• Ondracius
  *

  LFŠ 2014: Teda, já budu asi hrozná výjimka a divnej člověk. Ale mě se to prostě nelíbilo. Mám staré filmy rád, ale tady jsem se dlouho ztrácel v postavách a postupně mě začal štvát i samotný děj. Nedá se říct, že bych se nudil, prostě mě jen štvalo, že to nekončí a furt se tam něco řeší a někam běhá a furt někdo někam přichází.. Ble :)(5.8.2014)

 • Borrtex
  ***

  Screwballový průměr, kde se autoři zaměřili hlavně na příběh, a dialogy mezi lidmi byly po většinu filmu bez takových těch klasických screwballových prvků. Zjednodušeně jsem se u filmu nezasmál tak jako u ostatních lepších filmů tohoto typu. Ovšem příběh byl zajimavý a koneckonců i herecké obsazení v čele s Barbarou Stanwyck bylo příjemné. 60%. Viděno v kině na 40. LFŠ.(28.7.2014)

 • Chegi
  ****

  Ryzí zástupce screball komedie 30. a 40. let. Barbara je krásná (jako vždy), Henry nemotorný ňouma, příběh nabírá na obrátkách a i pointa je poměrně promyšlená, takže kolem a kolem film splňuje všechno, co jsem od něj očekával. Jako sedmý hodnotící a druhý komentátor můžu s klidným srdcem dát 4 hvězdy.(11.9.2013)

 • Hwaelos
  ****

  Zábavnej screwball, kterej těží z chemie mezi Stanwyckovou a Fondou. Určitě to není z nejlepších komedií tohohle typu, ale samotný prostředí vyšetřování vraždy je dostatečně netypický, aby Ztřeštěnou odlišilo od většiny produkce. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byla ona skrytá podpora rasismu díky karikování černošských postav (služebné hlavní hrdinky) do podoby zaostalých zvířátek...(2.8.2014)

 • Sarkastic
  *****

  Špičková komedie, u které jsem se smál prakticky od začátku do konce. Krom rychlého tempta (které zpomaluje jen minimálně), kopy výborných dialogových výměn, hlášek a jinak vtipných situací má ještě navíc další výhodu, a to, že zdaleka nespoléhá jen na úvodní dvojici, ale komediální potenciál uplatňují i muži zákona, služka, kamarádky a další postavy. Co je docela překvapivé, funguje i krimi složka filmu (jejíž pointu není tak jednoduché odhalit; no vlastně to snad ani nejde). A romantickou linku jenom podtrhuje vzájemná chemie, jiskření a sehranost dvojice Stanwyck-Fonda. Slabší, ale přesto plný počet. „Ale ten vrah má můj kabát!“ – „Nebojte, nebude mu.“(4.8.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace