Nasu: Andalusia no nacu

Nasu: Andalusia no natsu

Nasu: Summer in Andalusia

Animovaný / Drama / Sportovní

Japonsko, 2003, 47 min

Hodnotenie od niekoho, kto o cyklistike vie len to, že sa jazdí na bicykloch. 8/10(11.5.2008)

"Number 17 attacks!" Pepe je sympaťák o tom žádná a během samotného závodu vše funguje na jedničku. Užíval jsem si pasáže, kde je mírně vysvětleno, jaké jsou závody strategická bitva, ale i poklidné části s Pepem, jak osamoceně projíždí Andalusií. Zkrátka během závodu to všechno šlape (he-he ..heh) náramně. Jenže pak jsou nám představený i vedlejší postavy z Pepeho minulosti, na jejichž základě máme pochopit Pepeho charakter a ambice. Tyto postavy a tyto odbočky jsou bohužel nedotažené, nikdy nejdou hlouběji pod povrch a v konečném důsledku vlastně moc nic neříkají. Hlavní myšlenku odtušíte z přesně jedné odbočky a zbytek si musíte protrpět, abyste mohli vidět dál stav závodu. Paradoxní je, že by podle mě fungovali oba postupy - zkrátit vedlejší děj pouze na nezbytné vysvětlení Pepeho pohnutek či naopak prodloužení stopáže a nahlédnutí více pod povrch. Takhle "jenom" hezké 3*(10.3.2015)

Na čtyřiceti sedmi minutách zhlédnete krátký příběh o životě a jeho spletitosti s velice uvěřitelnými postavami v rozpálené krajině jižního Španělska. Jste-li unavení uřvanými, excentrickými postavami, jež se objevují skoro v každém anime, tak toto může být balzám na duši. Nemohu nezmínit kvalitní animaci i hudbu. A pokud jste bývalí cyklisté jako já (cyklistika a triatlon), je to přímo nutnost. 100 % Video včetně titulků, můžete najít zde.(4.3.2009)

Krátký filmeček o závodě na kolech. Závody moc nesleduju, ale tohle bylo hodně povedený obzvlášť ten konec, když finišujou tak se změní animace a přitom ty jejich obličeje. Pobavilo 75%(27.7.2013)

Téměř od začátku jsem Pepemu fandila. Čili povedlo se - byla jsem vtáhnuta. Ale nevěděla jsem, jak v něm číst. Věděla jsem, co Pepe chce, ale tak nějak mi byl záhadou. Až nakonci mi to všechno docvaklo. No nic. Netušila jsem ale, že závody na kolech jsou tak složitý. Kanpai!(26.9.2009)