Jeden z newyorských mrakodrapů se začne otřásat a část se i zřítí. Na místě činu najde FBI muže, který srostl s jeho alternativní verzí z jiného vesmíru. Walter, Olivie a Peter pochopí, že budova, která je v alternativní verzi města, splynula s budovou v našem vesmíru – proto ten muž. Všichni se vydají do Jacksonville – kde to celé začalo – kde začal Walter s Bellem testovat děti, které jsou schopny dostat se do alternativního vesmíru. Jediný způsob, jak to celé zastavit, je vyvolat znovu Oliviiny schopnosti. Jinak dojde k dalšímu neštěstí, které by mohlo mít ještě katastrofálnější účinky. (Varan)

Milano33

Tak toto bol fenomén vskutku nevídaných rozmerov, kedy sa rozrušila štruktúra reality na subatomárnej úrovni. Došlo k otvoreniu priechodu z nášho sveta na druhú stranu, čo primälo dva predmety zaujať rovnakého miesto v rovnakom čase. Tento úkaz sa mal však čoskoro zopakovať na ďalšej budove a jediný, kto mal schopnosť ho včas spozorovať, je Olivia Dunham. Avšak aby sa jej rozšírilo vnímanie sveta, musí najprv prehĺbiť svoj emocionálny stav a pocítiť strachu. A k tomu jej dopomôžeme mimoriadne precítená intímna chvíľa s Petrom, ktorá má vážne chytila za srdce. Tak málo chýbalo k ich vzájomnému bozku. Veľmi som si vychutnával, ako sa Peter a Livvy navzájom doberali po telefóne. A ten uhrančivý pohľad Olivie, keď si uvedomila, že Peter je z alternatívnej reality, vykazoval úžasnou intenzitou. ()