poster

Cubasa Tokio Revelations

 • japonský

  ツバサ TOKYO REVELATIONS

 • japonský

  Tsubasa Tokyo Revelations

 • anglický

  Tsubasa Tokyo Revelations

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 3x29 min

 • Naslund
  *****

  Tak takhle podle mě měla vypadat celá série. Alespoň co se týče vzhledu a spádu. Kdo je momentálně zvyklý na tempo seriálu, asi bude mít problémy se stíháním, ale dostane se mu něčeho nového... hlavní linie příběhu. Poprvé vidím, že CLAMP dostaly dost peněz na animaci postav, a byla to výborná investice. Kéž by mohly dělat nějaké celovečerní filmy. Následovat bude 2-4 dílná OVA Shunraiki.(30.1.2009)

 • Subjektiv
  ****

  Toto třídílné OVA navazuje přesně tam, kde skončila druhá série. Sakura, Sayoran, Kurogane, Faye a Mokona se dostanou do postapokalyptického Tokia sužovaného kyselým deštěm a nedostatkem pitné vody. Tohle OVA je pravým opakem fillerů, je nacpané důležitými událostmi a dozvíme se leccos o Sayoranovi, Fei Wongovi, ale i Kuroganem a Fayeovi. To vše v animaci o poznání plynulejší. A právě díky animaci a ději dávám stejné hodnocení jako původním dvěma sériím. I přesto, že Mashimo je přeci jen lepší při vytváření atmosféry pomocí hudby. Slabší ****.(7.5.2008)

 • DaweForeman
  *

  Tohle OVA je z větší části odporné, protože jde skoro proti všemu, co bylo v předchozích dvou sériích. Je tu neuvěřitelný příběhový zvrat - vše, co tam nebylo řečeno, narváno do tří dílů (spíše to vidím, jako snahu o únik, aby nemuseli dělat dalších 52 dílů). Navíc je tu přitvrzeno - krve je tu až až, otevřených zraněných a krutých praktik (sice jsem psal, že by se mohlo přitvrdit, ale tohle je příliš). Navíc v mnoha směrech si protiřečí oproti předchozím sériím (je to především vidět na Yuuko). Dále nezačíná to tam, kde končí seriál - naopak to navazuje na děj, který se odehrává ve 42. dílu - tipuju, že se Mokoně po tom ukradnutí pírka podařilo v tomhle alternativním příběhu teleportovat hnedka na první pokus. Sice je hezký, že tu je spousta objasňujících věcí, kdy to vyplňuje přesně ty nejzajímavější mezery, ale vzhledem k tomu, že se jedná o alternativní příběh, tak člověk neví zda to může brát vážně nebo ne (přece jenom v hlavním příběhu je druhý Shaoran pořád uzavřenej v té nádrži). Navíc pokud to tak je, tak člověku je rovnou dopředu řečeno mnoho z příběhu a kazí to tak dojem. Proto tohle beru jako opravdu nepovedený OVA s trochou lepší animace a trochou vážnější tváří. Jinak to působí hodně zmateně.(20.5.2014)

 • Puslanka
  ***

  Tedy, oproti seriálu to vypadá, jako by se někdo špatně vyspal u vymýšlení příběhu. Sice mě moc těší, že jsme venku z pohádky, ale někdy je to až moc hrané do autu. Já vám nevim...připadá mi to, jako kdyby někdo naházel rychle všechna vysvětlení, "perličky", o kterých zmínka už padla, a také, aby se neřeklo, něco nového na okořenění do minisérie, aby příběh mohl být "ukončený", pokud by se náhodou dál už nemohlo pokračovat...navíc mi to připadá trochu zmatený - že by jen můj dojem?(14.5.2013)

 • Mya
  *****

  Výborne spracované OVA-čko. Konečne sa niečo dozvieme o hlavnom záporakovi, ktorý doteraz pôsobil len v úzadí. Viac deja predznamenáva aj plno zvratov a toto 3-dielne OVA je zaujímavejšie ako dve predchádzajúce série dokopy. Atmosféru, presne ako v oboch sériách dokresľuje hudba výbornej Yuki Kajiury.(27.2.2010)