvapil a příjemně, snad jen Kapitán měl trochu mladý hlas. PPS: 3D v pořádku, dokresluje hloubku zcela správně a působí značně vyspěle. PPPS: AC/DC scéna rulez PPPPS: vyčerpávající komentář (kolega Blaken to shrnul zcela perfektně a inteligentně) :D () (méně) (více)

TeeAge

|| Scenár: Joss Whedon / Príbeh: Zak Penn, Joss Whedon / Podľa predlohy: The Avengers by Stan Lee & Jack Kirby | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 220 miliónov $ | Tržby: 1,491,800,446 $ (k 29.8.2012) || Ten "Kissák" to schytal a poriadne :D už sa nemožem dočkat dvojky :) Musím na to ísť ešte raz... = commet under construction. :D | 1. videno v Cinestar Anděl, 2D english, 2.5.2012, Praha. | Týmovka je filmová událost porovnatelná s pocitem, když jste už měsíce nevideli své nejlepší kámoše, a netrpělivě čekáte, jak se s něma na chatě upijete k podlaze - a další den Vám budou vyprávět neuvěřitelné situace, z kterých se časem stanou nesmrtelné příběhy. Samozřemě, jen obrazně. The Avengers jsou sice - jak říká sám Phil: "Ortodoxní" - co se týče základní ideologie - ale holt, budou vždy zábavní. Hlavně, když většina z oných hrdin už má svůj celovečerní portrét - z toho vyplývajíc i slušnou skupinu fandů nebo spíš maniaků, takže spojení víc ikon na jednu obrazovku může způsobit nemalý chaos. Chaos ve vícero smyslech. Jednak se pojedou podívat všichni subfandové - čili se z okrajový záležitosti stává mainstreem (jakkoliv to totiž budu brát, Captain America sám o sobě není mainstreemová záležitost, Hulk možná víc - díky vícero zpracování a hlubším kořenům v podvědomí všeobecného diváka). Druhá věc chaosu je případná nespokojenost s nesouměrně rozděleným prostorem pro jednotlivé hrdiny (což se podle mého tady "moc" neděje). A třetí na závěr, je chaos způsobený samotnýma postavama v jednom příběhu. (to se děje v malém měřítku). Whedon to ukočíroval velice slušným způsobem, jeho kolegové z HW by neobstáli asi o nic líp. Všichni na placu totiž hrají jenom to nutné, není potřeba znásilŇovat charakter postavy (což tady hrozilo, hlavne u postav bez samostatnýho filmu). Příběh funguje, gagů a vtípku je tam hromada, které však nebourají serióznost celku. Dokonce se mi zdá, že je to Marvelovka disponující s nejvíce vtipými scénami. Naopak "Čechovských dramatických hlubin" je tady míň, než třeba v Thorovi, a vzledem k tomu, že patos vznikajíci z pravý nefalšovaný epičnosti miluji ( :D ), je to jeden z mála faktorů ,s kterým nejsem úplně spokojen. Chybička krásy nastává ještě v případu, když se člověk jde podívat na 3D verzi, samozřejmě je videt, že se jedná pouze o konverzi (o nejlepši konvezi co jsem doposud videl) z 2D. V IMAXU je to videt hodně - kůli obrovskému plátnu - nicméně je to kompenzované zaintersonovaním celkového zorného pole obou očí, kdy máte pocit, že okolo nic neexistuje, jenom filmová realita, střílející na Váš popcorn bazukou Nicka Furryho. The Avengers jsou skvělý také díky schopnosti celku ukrást ze všeho to nejlepší - vizuál třetíchTransformers, symboly Temnýho rytíře (Iron Man si stavý v centru center mrakodrap) a přidání maličkých, no nejvíc důležitých esencí (Stan Lee a jeho věčné cameo role). Po zhrnutí myšlenek se mi vlastne zdá, že The Avengers nejsou dokonalý schválně: Potitulková sekvence jenom potvrzuje, že se v pokračování bude na co těšit...| 2. videno v CinemaCity Flora - IMAX 3D english, 22.5.2012, Praha | () (méně) (více)

Aluska88

Již od vzniku Avengers od "God of the Nerds," Josse Whedona, jsem je nijak extra nemusela a vůbec mě nelákali. Měla jsem dojem, že beztak jen půjde o jeden z dalších přehypovaných a přeceňovaných blockbusterových superhrdinských spektáklů. Doba plynula a já zhlédla pár podobných snímků, které mě zase naopak zcela dostaly a tímto tak postupně nažhavily na to, že bych Avengery velmi ráda zhlédla. Plus ještě fenomenální Honest Trailer, který mě dostával zas a znova, pokaždé, když jsem se na něj dívala. Avengers mě dostali a pro mě je to jeden z těch snímků, které mě teprve až s opakovaným zhlédnutím začaly brát ještě více. Superhrdinský "All Stars Team Crossover" a film, který má na poli komiksových adaptací jeden z nejlepších castingů vůbec. Nejvíce vyniká zejména Robert Downey, v jehož pojetí získává "Genius, Billionaire, Playboy, Philantropist", Tony Stark tak silný charakter a osobnost, jakou má Robert sám. Jeho ztelěsnění Iron Mana ve spojení s jeho vlastní sebevědomou povahou, a kdysi rebelstvím a trablemi s drogami, vyzní tak opravdově, že se prostě z Iron Mana musela stát v současnosti zřejmě nejslavnější Marvelovská postava a z Roberta zase megahvězda, po níž šílí davy fanoušků. Přemýšlím, kde by byl Robert bez Iron Mana a Iron Man bez Roberta:) První polovina filmu je pro někoho možná trochu zdlouhavá a méně akční, já jsem však konverzační a seznamovací první část přivítala s nadšením. Každý hrdina tak dostane svůj vlastní prostor, abychom ho měli možnost více poznat a zároveň tak trochu nahlédli pod jeho "drsný, hrdinský štít", který ho chrání. Uvidíme tak především Tonyho Starka opět hláškujícího, cynického a sexy, než kdy dřív, stejně jako zlomeného. Jeho "Entrance" v Berlíně za doprovodu Shoot To Thrill je ikonické a je to jedna z těch scén, kdy si říkám, že on je prostě nejlepší. Tom Hiddleston coby "Kissák" Loki se zařadil mezi skupinu "British charismatic actors playing blackhaired, Bad Guys.":) Druhá část do toho jde na plné koule a všechno to vydá na pořádný akční nářez. Joss Whedon se postaral i o vymakaný scénář plný hlášek a slovních přestřelek, Brian Tyler zase o parádní hudbu. Vizuál je naprosto dokonalý. Komiksové adaptace zažívají zlaté časy a období velmi bohatných žní. CGI technologie už dnes nemají hranice a nic není nemožné vytvořit, studia chrlí jeden snímek za druhým a vydělávají kurevské peníze, takže adaptace budou vznikat ještě hodně dlouho. Co se však týká samotných charakterů, příběhu a zpracování, tak X-Meni a Avengers pro mě budou patřít mezi ty nejlepší Marvelovské eposy. "Stark, we need a plan of attack." - "I have a plan. Attack.", "I have an Army." - "We have a Hulk." ()

genetique

Nikdy nechcem vyrásť z toho, že sa budem rozplývať a ulietavať si na takomto type filmov. Dokonalé odtrhnutie od reality, v ktorom som chcel aj ja byť na chvíľu jedným z tímu superhrdinov, nech to znie akokoľvek infantilne. Zatiaľ bezpochyby popcorňák roku, v ktorom je všetko takmer dokonale zohraté. Samozrejme mi budú oponovať tí, ktorí nezachytili niektorý z filmov jednotlivých marveloviek, ktoré tvoria základ a východisko pre tento. Môžu sa tak občas stratiť v súvislostiach, čo kazí celkový dojem, ale to je už ich problém. Ja som sa zo začiatku tiež trošku obával, pretože už od prvej FF som mal pochybnosti, či dokáže niekto skrotiť comicsovú tímovku tak, aby nevyzerala smiešne a pôsobila konzistentne. Ale práca Jossa Whedona môže byť vzorom pre ďalšie pokusy, keďže týmto filmom sa s nami Averngers zrejme nelúčia. Tie dve hodiny a dvadsať minút bola radosť sa pozerať na plátno, aj keď nejaké štrbinky by sa našli. Možno voľba jedného záporáka nebola najlepšou voľbou. Každá z postáv si predsa v jednotlivých filmoch poradí so záporákmi tohto typu tvárou v tvár. Takáto enkláva rôznych superschopností si mohla poradiť s väčším bremenom, než bol Thorov sólo nepriateľ. To je ale asi jediné, čo by som vytkol. O kvalite efektov som nemal pochýb, tým viac som bol nadšený, že som dostal dvojitú dávku ako obyčajne. 3D platforma konečne využila to, čo sa od nej očakávalo a nebola len trápnou okrasou a žmýkačkou peňazí. Takže ultimátny zážitok, ktorý som zhltol na jeden šup a bezpochyby poskytol dôvod prečo sa tešiť na ďalšie pokračovania jednotlivých malveloviek. 100%. ()

sniper18

Je to veľmi slabý akčný sci-fi film. Má klasický príbeh o tíme superhrdinov, ktorí sa musia spojiť, aby spoločne odvrátili celosvetovú katastrofu, inváziu mimozemskej rasy na čele s mocným Lokim. Spracovanie je ale mimoriadne slabé, ak si odmyslím úvodnú scénu, ktorá ma absolútne nezaujala, tak sa na to ešte dá nejaký čas bez ujmy na zdraví pozerať, zoznámenie s Black Widow alebo aj s Hulkom je v poriadku a občas sa nájde aj nejaká aspoň priemerná scéna, ale inak len jedna infantilná scéna strieda druhú, je tu neskutočné množstvo tých najhlúpejších dialógov, aké si len dokážem predstaviť, skutočne som sa to snažil celý čas vydržať a prispôsobiť sa tomu, je mi jasné, že pri takomto filme sa nesmie premýšľať, ale všetko má svoje hranice a až tak mozog vypnúť nedokážem, aby som sa pri väčšine tohto filmu necítil trápne, že sa na niečo také vôbec pozerám. Oceňujem, že všetky zásadné postavy tu majú dostatok priestoru, takže ich fanúšikovia by nemali byť sklamaní, ale to ma ani neprekvapuje, pri takomto jednoduchom príbehu a pritom vyše dvojhodinovej dĺžke by sa aj tak nemali čomu venovať a preto zvyšný čas rozdelili konkrétnym postavám. Akcie je tu priemerné množstvo, ale zaujala ma len minimálne. Za pochvalu stojí jej veľkoleposť, na peniazoch sa viditeľne nešetrilo a skvelá prehľadnosť, za celý čas som si nevšimol ani jednu situáciu, ktorá by bola neprehľadná a pritom sa často naraz v obraze deje množstvo rôznych menších akcií, ale čo z toho, keď je tak hrozne nudná a zúfalo neoriginálna. Od každého blockbusteru a aj tých najhorších očakávam nejakú aspoň trochu výnimočnú akciu, ktorá tu ešte nebola, čo sa tu ale nestalo. Od začiatku až do konca som mal pri každej akčnej scéne pocit, že som už niečo veľmi podobné videl a často ma aj napadali konkrétne filmy. Tu sa nenájde ani jedna akčná scéna, ktorú by som mohol pochváliť, občas sa nájde nejaký moment, ktorý je celkom zaujímavý, ale vždy je to len moment a tak za celý film sa nájde maximálne polminúta akcie, ktorá by za niečo stála. A to nanešťastie platí aj o celej záverečnej akcii. Behom filmu som niekoľkokrát premýšľal, že to vypnem, lebo ma to čím ďalej viac nudilo, ale stále som si hovoril, že to musím vydržať, lebo na konci ma čaká veľkolepé akčné finále, ktoré síce bolo veľkolepé a aj dlhé, ale bola to len jedna dlhá nudná vykrádačka. O niečo lepšie je na tom humor, nájdu sa tu asi až dve situácie, ktorá stoja aspoň za pousmiatie, čo som pri filme tejto úrovne ani nečakal. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale postavy už až tak chváliť nemôžem. Najlepší je Jeremy Renner, ktorý hrá svoj štandard, len škoda, že ho musí mrhať v takýchto filmoch, bez problémov je aj Mark Ruffalo, Scarlett Johansson a Samuel L. Jackson, ale to je tak všetko, väčšina postáv ma moc nezaujala, obzvlášť hrozný záporák, ktorý mi prišiel trápny od prvej chvíle a nanešťastie sa to nezmenilo až do konca a podobne aj Robert Downey Jr. ako Ironman, ktorý je rovnako trápny ako obvykle, jemu sa musím len vyhýbať. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je to čistý súčasný blockbuster so všetkým, čo k tomu patrí, takže slušný vizuál, ktorý má ale tiež k dokonalosti ďaleko, niektoré scény pôsobia až príliš umelo a kladom je aj spomínaná lepšia prehľadnosť a to je tak všetko. A sklamala ma hudba, vo väčšine podobných filmoch aspoň hudba stojí za to, ale tu ma zaujala možno v jednom alebo dvoch okamihoch, to je všetko. Priznám sa, vôbec som nevedel, čo od tohto filmu očakávať, kľudne to mohla byť špičková žánrovka, ale aj hrozná nuda a nanešťastie to dopadlo najhoršie, ako vôbec mohlo. Súčasné americké blockbustery až na skutočne len pár výnimiek už nepozerávam, prídu mi čím ďalej viac hlúpe, ale len predsa niekedy si treba nejakého reprezentatívneho predstaviteľa tohto typu filmu pozrieť, aby som si vedel urobiť predstavu o súčasnom stave tohto žánru a tento má navyše na svedomí Joss Whedon, ktorého si aj celkom vážim a tak voľba padla logicky práve na tento film. A teraz už viem, že súčasným americkým komerčným veľkofilmom sa musím až na tých pár výnimiek, ktorým sám verím vyhýbať. Uvedomujem si, že moje hodnotenie je asi trochu kruté a ešte asi tú jednu hviezdu by si to zaslúžilo, ale nemôžem, veľkofilm s obrovským rozpočtom, ktorý neobsahuje ani jednu akčnú scénu, ktorá by trochu stála za pozornosť, pri ktorom som sa drvivú väčšinu času nudil a po skončení som bol z toho intenzívneho prúdu infantilnosti psychicky vyčerpaný si viac nezaslúži. A hlavne, keď si ho porovnám napríklad s inteligentnými Watchmen alebo mimoriadne prepracovaným Temným rytierom, tomu hovorím kvalitné komiksovky. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom, viem, že tento film je určený hlavne im, ale chcel som si urobiť predstavu. A pokračovaniu a aj všetkým ostatným podobným filmom sa určite vyhnem. 27% () (méně) (více)

TheRaven

Nikdy jsem neměl rád blockbustery, nikdy jsem nevyhledával komiksy ani jejich adaptace. Od Avengers jsem neměl naprosto žádné očekávání. Stydím se, přiznám se, je to absolutně nejlepší popcornovka i komiksovka jakou jsem kdy viděl, přesně taková, jak si tento žánr představuju. A obávám se, že do jisté míry Avengeři změnili celý můj pohled na film. Některé komenty jsou opravdu veselé. Jen nevim, co něktěří diváci čekali, nebo kde vlastně vidí ten problém, když to ani nejsou schopni formulovat. A ještě ta častá výtka, že je to prostě "americké". To mě velmi překvapilo. Od filmu, kde je krajina původu USA, superhrdinové vzniknuvší v Americe a jeden, který se dokonce jmenuje Captain America. No je to dost překvapivé. :-) Po druhé projekci je pětihvězda jistá a nechávám ji. ()

Madison

Plnokrvný blockbuster s našlapanou akciou, parádnym 3Dčkom, vizuálnymi či zvukovými efektmi, ktoré ma pribíjali do kresla, vtipnými hláškami (Iron Man boduje), skvelými a čo do charakteru, výrazne odlišnými komiksovými hrdinami, z ktorých má každý svoj vlastný priestor. Whedon je vynikajúci remeselník a je očividné, že miluje Baya :) Prekáža mi však, že do tak očakávaného akčného spektáklu nevložil vlastný tvorcovský rukopis a len presne kopíruje Transformers 3. V Transformeroch išlo tiež o ultimátnu nálož, ale Whedon nepriniesol v tomto smere nič nové. Odhliadnuc od toho, bavila som sa, skĺbiť marvelovský tím je perfektný nápad a milovníci týchto komiksoviek si určite zgustnú ešte viac. S prihliadnutím na úspech filmu už s radosťou očakávam dvojku a verím, že si vystačí bez kradnutia transformerských prvkov :-) ()

StarsFan

Mírné zklamání. Pro zasvěcené jsou tu sice krásné momenty (Kapitán Amerika se ve své první misi musí vrátit do Německa; agent Coulson, jehož postava doposud zůstávala v pozadí, konečně dostává větší prostor; píseň od AD/DC, kteří stojí za soundtrackem k Iron Manovi 2, doprovází příchod Starka na scénu), nicméně film jako takový není zas takový nářez, jak trailer sliboval. První polovina se (snad po vzoru Thora) snaží o odlehčenější zábavu, bohužel sarkastické narážky tentokrát působí přírozeně jen v Tonyho podání. Druhá polovina je sice o poznání velkolepější, nicméně ani létající prehistorická ryba neudělá závěrečný souboj tak výjimečným, abyste si jeho scény vybavovali i po odchodu z kina. (Zrovna v traileru použité: "Guys, I'm bringing the party to you," je jednou z mála světlých výjimek.) Odečteme-li si však přehnaná očekávání způsobená nadšením jednoho diváka předchozích filmů, který se těšil, jak se všechny postavičky objeví na velkém plátně vedle sebe, musím přiznat, že se jedná o sympatický počin a povedený blockbuster, po kterém se pomalu začínám těšit na pokračování. A mimochodem, to, že se pro mě po Starkovi nejsympatičtějšími a nejvýraznějšími postavami celého filmu stanou Hulk a Coulson, jsem skutečně nečekala. Dodatek 4. května 2012 Po druhém zhlédnutí musím trochu změnit názor, protože když člověk nemá přehnaná očekávání a přenese se přes relativně jednoduchý námět (skupinka superhrdinů, kteří se nemají příliš v lásce, se musí spojit, aby zachránila lidstvo), je to pecka. A mimochodem už teď jsem rozhodnutá jít do kina i napotřetí! ()

Hakha

Parádní akční řachec s přílivem nabitých hlášek a s fantastických Hulkem, který dělá z nepřátel „dva malé do školky“. Tato marvelovská týmovka se více než povedla a každá postava získala dostatek prostoru, aby se ve vší parádě předvedla. Zápory vidím jen v absenci napětí.... a že musím čekat na pokračování. Mé hodnocení 5 hvězdiček… ()

zelvopyr

Ale jo, docela se povedlo. Nad drobnými nedostatky se, myslím, dá mávnout rukou. Spousta akce, málo vysvětlování pro tupohlavé (super!), a musím uznat, že ty asi dva opravdu dobré vtípky mě rozesmály stejně jako celé kino. Captain America mi narozdíl od svého filmu skoro nepil krev, Stark ze sebe sypal hlášky, které se daly, no a vůbec spousta postav byla mnohem méně křečovitá, než v předešlých filmech. Pro mě nejsympatičtější opět Thor, ale kupodivu Nataša mu docela šlapala na paty. A Hulk - první zfilmování mě tehdy ukrutně zhnusilo, další jsem neměl nejmenší chuť vidět, ale jestli bude v tomto obsazení nový, třeba se nechám zlákat... P. S. Joss Whedon si mě asi nezvratně získal seriálem Firefly, kde se předvedl jako skvělý vypravěč a bojovník s klišé - a já jsem celý na trní z možnosti, že po obrovském úspěchu Avengers by mohl dostat volnou ruku a peníze na návrat do vesmíru Serenity... ()

Arachneuss

Poslední půlhodinka je suveréně ten největší hukot v dějinách Marvelovských adaptací. Problém však vězí v tom, co jí předchází. Začátek slibuje hory-doly, masakr již od první minuty, ale jakmile se sebranka superhrdinů dostane do pevnosti SHIELDu, tak začíná eskapáda nudných dialogů, které děj posouvají jen minimálně a jejich jediným přínosem je opětovné představení nám už známých postav z předchozích filmů. Z Avengers si tak divák nakonec odnese pouze to, že nový Hulk je frajer a Robin v sexappealu překonává Scarlett Johansson na celé čáře, aniž by musela nosit výstřih až k podlaze. Potenciální ultimátní týmovky stále zůstává nenaplněn. Snad se Whedon ve dvojce polepší. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)