Mé jméno je Nikdo

My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

"Blejskáš se jak dveře od bordelu !! Na 10 mil tě každej pozná !!" ;) Jediný dokonalý dílek této nepříliš pohromadě držící schizofrenické spaghetti skládačky stvořil génius Ennio Morricone, zde ve špičkové formě, jedním ze svých nejlepších soundtracků vůbec, především jejíž rozjásaně odlehčená složka mě naprosto fascinovala !! Duo Terence Hill, Henry Fonda se překonává, upřímně jsem nečekal, že si zrovna tito dva machři až tak parádně navzájem sednou, nicméně dál už je to poněkud horší.. Faktem je, že tento paradoxně až převycizelovaný snímek režisérů Tonina Valerii a legendárního Sergia Leoneho nezapře snahu o jakousi netypičnost a svěžest, což jen kvituji, leč nevyhne se hluchým místům.. A zejména si stále nejsem jistý, jak si užít tu polovičatě provedenou závěrečnou scénku Fonda vs. všichni ostatní.. Ne, že by mi ten mix (sebe)parodie a pocty klasickým westernům vyloženě neseděl, jen se mi právě v té odlehčené komické poloze zdál tento jedinečný kousek neskutečně křečovitý.. [ Dabing 6/10 ] Příjemná, kupodivu devadesátková, záležitost Golem Filmu s typickým spojením Hill, Trávníček.(6.8.2013)

Úvodní scéna mě nehorázně namlsala ( Leone). Samotný děj je utahaný i nudný až hanba a neslaný, nemastný Hill tomu nasazuje korunu. Když ještě začne fackovat, buď sám nebo s vydatnou pomocí pouťového panáka, je to trapné. Jakoby vypadlé ze SpenceroHillovek, které opravdu nemusím. Poprvé rozesmějí, ale když je to všude, přestane to být vtipné. Držení různých částí budov a přístřešků bandity také nepovažuji za bžundu k popukání a bombici snad ani zmiňovat nebudu. Pocta Samovi P. zahřeje cinefilské srdéčko. Ennio předvedl nejlepší komediální westernový soundtrack, co jsem kdy slyšel (i když s použitím motivu z "Tenkrát na západě" v jedné skladbě). Na závěr rada všem potencionálním fakeovým holičům : "pozor na holení pistolníků nebo Vás čeká rektální hrozba :)(21.9.2008)

Nesurody mix klasickeho Leoneovskeho westernu v ktorom pistolnici na seba pol hodinu neznesitelne mieria a potom sa behom sekundy postrielaju a standardnej fackovacej komedie s Terence Hillom, ktory si tu z Leoneovskeho chrabreho pistolnika Henryho Fondu robi cely cas srandu. Najskôr film uplne neuspokoji fanusikov ani jedneho z tychto zanrov. Na western je to malo seriozne a na Hillovsku komediu je tu malo bitiek a humoru. Ale rozhodne to stoji za zhliadnutie, lebo taky divny mix sa len tak nevidi a v jednotlivostiach to funguje zakazdym nadpriemerne. Potesi aj skvela rozverna Morriconeho hudba. Bavil ma vtip s neustale sa prehanajucimi150timi zaporakmi. Tych par bitiek je prevedenych spickovo. Ja by som bol radsej, keby to bola klasicka komedia, ale aj tak nelutujem, ze som to videl. 6/10.(10.9.2017)

Film ve své podstatě nesmírně literární... Rozhodně není vážně míněný a není to ani klasická parodie nebo komedie nebo cokoli podobného. Jestli tenhle film můžu k něčemu přirovnat, tak je to taková westernová verze Amélie z Montmarteru. Pohádka se vším všudy, pohádka pro dospělé a také pohádka, která si ze své pohádkovosti velmi okatě utahuje. Na rozdíl od mnoha jiných westernů, které se se svou pohádkovostí berou smrtelně vážně... Celkový dojem: 75%(3.11.2019)

Staré dobré filmy mě pořád dokážou překvapovat. Dokonce i v případě mých oblíbených herců. Tady se naprosto nádherným způsobem předvedl Terence Hill, můj oblíbenec s dvojky z Budem. A to ve filmu, který jsem za celých svých 24 let života ještě neviděl. Stydím se, ale zároveň musím říct, že jsem si ten moment užil nejlépe, jak jenom to šlo. Mé jméno je Nikdo je nádherný western s typickými dobráckými a tím pádem i komediálními kořeny. Terence Hill hraje neuvěřitelného dobráka. Henry Fonda zase chlápka, který do westernu vysloveně patří. Tady je ale Terence Hill a celé to nabírá neuvěřitelně krásnou atmosféru, která začíná a končí nejenom na dialozích, ale hlavně, a to především, na nekonečně dlouhých a překrásných pohledech očí mezi Terencem a Henrym. Tak krásné emoce dokáží ve filmu ztvárnit jenom dokonalí umělci. Dnes už se to nenosí, ale dříve bych jim za tyhle zážitky nosil zlaté banány na stříbrném podnose. Krásný zážitek a věřím, že bude krásný i pokaždé, kdy se na něj znovu podívám. Scéna, kde Terence přišel do hospody zedřenej jak kůň, dal si pivo, pak asi dva litry whisky a nakonec ještě byl schopnej zbalit jednu bábu za pultem, prostě nemá chybu. Takhle bych se po dvou litrech tý nejtvrdší whisky chtěl cejtit i já. No, Terence je prostě frajer.(17.11.2013)