poster

Mé jméno je Nikdo

 • italský

  Il mio nome è Nessuno

 • Francie

  Mon nom est personne

  (Francie)
 • Západní Německo

  Mein Name ist Nobody

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Moje meno je Nikto

 • anglický

  My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Staré dobré filmy mě pořád dokážou překvapovat. Dokonce i v případě mých oblíbených herců. Tady se naprosto nádherným způsobem předvedl Terence Hill, můj oblíbenec s dvojky z Budem. A to ve filmu, který jsem za celých svých 24 let života ještě neviděl. Stydím se, ale zároveň musím říct, že jsem si ten moment užil nejlépe, jak jenom to šlo. Mé jméno je Nikdo je nádherný western s typickými dobráckými a tím pádem i komediálními kořeny. Terence Hill hraje neuvěřitelného dobráka. Henry Fonda zase chlápka, který do westernu vysloveně patří. Celé to natáčí Sergio Leone, který normálně přináší vážné westerny. Tady je ale Terence Hill a celé to nabírá neuvěřitelně krásnou atmosféru, která začíná a končí nejenom na dialozích, ale hlavně, a to především, na nekonečně dlouhých a překrásných pohledech očí mezi Terencem a Henrym. Tak krásné emoce dokáží ve filmu ztvárnit jenom dokonalí umělci. Dnes už se to nenosí, ale dříve bych jim za tyhle zážitky nosil zlaté banány na stříbrném podnose. Krásný zážitek a věřím, že bude krásný i pokaždé, kdy se na něj znovu podívám. Scéna, kde Terence přišel do hospody zedřenej jak kůň, dal si pivo, pak asi dva litry whisky a nakonec ještě byl schopnej zbalit jednu bábu za pultem, prostě nemá chybu. Takhle bych se po dvou litrech tý nejtvrdší whisky chtěl cejtit i já. No, Terence je prostě frajer.(17.11.2013)

 • dr.fish
  *****

  Podivné dědictví a Mé jméno je nikdo, oba filmy natočené krátce po sobě, v obou Terence Hill, oba o soumraku hrdinů Divokého Západu. Konec 19. století byl koncem kolonizace amerického Západu, železnice přivezla tisíce lidí, právo a organizovaný zločin. Osamělý pistolník už se neměl kam schovat, směrem na západ už ležel pouze Tichý oceán. Nová doba vyžaduje nové lidi a nejrychlejší pistolník Západu už cítí, že to není pro něj, chce se uklidit do Evropy, kde dožije svůj život. Mr. Nobody má však o jeho odchodu do důchodu jinou představu. Kombinace klasického westernu reprezentovaného Henry Fondou, a šimonomatoušovské mlátičky s Terencem Hillem, ukazuje na Leoneho schopnost jít s dobou, a taky na jeho nadhled a smysl pro humor. Morriconeho hudba opět na jedničku. 85%(22.2.2015)

 • Kubaso
  ***

  Klasické Leoneho "spaghetti" se prolínají s drsnou americkou školou v podání Sama Peckinpaha (jehož se tvůrci také neváhali zmínit), což se projevuje v mnoha zpomalených pasážích natočených v nezvyklých úhlech. To všechno je podbarveno tradičně výbornou hudbou Ennia Morriconeho, jenž v citacích klasických westernů také nezůstává pozadu. Na dobrý western je tu ale moc humoru, na dobrou komedii zase moc westernu. Ve filmu je spousta skvělých momentů, ať už vážných, komických nebo vyloženě parodických, ale celek působí až moc rozháraně. Henry Fonda je výborný, Terence Hill taktéž, ale dohromady jim to prostě nefunguje. I scénář budí dojem, jakoby byl na poslední chvíli přepsán kvůli účasti Terence Hilla. Zůstává tedy poněkud schizofrenní směsí "Podivného dědictví" a "Tenkrát na Západě". I když nedosahuje kvalit ani jednoho z nich, je to pořád hodně zábavný film...jenom měl trochu smůlu. Takže v hodnocení je trojka, ale zato dost silná a 100% zasloužená.(8.6.2006)

 • cheyene
  ****

  Sergio Leone své umění v určitých pasážích tohoto westernu nezapře a hned je tak podívaná daleko zajímavější. K tomu všemu napomáhá také Ennio Morricone se svoji tradičně skvělou hudbou, jež tu mimo jiné využívá více či méně modifikované motivy z Tenkrát na západě či Hodný, zlý a ošklivý. Jízda Valkýr je sama o sobě fantastická, ale v mistrově úpravě mi tentokrát příliš nesedla, čímž se patrně jako jediný odlišuji od zdejších uživatelů, kteří ji opěvují. Co se herců týče, tak Terence Hill předvádí skvělý výkon, avšak osobně jej za westernového hrdinu moc nepovažuji. Henry Fonda je opět skvělý, avšak neukazuje tu nic, co bych si pamatoval i po letech. Hodnocení filmu jako celku se pohybuje mezi 3 a 4*. Za zdařilý finiš dávám vyšší počet.(8.1.2016)

 • LEATHERFAC
  ***

  Vážení přátelé... Tak za prvé tento film podle mě není komedie, byť občas se tam komediální prvky vyskytnou. Za druhé tento film nenatočil Leone, ale Valeri - Leone to napsal a s režií možná trochu pomáhal. Jinak pro mě dost zklamání. Tento film právě zdaleka nedosahuje kvality Leoneho filmů. Ani Fonda a Morricone to tentokrát příliž nezachránili... PeS: Zvláštní, že se zde mihnul hudební motiv z Tenkrát na západě...a to tak výrazně, že snad muselo jít o záměrný odkaz k tomuto filmu...Nebo že by se Morricone začal takto nepřehlédnutelně opakovat?(19.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace