Mé jméno je Nikdo

Moje meno je Nikto

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Připadá mi, že si film hraje na něco, čím není. Zdlouhavé scény se opravdu vlekou a spíše nudí, chybí v nich nějaký ten náboj, který člověka nutí nespustit oči z plátna v očekávání, jaký úder další scéna přinese. Má jít o komedii, ale toho vtipu tam zas tolik není, nadsázka až příliš chtěná a motivace postav taková nějaká podivná. Aspoň, že hudbu složil tradičně dobrý mistr Morricone. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(9.4.2015)

Sergio se pokusil o komedii s prvky westernu. Jako takovy pokus je nutne ho ocenit. Tezko rici jak to bylo mysleno ale veskera vaznost predchozich westernu je tatam. Tohle je proste cistokrevna komedie no cistokrevna je mozna prilis silne slovo ale od vazneho westernu to ma daleko. Terence Hill je sice prijemny ale jeho postava je napsana tak nejak chaoticky, Henry Fonda taky neni spatny ale jeho vrcholnym dilem tohle asi nikdy nebude. No v tvorbe Leoneho jde spise o oddychovku ktera nebyla asi nikdy brana nijak vazne spise jako pobaveni coz mu chvalim pac na zkouseni novych veci neni nic spatneho. Jenomze de o prvni pokus a jako takovy je povetsinou nutne tyto pokusy postupne pilovat k dokonalosti.(10.6.2009)

Na tento film mám priam nostalgické spomienky. Bol to asi môj prvý western s Hillom a dlhé roky som mal na stene prilepený biely plagát s deravou ponožkou. Po dlhej dobe sa už naň však pozerám inak. Asi najnetradičnejšie spojenie westernu a komédie už len z pohľadu dvojice Hill-Fonda, z pohľadu hudby a samozrejme režiséra. 70%.(12.11.2006)

Záměrem asi bylo předat viditelně štafetu ve spaggeti westernu. Jenže vznikly dva filmy, protože Fonda a Hill si každý hrajou svoje. Určité scény jsou promakané, jenže ve filmu s Fondou mě štvou groteskové zrychlovačky vypadající dost pitomě. Prostě nejde spojit fackovací komedii s vážnou horse opera. Tluče se to.(16.9.2008)

• Dale

Ako som sa na toto legendárne dielo westernového žánru tešil, tak som bol po jeho skončení sklamaný. Dej nudný a o ničom, Fonda nevýrazný, žiadne poriadne prestrelky. A vrchol všetkého boli časté zrýchlené zábery, až to miestami pripomínalo paródiu. Človek by ani nepovedal, že s tým má niečo spoločné Sergio Leone.(22.2.2004)