Zadní pokoj hotelu Palomar v Laredu je každoročně místem konání partičky pokeru pěti nejbohatších mužů Texasu. Náhodou se k tomu připlete hrou posedlý farmář Meredith (Henry Fonda). Když jsou na stole všechny jeho peníze - určené na koupi farmy, utrpí srdeční infarkt. Ještě tu však je jeho kurážná žena Mary (Joanne Woodward)... (Pohrobek)

Flego

Prériou letí pohrebný kočiar, to sa kočiš vo vysokom cylindri niekam poháhľa. Advokát utečie z pojednávacej siene uprostred procesu, farmár odchádza uprostred svadby svojej dcéry a obchodník s dobytkom sa vykašle na kšeft... Piaty ich všetkých pokojne čaká v zadnej izbe hotela Palomar. Čo sa chystá ? Raz ročne sa piati najbohatší muži stretnú, aby hrali poker s tvrdými pravidlami. Po prvých minútach je všetkým jasné, že sa jedná o nevšednú komédiu, kde karty hrajú prím ( zaujímavosťou je, že tu nebol jediný záber na karty, ako to býva v podobných filmoch ) a hlavne herecké obsadenie. Všetci páni herci okolo stola sú vo svojich charakteroch dokonale vystihnutí a je radosť sledovať ich dialógy. Pochopiteľne, musí prísť k zápletke, ktorá tkvie v príchodu farmára, posadnutého hráča, s rodinou. Druhá polovica filmu je v jasnej réžii Joanne Woodward ( manželky Paula Newmana )... Videl som mnoho westernových komédií, ale táto bude jednoznačne patriť k tým najlepším. 4+ ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem je neprohrál. Já jsem je investoval. Jsem pořád ještě ve hře." Investování já rozumím. Půjčím si peníze, vlezu do casina a dám je na červenou. Horší je to s pokerem. Tam určím trumfy, schovám si sedmu na konec a kdyby mi to náhodou nevyšlo, tak dám žolíka. Možná proto jsem doufal, že mi někdo vysvětlí vítěznou kombinaci, ale k tomu nedošlo. Nevadí. Pochopil jsem, pobavil jsem se a svým hodnocením už jenom blafuju. ()

(mOnkey)

Sympatická komedie, která navzdory obsazení Henryho Fondy a Joanne Woodward (nebo možná právě proto - zřejmě na jejich honorář padla polovina rozpočtu) působí až překvapivě dojmem téměř televizní mikrokomedie (s celovečerní stopáží), kterých se u nás kdysi točily mraky. To ale výslednému zážitku nikterak neubírá na jeho kvalitách. Westernové městečko je tu skutečně pouhou kulisou, protože většina filmu se stejně odehrává v jedné místnosti u partičky pokeru místních pracháčů. Vedlejší postavičky jsou sice poněkud jednorozměrné, ale svůj komediální účel plní dokonale. Jejich „nečitelný“ poker face, když je ještě na scéně Fonda, je k zbláznění zábavný a Woodward si pro sebe zase krade celou scénu s pochodem do banky. Víckrát se k tomu asi nevrátím, ale pobavil jsem se královsky. ()

Cervenak

Lepší podraz ako v Podraze. Človek vie, že je to celé finta, a predsa si vychutnáva to prevedenie. Navyše je to na tú dobu parádne dynamicky natočené a herci nemajú chybu - najmä Fonda v úlohe potiaceho sa infarktujúceho mužíčka pod papučou. Skvelá vec, u ktorej nechápem, prečo nie je omnoho slávnejšia. ()

Pohrobek

Výtečná pokerová komedie s perfektním hereckým osazenstvem, prvotřídním scénářem i režií. Takový malý zapadlý filmový poklad. Fonda to má v rukou první polovinu snímku, pak nastoupí neodolatelná Joanne. Celou dobu výtečně přihrávají hráči Jason Robards a Kevin McCarthy. Film by mě byl nadchnul i bez pointy, ta ale skutečně stojí za to. ()