Pozorovatel unesl mladou dívku neznámo proč. Když se o tom dozví ostatní pozorovatelé, jsou z toho zmateni. Jak totiž všichni vědí, dívka měla zahynout při katastrofě letu. Srpen, pozorovatel, odhalí ostatním, že neměl to srdce na to tu dívku poslat na jistou smrt – zná/pozoroval ji od narození, a tak trochu mu přirostla k srdci. Protože takové chování je neodpustitelné, ostatní pozorovatelé se rozhodnout na něj a na dívku poslat nájemného vraha. Srpen je odhodlaný dívku za jakoukoli cenu ochránit. Mezitím Olivie a její tým odhalí, že pozorovatelé jsou na Zemi hodně dlouho a také se snaží najít dívku. (Varan)

Anderton

Zápletka vám pripomenie všeličo, od 12 opíc až po, aspoň pre mňa, jedno totálne béčko z deväťdesiatok. Ale do Fringe jednoznačne príbeh o cestovateľoch v čase, resp. pozorovateľoch, bezpodmienečne patrí. Jedinú menšiu vadu vidím snáď len v motivácii jedného z pozorovateľov, prečo urobí to, čo urobí. Čakal som za tým niečo viac, ale táto podzápletka celej makrozápletky má pre seriál obrovský potenciál. ()

Milano33

Doteraz sme sa mohli spoľahnúť na to, že Observers jednoducho iba pozorovali svoje okolie a nejavili žiadne náznaky tendencie zasahovať do prirodzeného sledu udalostí, to sa však v tomto momente zmenilo, keď sa tak stalo. Jeden Observer totižto uniesol mladé dievča, čím na seba strhol veľkú pozornosť zo všetkých strán. Avšak na jeho obranu, jeho počínanie bolo opodstatnené, nakoľko zachránil dievčine život pred istou tragédiou a dokonca, aby jej zabezpečil doživotné bezpečie, položil za ňu život. Okrem iného sa ozrejmí aj zopár vecí z mytológie sveta, predovšetkým čo sa týka Observers a ich vnímaniu času, ktoré nie je obmedzené tak ako ľudské. Spoločné chvíľky s Livvy a Petrom som si skrz skvostné konverzácie opäť náramne užil. Aj akcia s napätím dokázali poriadne rozprúdiť v žilách krv. ()