Klasická lehká crazy komedie, podobná, jaké se tenkrát točily u nás. Moc mě bavila Barbara Stanwyck, která mi mimochodem svým úsměvem a výrazem místy připomínala Téu Leoni. S eskými titulky to mohlo být vtipnější. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 8(11.7.2012)

Do komediální polohy přepnutá Barbara Stanwyck jako žena, která ví nejen, po čem touží muži, ale hlavně, po čem touží sama. A jak toho dosáhnout. Henry Fonda v roli její bezelstné oběti. Zatímco on, okouzlen vůní, vzhledem i intelektem první svůdné bytosti spatřené po letech strávených v divočině, jí bez náznaku prozíravosti prozradí tajemství svého jediného triku (totiž toho karetního), ona jej nenápadně zaplete do svých intrik. Tradiční souboj pohlaví se nekoná, vítěze (tedy vítězkyni) známe od začátku. Žena, nikoli deus ex machina, dává ústřední pár po rozchodu opět dohromady. Ryzí femme fatale. V podání Stanwyckové balancující na samé hraně toho, co Produkční kodex připouštěl. Tak smyslná, že dokáže pozměnit hrdinovo vnímání skutečnosti (rozostřený subjektivní záběr očima omámeného Fondy). Jednoduše mu zamotá hlavu, ovšem s podtextovými náznaky, které by si tvůrci bázlivější než Sturges raději nechali pro sebe: had jako falický symbol a Fondovo zhmotněné podvědomí. Protože, nebuďme naivní, po tak dlouhém půstu mu jde jenom o jedno a v zásadě je osobou stejně málo ctnostnou jako Stanwycková. Oproti jiným screwball komediím je tato pomalejší (nejzjevnější jsou Sturgesovy problémy s rytmem, když dojde na slapstick) a méně sofistikovaná, než napovídá zápletka, ale své pro zásadní pozměnění obvyklého rozdělení rolí si určitě nezaslouží být při cestě ke kořenům žánru americké romantické komedie opomenuta. 75%(20.4.2012)

Jedno slovíčko na tento film pasuje asi najviac - roztomilosť. A to vo všetkých smeroch. Od hercov, situácií okolo nich až po finále a uzavretie dejovej linky. Príbeh síce nebol nejak extra zložitý a našli by sa tu aj hluché miesta, no tie našťastie poľahky vyplnilo osobné kúzlo tejto podarenej dvojice. Hlavne Barbara Stanwyck bola výborná, rola jej zapasovala ako riť na šerbeľ. Nadpriemer. 75/100(5.7.2017)

Plně jsem prozřel jsem až napodruhé. Henry Fonda je ve svém odskoku od vážného herectví neodolatelný (obzvlášť když trhá závěsy), Barbara Stanwyck je bohyně, která měla na svoje půvaby dostat zbrojní pas, a společně s podpůrným ansáblem (moji oblíbenci Eugene Pallette a Eric Blore) stloukla tahle dvojka dohromady nejlepší Sturgesův film. Chytřejší, vtipnější a kouzelnější romantickou komedii aby člověk pohledal.(28.8.2008)

Druhý den dopoledne jsem si ji musel pustit znovu. Napoprve jsem byl, asi jako Henry Fonda, až příliš omámený kouzlem Barbary Stanwyck abych mohl vůbec vnímat i něco jiného :-) Naštěstí mi pak přišla ještě lepší, zvláště první polovina filmu na zámořské lodi vládne. Poté je to až strašidelné jak si Lady Eve se svým Charlesem hraje jako kočka s myší. Ovšem lepší kočka než-li had.(10.3.2013)