Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Provokativní a vášnivý milostný příběh zasazený do 20. let minulého století. Milionářská dcera Sapfó přijíždí na řecký ostrov Lesbos na své líbánky se svým manželem - umělcem Philem. Zde vzápětí potkává Helenu, dceru ruského archeologa, do které se ihned zamiluje. Během tohoto milostného trojúhelníku Sapfó propadá myšlence, že je reinkarnací bájné básnířky Sapfó. Nicméně naše moderní Sapfó si neuvědomuje, jak tragicky skončil příběh starověké Sapfó? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

Cimr 

všechny recenze uživatele

Když od něčeho vůbec nic neočekávám, bývám občas nakonec docela mile překvapen. A to se mi přesně stalo u tohoto filmu. Podle anotace (mladá žena Sappho připlouvá na Lesbos s novým manželem a zjistí, že je převtělená básnířka stejného jména) jsem čekal špatné béčko zajímavé jen díky lesbickým scénám. Ale nebylo to tak, Sappho má překvapivě i další kvality, například zajímavé dějepisné vsuvky. Podle mě to není vyloženě špatný film, už jen kvůli tomu, že herci nehrají špatně a cosi jako atmosféra se tu taky objeví. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Pán a paní Lovelovi připlouvají na ostrov Lesbos na lodi Afrodité a v tašce s sebou vláčí lovebirds... Láska a vášeň je skutečně všudypřítomná. Představitelka Sapfó zpočátku nějakým paranormálním způsobem přinucuje můj monitor vypouštět feromony. Jiného výkonu však není schopna. V místnosti začíná být k zalknutí. S příchodem druhé ženy propadá mužské pokolení studu - nejdříve obří falus starověké sošky a pak žena dávající ženě tisíckrát větší rozkoš. Ale konec vše v dobré obrátí - SPOILER - ukáže se, že lesbická láska je jen chiméra a na její rakvi úd vnikne do srdce ženy se správnou orientací. Nebohá Sapfó, vášeň a nic než vášeň, kterou jsi byla schopna předvádět přesvědčivě jen nahá s jazykem mezi stehny, tě zahubila. Tušil jsem to. Být pornografií, měla bys co nabídnout. Být psychologickou studií, také bys možná měla co nabídnout. Obojím jsi být ale nedokázala. I když, s tou studií to zase tak nevypadá horké, když nejdříve sebevědomá Ruska naprosto bez skrupulí svede Sapfó, pak prohlásí, že ji nechce (poněvadž to není jako s chlapem - jak to vlastně bylo předtím?), svede manžela (poněvadž ten svou Sapfó miluje a nyní si s ní nerozumí a tak potřebuje utěšit jiným klínem), ukáže se, že i přes dobrodružnou a volnomyšlenkářskou povahu je panna, což komentuje slovem: "Samozřejmě." Jsem z těch lidí nějak zmatený. KONEC SPOILERU. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film sa odohráva v 30.-tych rokoch 20. storočia a predstavuje nám krásnu, no emancipovanú ženskú, ktorá sa práve vydala. Avšak až tak veľmi sa chce podobať mužom, že si nechá ostrihať krásne vlasy, všade sa len zmieňuje, že nie je majetkom svojho manžela, a z toho celého kvapkania na karbid sa rozhodne lesbiť a neustále tvrdiť, že je dievčaťom aj chlapcom v jednej osobe. Celé sa to odohráva v režisérsky častokrát amatérskom spracovaní, ktorého účelom je akoby len priniesť erotické scény. Niektoré pasáže sú úsmevné, hoci taký zámer pôvodne nemali mať. Ako napríklad keď ste sa zamotali do siete pod vodou, v poslednej chvíli vás zachráni manžel, nakoniec úspešne vyplávate na povrch a namiesto ďakujem alebo paniky z vody alebo akejkoľvek reakcie na to, že ste len o vlások unikli smrti, začnete normálne konverzovať o talizmanoch. Ako by sa nič nedialo. Film prináša trápny konštrukt, že nevera je zastaralá a ženská pýcha, túžba a sebectvo má vládnuť svetu. Avšak aspoň na konci prinesie úľavu a návrat k odrobinkám zdravého rozumu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Základní devízy byly dobré až skvělé. Ale výsledkem je amatérské balancování mezi soft pornem a pseudo sondou do života jedné rádoby reinkarnované Sapfó. Nuda. Přičtu-li lacinou výpravu, špatný střih, nemožné užívání minimálního počtu hudebních motivů a jednu horší zvukovou stopu než druhou = katastrofa. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jo, to je tak, když film nadabuje pět lidí... Nejedná se o hereckou prvotinu půvabné Avalon Barrie, to jen na csfd zatím nemáme její kompletní filmografii. Každopádně můžeme jen litovat, že se rozhodla ve filmu proměnit svou podobu, jako brunetce jí to sluší ještě víc. Nepamatuju si, kdy jsem naposled viděl ukrajinský film, nicméně pokud data na imdb nelžou, Krym nevypadá tak špatně. Je to klasické romantické béčko, který rozhodně nepokazí herecké výkony (nalijme si čistého vína, už pohled na ty dvě milovnice mužské oko navnadí dosti, aby slaboučký scénář osmaosmdesát minut vydržel) obou žen. Todd Soley coby Phil je spíš jen do počtu, aby trojúhelník měl opravdu tři strany. Jen bude asi lepší dát si pozor na český dabing (Libor Terš opět naférovku dabuje dvě postavy, průvodce na ostrově a holiče) studia Grand pro MIDO a dialogy Václava Merhauta, protože, milý pane Merhaute, Apolón opravdu NEBYL řecký bůh slunce, přečtěte si třeba Eduarda Petišku. Anglický zvuk je docela v pořádku. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen na Krymském poloostrově nacházejícím se na severu Černého moře. (VMa)

Reklama

Reklama