Externí recenze k filmu (29)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) *****

  "Samozřejmě, že se ozývají hlasy, že na blockbuster je v Avengers první dvě třetiny filmu relativně málo akce (úvodní destrukce, rvačka v lese, akce na bitevní lodi) a většinou si spolu jen několik postav v divných hadrech více či méně sarkasticky povídá. Tuto výtku ale považuji za absurdní.…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Wheldonův koncept je tak vlastně z podstaty dost elitářský: přestože se ve filmu lidstvo usilovně zachraňuje, zůstává jenom abstraktním pojmem, příležitostně exponovaným hloučkem ječících civilistů." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Avengers naplňují očekávání komiksových fanoušků, ale nesnaží se je překvapit, šokovat nebo uhranout. Hrají na jistotu kombinace velkoryse pojaté akce, dobře dávkovaného humoru a popkulturních odkazů k mytologii, z níž vychází." (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) *****

  "Pro mě osobně byli Avengers čtvrtým nejočekávanějším snímkem letošního roku a jako fanoušek všeho komiksového (včetně všech předchozích snímků) jsem si je prostě nemohl nechat ujít a těsně po skončení jsem byl maximálně spokojen. Kdo viděl všechny předchozí snímky, jistě bude spokojen také, protože…" (více)

 • By-the-way.cz (Radek Mezuláník)

  "Vytknout lze úvodních deset minut, ve kterých začíná akce bez podrobnějšího vysvětlení děje a divák se může lehce ztratit nad smyslem vyprávění. Dále je potřeba mít alespoň základní znalosti výše zmíněných filmů. Diváci, kteří např. neviděli film Thor, mohou zprvu tápat, proč má příběh takovýto ráz…"

 • CinemaView.sk (Róbert Feldmár) ****

  "No aj tak sú Avengers: Pomstitelia 3D výborným veľkofilmom a úspešným zavŕšením prvej päťročnice Marvelu. Šancu sa im oplatí dať aj v prípade, že vás predchádzajúce marvelovky, či komiksoví hrdinovia vo všeobecnosti, doposiaľ míňali. Whedon úspešne stvoril Frankensteinovo monštrum– komiksoví…" (více)

 • Comixzone.cz *****

  "Na závěr bych tedy Avengers shrnula jako jeden z nejlepších filmů od Marvelu, ba i úplně nejlepším (druhé zhlédnutí to s vysokou pravděpodobností potvrdí). Joss Whedon splnil svůj úkol na jedničku. Jeho film je v rovnováze, nabízí nám zajímavé dialogy i akce. Postavy jednotlivě neprojdou příliš…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz *****

  "Pokud chcete zažít skvělou zábavu plnou akce, vtipu a hvězd nejen pozemského nebe, Avengers uspokojí všechny vaše potřeby. Usaďte se v sále, spokojeně chroupejte popcorn a nechte se unášet na vlně letní zábavy plné výbuchů a superhrdinských kostýmů. Dokonce i ten dabing je snesitelný, protože…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) ****

  "Jedinou výtkou může být dlouhý rozjezd, když skoro polovinu filmu čekáme, než se nám všichni z týmu seskupí, přestanou se hašteřit mezi sebou a konečně začne velkolepá finálová bitva na Manhattanu. Po ní je vám skutečně líto, že avengers končí. Veškeré akční scény jsou zcela přehledné a skvěle…"

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Avengers jsou přesně tím, co od nich skalní fandové čekali.Whedonovi se podařilo prakticky všem postavám dát rovnocenný prostor, všechny přirozeně zapracovat do událostí a navrch je propojit funkční týmovou dynamikou. Hlášky by se daly tesat, akce může bez uzardění do učebnic." (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) *****

  "Pro fanoušky, geeky a nerdy absolutní povinnost a důvod, proč už si nikdy nenajdou holku." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Veľmi sa vo filme nešpekuluje a divák tak dostáva viac než poctivú dávku akcie, humoru a preslovov jednotlivých hrdinov. Najdôležitejšie obavy boli, či sa podarí režisérovi Jossovi Whedonovi udržať rovnováhu medzi postavami. To sa mu jednoznačne podarilo, samozrejme s prihliadnutím na komerčné…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Nevím co dál psát, protože Avengers dopadli víceméně přesně tak, jak jsem realisticky doufal po shlédnutí trailerů. Z marvelovských filmů z tohoto universa patří k tomu lepšímu, ale na poslední X-Men: První třídu nemají. Mimo jiné i proto, že žádné postavě z Avengers není možné uvěřit (narozdíl od…" (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) *****

  "Na Avengers se nelze dívat bez jistého blaženého tetelení, jelikož všechny části filmu do sebe skvěle zapadají a navíc jsou doprovázeny povedeným soundtrackem Alana Silvestriho, který rozhodně nepostrádá talent svou hudbou vygradovat napětí a vyšperkovat každý byť fádní záběr. Avengers jsou ve…" (více)

 • Filmserver.cz (Eda Spáčil) *****

  "Koho doposud žádný z marvelovských hrdinů nezaujal, ten se do kina nejspíš vydávat nemusí. Všichni ostatní ano. Hodný strýček Whedon vám totiž ukáže, jak se připravuje ten nejlepší popcorn. A dostanete ho pořádnou porci. Dobrou chuť!" (více)

 • Filmweb.cz (Václav Urbánek) ****

  "Avengers jsou jednoduše filmem, na který lze koukat znova a znova a s otevřenou chlebárnou obdivovat jak jeho bezmeznou epičnost, tak i výborný smysl pro humor, který je sice rázný, ale zároveň i důstojný, takže i když vás Avengers dokáží hlasitě rozesmát co každých deset minut, k sebeparodii nikdy…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) *****

  "Avengers provázel velký hype, ale tvůrci toho nevyužili a nevsadili na to, že diváci odpustí filmu vše, jen proto, že za kamerou stojí Whedon a před kamerou jedni z nejslavnější hrdinů od Marvelu. Divákovi je servírována velmi dobře fungující týmovka, kdy Joss ukočíroval velké množství postav,…" (více)

 • IHNED.cz (Kamil Fila)

  "Zdá se, že tímto Hollywood dokonale zpracoval své cílové publikum – comicsoví fanoušci konečně mají pocit, že jim jejich oblíbené hrdiny nikdo nekazí, ale dodává jim je v ještě lepší podobě, než si sami dovedli vysnít. Kritikům, kteří chtějí být v opozici, pak zbývají poměrně chabé fráze o…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Avengers jsou velmi ultimátní, ale zároveň nejsou nic jiného. Pro někoho to bude pochvala, pro jiného výtka. To samé platí o způsobu, jakým bezezbytku podléhají očekávanému schématu. Skutecně nemají čím překvapit nebo vyvolat emoce (jiné než popcornové opojení). Jenže, hergot, je to pecka!" (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Samozřejmě, že ty pravé orgie přijdou až s lámáním chleba v podobě závěrečné bitvy o záchranu světa, v níž začnou postavy konečně fungovat jako tým. Avengers tu konečně dostávají drajv; Iron Man sviští vzduchem, Thor se ohání kladivem, Captain America zas svým štítem, Hawkeyovy šípy si hledají…" (více)

 • Kultura21.cz (Vratislav Šálek)

  "V poněkud slabší jarní nabídce (které suverénně vévodila jen nedávno recenzovaná záměrně tupá Bitevní loď) tak působí Avengers jako zjevení. Patříte-li k příznivcům podobných filmů, nemáte jinou možnost než se vydat do kina a nechat se dvě a čtvrt hodiny nefalšovaně bavit. A vězte, že to stojí za…" (více)

 • Magazin.Libimseti.cz (Pavel Klimeš) *****

  "V celkovém hodnocení se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů vůbec, ve kterém se odrážejí dávné sny komiksových fanoušků a který překypuje vysokou mírou jak skutečně vtipných situací, kdy smíchem burácí celý kinosál bez ohledu na stupeň zasvěcenosti, tak i popkulturních narážek pro…" (více)

 • MFantasy.cz (Jana Adámková) *****

  "Kdyby mohla být recenze napsána čtyřmi slovy. Bude tady… EPIC. A pod tím. Mezejte do kina. Jenže to by nešlo a tak se Avengerům podíváme na zoubky, kladiva, štíty a raketové motory trochu více. Filmově držel Avengery na řetězu Joss Whedon a o to bylo napětí při nekonečném čekání větší. Člověk…" (více)

 • MovieMania.sk (Stano Sokolský) *****

  "Joss Whedon je skvelý scenárista, ktorého schopnosť potešiť oko diváka skvelými akčnými scénami je nespochybniteľná, avšak našťastie na rozdiel od Michaela Baya mu nechýba ani dôvtip. Vďaka nemu je The Avengers plný (zväčša) inteligentného humoru, ktorý je úrovňou ďaleko vyššie ako hlúpe vtipy…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Whedon posílá svůj hvězdný tým do závěrečné akce s tím, že budou bojovat, ale dramaturgicky selhává, protože nestanovuje, k čemu mají dospět. Mají bojovat, dokud nebude poslední mimozemšťan mrtev? Způsob ukončení boje přichází až v průběhu, a to už abychom byli rádi, že se něco vymyslelo." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Avengers jsou díky téhle puntičkářské práci prototypem vydatného letního blockbusteru, ale i vzorem oddechového dobrodružství pro nové tisíciletí. Moment překvapení tu sice nenajdete, protože všechno je možná až příliš okatě vyváženo, ale jako sraz a první nástup do boje film funguje na výbornou.…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Pokud by bylo nutné popsat Avengers jedním slovem, nejspíš by to použil slovo "velkolepé". Zatímco uchcaná dvojka Iron Mana nabídla ubrečeného Tonyho Starka a nějaké tři bitky s namakaným somrákem Rourkem, tady se to řeže dobrou polovinu stopáže. Nemusíte se však bát, že by se z toho stala rutina.…" (více)

 • TotalFilm.cz *****

  "AVENGERS je cool, skvěle načančaná zábava, plná nablýskaných hláškujících hrdinů. Film si užijete od začátku do konce. Ať s dabingem nebo bez něj. České znění se tentokrát docela povedlo. I když s jednou výtkou. Pusťte si některý z trailerů a poslechněte si smích Thora (Chris Hemsworth), pak ho…" (více)

 • 25fps.cz (Ondřej Pavlík) ***

  "Vztah mezi fanoušky a superhrdiny je v Avengers líčen jako ekvilibrium, za které jediné stojí za to bojovat a jež je nutné uchovat, aby komerční frančízy jako je tato mohly vůbec existovat. Avengers jsou milovaným filmem, který miluje zpět svoje nejoddanější fanoušky, a to nejen tím, co jim dává a…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace