Mé jméno je Nikdo

Moje meno je Nikto

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Sergio se pokusil o komedii s prvky westernu. Jako takovy pokus je nutne ho ocenit. Tezko rici jak to bylo mysleno ale veskera vaznost predchozich westernu je tatam. Tohle je proste cistokrevna komedie no cistokrevna je mozna prilis silne slovo ale od vazneho westernu to ma daleko. Terence Hill je sice prijemny ale jeho postava je napsana tak nejak chaoticky, Henry Fonda taky neni spatny ale jeho vrcholnym dilem tohle asi nikdy nebude. No v tvorbe Leoneho jde spise o oddychovku ktera nebyla asi nikdy brana nijak vazne spise jako pobaveni coz mu chvalim pac na zkouseni novych veci neni nic spatneho. Jenomze de o prvni pokus a jako takovy je povetsinou nutne tyto pokusy postupne pilovat k dokonalosti.(10.6.2009)

Tohle jsem viděl kdysi dávno, kdy mi ke štěstí stačilo jen to, že tam hraje Terence Hill. Mám dojem, že tehdy mě jen překvapovalo, proč tam neni také Bud Spencer. No a dnes, když vím, kdo je to Sergio Leone, Ennio Morricone, Henry Fonda, Sam Peckinpah a Jízda Valkýr, tak to najednou dává docela nový rozměr. Líně plynoucí film o namachrovaném frajírkovi (T. Hill), přičemž příběh hraje spíš až vedlejší roli... Celou první hodinu se vlastně nic neděje. Dokonce celých prvních deset minut je jen takový vtípek, který nemá žádné velké opodstatnění, ale stejně ukazuje režijní mistrovství Leoneho a Valeriiho. I dnes se na snímek koukám především jako na komedii. Je tu sice dost vážných momentů, ale spíše parodicky-vážných, než vážně-vážných. A Terence Hill, ačkoliv hrál i vážné role, působí už od pohledu komicky.(30.12.2009)

Vážení přátelé... Tak za prvé tento film podle mě není komedie, byť občas se tam komediální prvky vyskytnou. Za druhé tento film nenatočil Leone, ale Valeri - Leone to napsal a s režií možná trochu pomáhal. Jinak pro mě dost zklamání. Tento film právě zdaleka nedosahuje kvality Leoneho filmů. Ani Fonda a Morricone to tentokrát příliž nezachránili... PeS: Zvláštní, že se zde mihnul hudební motiv z Tenkrát na západě...a to tak výrazně, že snad muselo jít o záměrný odkaz k tomuto filmu...Nebo že by se Morricone začal takto nepřehlédnutelně opakovat?(19.11.2009)

Na tento film mám priam nostalgické spomienky. Bol to asi môj prvý western s Hillom a dlhé roky som mal na stene prilepený biely plagát s deravou ponožkou. Po dlhej dobe sa už naň však pozerám inak. Asi najnetradičnejšie spojenie westernu a komédie už len z pohľadu dvojice Hill-Fonda, z pohľadu hudby a samozrejme režiséra. 70%.(12.11.2006)

Překvapivě vynikající western, výborný scénář, kamera i režie. Režíroval hlavně Valerii, ale je poznat že mistr Leone režíroval části filmu a napsal námět. Trochu jsem se obával spojení komediálního Hillova herectví ve spojení s klasickým Henry Fondou, fungovalo to však dobře. I vedlejší role byly obsazeny výraznými týpky. Spousta promakaných scén - bezpečné holení u nepravého holiče, prostřelování klobouků, soutěž ve střelbě na hozené sklenice v saloonu kombinovaná s Hillovou fackovací exhibicí, rozhovor hrdinů u kulečníku, scéna pískání na záchodku s mašinfírou, závěrečná přestřelka pod dozorem fotografa... K tomu pohřbený Sam Peckinpah a odstřelování jeho Divoké bandy, vše s Morriconeho nádhernou hudbou evokující bez foukačky jeho předchozí Harmoniku i Wagnera. Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/il_mio_nome_e_nessuno/trailer(16.1.2010)