Takí sme boli (TV pořad)

Talk-show

Slovensko, 2007, 75 min

Milan Kňažko, Ladislav Chudík, Magda Paveleková, Ida Rapaičová, Marian Labuda st., Eva Krížiková, Vilma Jamnická, Martin Huba, Boris Farkaš, Zuzana Tlučková, Matej Landl, Štefan Kvietik, Bolek Polívka, Jiří Menzel, Juraj Jakubisko, Lukáš Latinák, Eliška Balzerová, Pavel Zedníček, Marián Slovák, Július Vašek, Miroslav Donutil, Viliam Polónyi, Žofia Martišová, Katarína Hasprová, Ladislav Frej st., Marián Labuda ml., Dušan Tarageľ, Zuzana Kronerová, Ján Króner ml., Michal Dočolomanský, Juraj Nvota, Július Satinský, Milan Lasica, Maroš Kramár, Ján Kramár, Petra Vančíková, Kristína Farkašová-Tormová, Kamila Magálová, Marián Geišberg, Anna Šišková, Oldo Hlaváček, Jozef Vajda, Marta Sládečková, Soňa Valentová, Jan Kraus, Zdena Grúberová, Ivan Krivosudský, Emil Horváth ml., Dušan Jamrich, Zdena Studenková, Jozef Bednárik, Stanislav Štepka, Zuzana Mauréry, Soňa Norisová, Radoslav Brzobohatý, Ondřej Gregor Brzobohatý, Hana Gregorová, Leopold Haverl, Eva Pavlíková, Lucie Bílá, Jaromír Hanzlík, Eduard Bindas, Mária Kráľovičová, František Kovár, Jozef Dóczy, Emília Došeková, Jozef Adamovič, Pavol Hammel, Zuzana Cigánová, Dušan Trančík, Tomáš Maštalír, Ivan Palúch, Vlastimil Harapes, Oľga Šalagová, Karol Čálik, Marcela Laiferová, Kveta Stražanová, Emília Vášáryová, Eva Kristínová, Juraj Sarvaš, Viera Topinková, Vladimír Brabec, Peter Šimun, Jitka Zelenohorská, Anna Javorková, Robo Grigorov, Ondřej Vetchý, Ady Hajdu, Szidi Tobias, Ľubomír Paulovič, Jan Hřebejk, Slávka Halčáková, Miroslav Žbirka, Bára Štěpánová, Beata Greneche, Jana Geišbergová-Oľhová, Ondřej Pavelka, Petra Černocká

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 18.1.2008 - Síce ešte nepatrím medzi dôchodcov, ale túto KŇAŽKOvu spomienkovú šou si v piatok nikdy nenechám ujsť. A rád kvôli nej oželiem aj nadhodnotené MESTO TIEŇOV. (19.5.2008) Dnes bolo odvysielané posledné vydanie v ktorom MILAN LASICA spovedal MILANA KŇAŽKA. Prečo to STV zrušila mi nie je jasné. Asi kríza rozumu. Škoda. (26.6.2009)(19.5.2008)

Napriek tomu, že pri takomto type programu záleží hlavne na zvolenom hosťovi, treba oceniť najmä nápad. A nesmiem opomenúť aj solídny výkon "hlavného konferenciéra", Milana Kňažka. Je potešujúce, že dramaturgovi relácie nenapadlo zveriť túto úlohu Adele Banášovej. Pre českých užívateľov, ktorí nesledujú slovenské mediálne prostredie - Adela Banášová je taký slovenský Leoš Mareš bez penisu.(2.12.2008)

Zaujímavá spomienková relácia pre starších. Veľmi pekná, milá s príjemnými hosťami a rozhovormi, či dokrútkami. Pieseň Milana Kňažka je veľmi dobrá, orchester Vlada Valoviča je tiež super. Mladší by si to mali tiež sem-tam pozrieť nech vidia, aké je to v starobe a aké skúsenosti jednotliví ľudia nabrali a akí boli a sú. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že je to tam väčšinou iba taký suchý polosmutný, či ak chcete pološťastný smiech. Pár dokrútok, nejaké reči, ale od tohto formátu, ktorý nie je len obyčajnou debatou som čakal viac.(20.1.2012)

Výborný nápad; pamätníci si zaspomínajú, mladší sa poučia. A to všetko v uhladenom komornom štýle. Aj hostí si vie Kňažko vybrať, horšie je to už so samotnými, neraz nezvládnutými rozhovormi s nimi; nevraviac o tom, že v celom formáte melanchólia prevažuje nad nostalgiou, čo je viac na škodu než na osoh. Inak však takáto relácia právom patrí medzi formáty STV.(30.8.2012)

Jedna z mála kvalitných relácií podobného formátu, akých je vo verejnoprávnej ale aj v komerčných televíziách ako šafránu. V záplave bezcenného blata, ktoré sa každý deň valí na divákov je potrebné udržať si vlastný rozhľad a použiť ho, aspoň trošku citu pre umenie a zdravý rozum a keď už "kuknúť telku", tak sa oplatí presne takýto typ inteligentného a sofistikovaného programu. Pohľad na minulosť zaujímavých hostí pod vedením Milana Kňažka naozaj stojí za to.(5.4.2014)