Mé jméno je Nikdo

My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Prostředí 8/10/// +parádní hudební doprovod, zajímavé postavy, obsazení, spousta zajímavých scén -řekl bych slabší příběh, o nic extra se ve filmu nejedná/// Tak to je hezký. Je to regulerní western, který začíná dramaticky a vlastně je i docela vážný, jen do něj nějak zabloudil Terence Hill a potkal se tu s Henrym Fondou, který hraje typicky westernovou postavu. Setkání a (nejen) slovní přestřelky těchto dvou herců jsou výtečné. Do toho spousta banditů a padouchů, kupy zlata a snaha udělat z jedné postavy západu věčnou legendu. Díky hudbě a občasnému odlehčenějšímu směru, kterým se film vydal je to i slušná zábava. Jen škoda, že některé komické scény jsou přehnaně dlouhé a trošku ruší a občas i mírně nudí. Nicméně i tak to byla výtečná podívaná a svým způsobem ojedinělá./// Celkem 85%///(14.9.2010)

• pevico

Právě jsem asi narazil na film, kdy začal být western i debilní (říkají tomu špagety, což nechápu a nikdo mi to nevysvětlil)..a stejně tak jako nemusím pokrm, tak ani tenhle druh westernu mi nic neříká. A nezachrání to tady ani hudba Ennia Morriconeho, taky se nijak nevytáhl. Zkrátka není nad klasické westerny!(1.3.2011)

No je to slusnej western, ale urcite sel udelat lip. Prestrelek je tu dost, ale mohlo by jich bejt vic a nejaky rvacky tu skoro nejsou, ale neni se co divit, kdyz chybi Spencer. Misto nej tu je Henry Fonda, kterej je takovej nemastnej neslanej, ale dava si to slusne. Film samozrejme tahne Hill, kdyz tam neni, tak to je prumer, ale jakmile se objevi na scene, kvalita filmu dost stoupa. Do toho hodne dobra hudba, zajimava kamera, docela slusnej pribeh. A pak tu je zaverecnej souboj, na kterej jsem se fakt tesil, ze zacatku to vypadalo hodne dobre, jenze pak tam soupli fotky a bylo to v haji. Tak jsem se aspon tesil na zaverecnej duel, ale ani ten neni nic extra. Sice jsem po celou dobu filmu vahal mezi 4* a 5*, ale diky tomu zklamani na konci se priklonim k lepsim 4*.(4.8.2006)

Takto s odstupom času už skôr z úcty k dvojici ústredných protagonistov vyššie hodnotenie, inak by to bolo asi za 2*. Na druhej strane pred povedzme 15 rokmi by som zrejme filmu dal minimálne 4, ak nie aj plný počet hviezd. Skrátka človeku sa aj filmové chúťky časom menia.V každom prípade už tradične skvelá hudba v už legendárnom spaghetti westerne.(22.6.2020)

I mistř tesař se někdy utne. Naštěstí když se utne režisér Leonova formátu, tak vznikne stále ještě dostatečně kvalitní snímek (jakkoli v něm ve výsledku neměl asi prsty zase až tak moc). Rozpačitý výsledek zapříčiňuje špatně obsazený, a zde zoufale nevýrazný, Henry Fonda. V jeho roli by to chtělo spíše někoho formátu Clinta Eastwooda. Druhým a podstatnějším problémem je nerozhodnost filmu čím chce být. Jsou tu dramatické, oddychové, čistokrevně komediální i parodické prvky, ale dohromady dvakrát moc neštymují. I když odkazy (nejen) na Sama Peckinpaha jsou vydařené. Přesto jde o dobrý western, který však funguje spíše v samostatných scénách (a těch dobrých tu nakonec není zrovna málo - již jen ta úvodní sekvence je dokonalost sama) než-li jako celek. Ovšem ke kameře a hudbě Ennia Morriconeho, byť i ta nedosahuje kvalit jeho nejlepších kompozic, nelze mít žádné výraznější námitky. Slabší čtyři *. ♫ Hodnocení OST: 4/5(5.2.2007)