Na Zlatém jezeře

Scénografie:

Stephen B. Grimes

Kostýmy:

Dorothy Jeakins

Mockrát ti Henry děkuju, za všechny role, kterými jsi nás oblažil, ať je to záporňácký pistolník v Tenkrát na západě nebo architekt, který jako jediný věří v nevinnu hispánského chlapce ve filmu 12 rozhněvaných mužů nebo kteroukoliv z vojenských rolí (třeba Nimmitz v Bitva o Midway), jichž bylo opravdu nesčetně či jakékoliv jiné. Na zlatém jezeře je více než důstoné rozloučení takové herecké personality, jako jsi ty. Ještě jenou díky(4.12.2005)

10/10 Prvnich 30 minut jsem jenom nevericne valil oci a i kdyz to postupne ztrcelo dech, nakonec se to zase zvedlo a zanechalo to ve me hluboky dojem nejen kvuli znamym paralelam. Filmu o starych lidech neni nikdy dost, protoze vetsina produktivne aktivnich si neuvedomuje, ze k tomu vsici smeruji... Co me stvalo, byl uces Jane - typicky hnus americhych osmdesatych let - tfuj! Jinak parada(20.1.2009)

Nááááááádhera!! Naprosto krásný film, jiné slovo než krásný nebo nádherný (nebo synonyma těch dvou slov) prostě nepadá v úvahu. Henry Fonda a Katherine Hepburn si tyhle role nechali jako ty nejblyštivější diamanty vpodstatě na závěr své kariéry (Fonda doslova na závěr, brzy poté zemřel). Jeden z nejlepších filmů historie (podle mě).(20.3.2003)

Vlastně se celý film nic neděje a občas mi to přišlo nesmyslně afektované, ale nakonec jsem byl spokojen. Asi je to zásluha prvotřídních herců, kteří hrají skvlěle (a navíc je mám oba hrozně rád). Musím však přiznat, že mi charakter Hernyho Fondy šel občas dost na nervy... nicméně odhaduji že to byl záměr a jeho stvárnění hudrujícího dědka bylo prostě prvotřídní. A Katharine Hepburn? Svůj jas neztratila ani v pětasedmdesáti..(28.9.2009)

Vždy som si predstavoval, že umriem mladý nejakou bežnou smrťou ako je záchrana planéty alebo usexovaním k smrti... veď čo sa už tak dá robiť v starobe ale tento film ma presvedčil o opaku. Film je bránou do zmýšľania seniorov, ale natočený tak skvelo, že nezačne nudiť ani mladšiu generáciu. Pevne verím, že sa mi podarí dožiť tak vysokého veku aby som mohol trúsiť tak skvelé, sarkasticko, senilno ironické hlášky ako Henry Fonda alias Norman. Na kvalitu a kvantitu jeho hlášok v prvej polovici filmu sa nechytá ani Dr. Cox zo Scrubsu (kto pozná, tak vie o čom hovorím) a ktorý bol touto postavou zrejme inšpirovaný.(12.9.2008)

• - Jane Fonda prohlásila, že scéna mezi Chelsey (Jane Fonda) a Normanem (Henry Fonda), kdy mu Chelsea řekne, že chce být jeho přítelem, odrážela skutečný vztah mezi otcem a dcerou Fondovými. Během jednoho záběru chytila Jane otce za ruku, což jej dojalo, v očích měl slzy a odvracel se od kamery. Záběr ve filmu zůstal. (Kulmon)

• - Za svou poslední úlohu v životě získal Fonda jediného Oscara za hlavní roli. Dva roky předtím ovšem dostal čestného Oscara. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Chelsea skáče šipku, aby se předvedla svému otci, měla Jane Fonda připravenou dublérku, protože nesnáší studenou vodu. Katharine Hepburn se jí ale zeptala, zda skočí sama, a Jane bylo trapné odmítnout, a tak několik týdnů trénovala a ve filmu pak šipku skočila sama. (Verunka84)