Takí sme boli

(pořad)
Talk-show
Slovensko, 2007, 75 min

Účinkují:

Milan Kňažko, Ladislav Chudík, Magda Paveleková, Ida Rapaičová, Marián Labuda st., Eva Krížiková, Vilma Jamnická, Martin Huba, Boris Farkaš (více)

Takí sme boli nadväzuje na úspechy programov, v ktorých sa príjemne a s humorom spomína na dobu minulú. V dobovo zariadenom prostredí Empírového divadla pri zámočku v Hlohovci diváci vidia atraktívne ukážky z archívov STV, pripomenieme si nezabudnuteľné herecké výkony a na staré dobré časy spomínajú známe slovenské herecké osobnosti. Hostiteľom je Milan Kňažko. Príjemnú atmosfétu dopĺňajú spevácke vystúpenia, pričom hraje orchester pod vedením Vlada Valoviča. (Flego)

tron

„A pocítil som prvý raz, čo znamená jej hlas. Cítil som jej dych, jej pery na svojich. Zakrútil sa so mnou svet, ach, to bol let ! A tiež ...spomínam aj bez presných slov na tie tváre priateľov. Na chuť vzácnych chvíľ, čo som s nimi žil. Nikdy som to netušil, čo dnes už viem.“ Milan Kňažko sa v roku 2007 prepožičal relácii „Takí sme boli“, pochádzajúcej z dielne verejnoprávnej televízie. Je to zaujímavý, málo rozšírený a pravdupovediac nie príliš komerčný formát, ktorý osloví inteligentného, pozorného a skúseného diváka. Sila tej ktorej relácie pochopiteľne záleží na hosťovi, ale treba povedať, že jednak pán Kňažko je frajer, ktorý by dokázal správne ukočírovať aj slabého hosťa a jedným dychom rýchlo dodávam, že slabých hostí si do relácie nepozýva. Niektorí sú menej komunikatívni (majster Menzl), ale aj bez rečnenia zostávajú zaujímavými. Pán Kňažko si do relácie pozýva predovšetkým dlhoročných priateľov/kolegov z filmárskej šatne, šou je podmaľovaná silne nostalgickou piesňou a atmosféra sa nesie v uvoľnenej a pokojnej nálade komorného priestoru s malou kapelou a obmedzeným počtom divákom, galantne utiahnutých v šere pri stolíkoch s vínom. Rozprávanie nenudí a nestagnuje a čo si vážim najviac, nie je ani tak šikovné využitie niekoľko desiatok rokov sa zoskupujúceho jedinečného STV archívu, ale predovšetkým unikátny pocit, ktorý som z pozerania relácie už niekoľkokrát dostal: byť umelcom je napriek všetkému tomu peklu a pochybnostiam úžasné. ()

Ej Hlemýžď

Dnes dávali u příležitosti úmrtí Vilmy Jamnické díl natočený s ní v r. 2007, tehdy měla 101 let a byla vcelku čiperná babka. Zmiňuji se o tomto díle proto, že tam byla nějaká spekulace o datu jejího narození, oficiálně se sice uvádí 13.11.1906, ale tam říkali, že to snad mělo být 11.11.1906, možná by bylo dobré to prověřit. ()

Tomco

Chválim tento projekt. Pre nás, neskôr narodených, je to podľa mňa výborná záležitosť. A nemôžem si pomôcť, sedí mi aj Milan so spôsobom, akým sa prezentuje. ()

zahadna

Taký výborný pohodový televízny program s Milanom Kňažkom, kde si zaspomína každý...fakt dobrý a krásna záverečná pieseň... ()

Arsenal83

Jedna z mála relácií, ktorá celkom vyšla človek sa niečo dozvedel o daných osobnostiach a dokonca ani pomätenec Kňažko nevadil. Hoci spievať nemusel. Nejde mu to. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 18.1.2008 - Síce ešte nepatrím medzi dôchodcov, ale túto KŇAŽKOvu spomienkovú šou si v piatok nikdy nenechám ujsť. A rád kvôli nej oželiem aj nadhodnotené MESTO TIEŇOV. (19.5.2008) Dnes bolo odvysielané posledné vydanie v ktorom MILAN LASICA spovedal MILANA KŇAŽKA. Prečo to STV zrušila mi nie je jasné. Asi kríza rozumu. Škoda. (26.6.2009) ()

BigDeal

Retro atmosféra, spomínanie, sentiment, zážitky, nostalgická pieseň a charizmatický Kňažko...veľmi príjemné. ()

Marek1991

Zaujímavá spomienková relácia pre starších. Veľmi pekná, milá s príjemnými hosťami a rozhovormi, či dokrútkami. Pieseň Milana Kňažka je veľmi dobrá, orchester Vlada Valoviča je tiež super. Mladší by si to mali tiež sem-tam pozrieť nech vidia, aké je to v starobe a aké skúsenosti jednotliví ľudia nabrali a akí boli a sú. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že je to tam väčšinou iba taký suchý polosmutný, či ak chcete pološťastný smiech. Pár dokrútok, nejaké reči, ale od tohto formátu, ktorý nie je len obyčajnou debatou som čakal viac. ()

corpsy

Myslím si, že pán Kňažko sa úlohy zhostil dobre a bol jedným z tých najlepších, kto sa do takéhoto formátu hodil. Hlavne pre tých, ktorí vedia o čo ide a radi spomínajú. ()

Martin741

Milan Knazko a jeho spominanie na dobu minulu s par zaujimavymi ludmi /Chudik, Pavelekova, Labuda, Jamnicka ....../ a mne nesympatickymi osobami /Tluckova, Jakubisko ......./ Pre milovnika normalizacnych cias povinnost, ja som rad, ze sme sa toho zbavili. Na hranici 30 % ()

tom88

Dosť nudná relácia s mojim obľúbeným Milanom Kňažkom, za ktorého dávam hviezdičku. Sem tam sa na to, ale dívať dá. Hostia sú niekedy zaujímavý, ale stále iba samé kecy. ()

klúčik

Tak konečme si aj na Slovensku začíname vážiť hercov . Oni si to zaslúžia za tú úžastnú prácu , ktorú tu vykonali. ()

Paity

Nějak jsem nepochopil, co tím chtěli tvůrci říci. Někdy jsem měl pocit, že se vzpomínalo na staré časy s nostalgií, někdy s úzkostí, někdy s nepochopením. ()

Marina111

Výborný nápad; pamätníci si zaspomínajú, mladší sa poučia. A to všetko v uhladenom komornom štýle. Aj hostí si vie Kňažko vybrať, horšie je to už so samotnými, neraz nezvládnutými rozhovormi s nimi; nevraviac o tom, že v celom formáte melanchólia prevažuje nad nostalgiou, čo je viac na škodu než na osoh. Inak však takáto relácia právom patrí medzi formáty STV. ()

vojo

Samozrejme,že záležalo od hosťa, no väčšinou šlo o naozaj príjemné spomínania. Verejnoprávna tv snáď ojedinele mala program čo napĺňal jej štatút. Aj ten si dala v rámci neplytvania vlastných zdrojov vyrobiť:) ()