Mé jméno je Nikdo

My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Příjemně zábavný snímek na hranici westernového dramatu a westernové komedie. O velkolepém odcházení jedné pistolnické legendy a příchodu legendy nové. Jack Beauregard (Henry Fonda) chce na stará kolena do pistolnického důchodu odejít v klidu. Ale velkým přičiněním nového hravého muže, jménem Nikdo (Terence Hill), je vtažen do velké hry, kdy se stává legendou, když se sám postaví 150-ti členné Divoké bandě. A pak ještě závěrečné divadlo ke klidnému důchodu a zrození legendy nové. Příjemné, ale výsledku ubírá právě nerozhodnost jestli jde o drama, či komedii.(9.3.2011)

Jedno je jisté - spolupráce Sergio Leone - Ennio Morricone je jedna z nejpozoruhodnějších ve filmové historii vůbec. Když se ještě přidají takoví velikání jako jsou Fonda a Hill, tak to opravdu stojí za to. Vskutku prapodivný western, který mimo klasických Leonových prosředků (jako dlouhé scény a smysl pro detail) využívá i dost nevšední pro western, jako zrychlené a zastavené záběry, humor, zrcadla. Celkově je to geniální směs, která zaostává za ostatními pistolnickými díly režiséra jen o kousek. Terence Hill je tu opravdu skvělý. Škoda, že v Hollywoodu nedostal šanci na nějaký velký trhák. 80%(4.12.2011)

Film hlavně stojící na hudbě "Ennia Morriconeho", tím sme si všichni jistí. Ale nejsem si jistý jaký má film žánr, protože mě to připadlo jak dva filmy, které se prolínají. První film: western s Henry Fondou. Druhý film: švihlá komedie s Terencem Hillem. Tahle nejistota na co se vlastně divám mě jako diváka ničila a konečnou dramatickou scénu jsem si vůbec neužil i když HUDBA BYLA TAK DOKONALÁ jak v předešlích Leonových Eastwoodovkách.(21.2.2012)

Staré dobré filmy mě pořád dokážou překvapovat. Dokonce i v případě mých oblíbených herců. Tady se naprosto nádherným způsobem předvedl Terence Hill, můj oblíbenec s dvojky z Budem. A to ve filmu, který jsem za celých svých 24 let života ještě neviděl. Stydím se, ale zároveň musím říct, že jsem si ten moment užil nejlépe, jak jenom to šlo. Mé jméno je Nikdo je nádherný western s typickými dobráckými a tím pádem i komediálními kořeny. Terence Hill hraje neuvěřitelného dobráka. Henry Fonda zase chlápka, který do westernu vysloveně patří. Tady je ale Terence Hill a celé to nabírá neuvěřitelně krásnou atmosféru, která začíná a končí nejenom na dialozích, ale hlavně, a to především, na nekonečně dlouhých a překrásných pohledech očí mezi Terencem a Henrym. Tak krásné emoce dokáží ve filmu ztvárnit jenom dokonalí umělci. Dnes už se to nenosí, ale dříve bych jim za tyhle zážitky nosil zlaté banány na stříbrném podnose. Krásný zážitek a věřím, že bude krásný i pokaždé, kdy se na něj znovu podívám. Scéna, kde Terence přišel do hospody zedřenej jak kůň, dal si pivo, pak asi dva litry whisky a nakonec ještě byl schopnej zbalit jednu bábu za pultem, prostě nemá chybu. Takhle bych se po dvou litrech tý nejtvrdší whisky chtěl cejtit i já. No, Terence je prostě frajer.(17.11.2013)

Dřív jsem tenhle film neměl moc rád. Když jsem to viděl poprvé, docela jsem se nudil, protože jsem pořád čekal na tu přestřelku, která je v traileru, a ve filmu mě celkem zklamala. Jenže jednoho dne jsem měl blbou náladu, pustil jsem si film - a fungovalo to! Pomalé scény mi už nepřišly tak pomalé, já si zvykl na zvláštní melancholickou atmosféru konce Západu, umocněnou nádhernou Morriconeho hudbou, i na Jacka v podání Henryho Fondy, který mi vprve přišel, že se do role moc nehodí, takže jsem si tento film zamiloval a ještě mi to spravilo náladu. 90%(17.1.2010)