Peter poté, co s ním Walter přešel do našeho vesmíru, cítil, že není něco v pořádku. Několikrát se pokoušel o to, dostat se do jeho světa, ale marně. Walter, který pracuje s dětmi v Jacksonville, se v nich snaží projevit její schopnosti. Jedno z dětí z Jacksonville je samozřejmě Olivie, kterou její otčím doma bije. Jednou, když ji chce její otčím zbít, na chvíli zmizí do druhé dimenze a vzápětí se vrátí. Walter začne věřit v sílu Oliviiných schopností, a tak na ní začne provádět testy. Když nic nezabírá, rozhodne se ji vyděsit. Jenže Olivii se podaří zapálit celou místnost. Když se situace uklidní, Olivie z Jacksonville uteče. A aby toho nebylo málo, Peter zmizí také. (Varan)

Anderton

Žeby jeden z najlepších dielov tretej sezóny? Samozrejme, kto chce vidieť príbeh zo súčasnosti posúvajúci sa vpred, tak bude sklamaný Ale mňa tieto retro výlety nesmierne bavia a mám dojem, že tu tvorcovia navodili ten osemdesiatkový feeling ešte lepšie, ako sa to podarilo v Stranger Things. No a veľká časť úspechu tkvie v schopnostiach Johna Noblea, ktorý je v seriáli proste najlepší herec, tam niet o čom diskutovať. Pri dvoch verziách jeho postavy presne viete, s kým máte práve dočinenia. ()

Milano33

Troška odbočíme od hlavného príbehu a vrátime sa späť do Walterovej minulosti, konkrétne do časov, kedy na deťoch uskutočňoval experimenty s cortexiphanom, aby prebudil ich skryté schopnosti. Najviac zázračným dieťaťom sa javila byť naša malá Olivia, ktorá bola schopná zo strachu sa premiestniť na druhú stranu. Čo nie je až tak prekvapivé, keďže strach je najsilnejšia emócia, ktorú je myseľ schopná cítiť. A tak sa Walter prostredníctvom rozsiahlych testom pokúsil stimulovať jej kortikálnu reakciu. Elizabeth sa medzitým snaží získať Petrovi dôveru tým, že mu navodí pocit bezpečia a domova. Dokonca prišlo aj na prvé stretnutie Olivie a Petra, ktorý si ihneď padnú do oka. Tiež sa pozrieme aj do alternatívnej dimenzie, kde sleduje Waltera a Elizabeth, ako sa snažia prečkať tieto rušné časy. ()

• Keď Walter (John Noble) vstúpi do kancelárie zariadenia v Jacksonville, vidno na stene periodickú tabuľku prvkov so 117 chemickými prvkami. Dej sa však odohráva v roku 1985, kedy bolo objavených iba 109 chemických prvkov. Navyše chemické prvky 104 až 109 majú v tabuľke názvy, ktoré boli medzinárodne schválené až v roku 1997. (koba)