Peter se dostal do světa živých. Když se shání po všech z týmu (Olivie, Walter, Astrid...), nikdo ho nezná. Protože ví to, co ví, musí být převezen do centra divize Fringe, kde bude podroben výslechu. Mezitím se jeden z nových měňavců vydal hledat Dr. Malcolma Trusse, protože od něj potřebuje pomoc. Tak se společně vydají do laboratoře, ve které Dr. Malcolm musí dokončit svůj výzkum. Divize Fringe se snaží měňavce najít, ale neví jak. Peter jim řekne, že to, co našli v těle jednoho z měňavců, je jakýsi mozek. Peter přijde na to, že by se díky tomu dal vysledovat. (Varan)

Anderton

Peter je už naplno vo svete živých, rozumej v našom vesmíre. Máme tu však nový, agresívnejší druh meňavcov, niečo v štýle T2, ale aj ten by im mohol závidieť organický pôvod. Príbeh s bývalým zamestnancom Massive Dynamic a jeho "parťákom" je čiasočne road movie a je škoda, že nebol celý road movie, bolo by to skrátka o niečo zaujímavejšie. ()

Milano33

Uzdravenie obidvoch svetov si vyžiadalo svoju daň a tou bolo Petrove vymazanie z histórie. Došlo ku kompletnému premazaniu a následnému pretvoreniu časovej osi, v ktorej po novom už Peter nehral žiadnu rolu. Každopádne sa z nejakého dôvodu zase vrátil, aj napriek tomu, že v tejto timeline evidentne predstavuje časový paradox. Peter sa ocitá v obzvlášť prekérnej situácii, svet už nie taký, aký si ho pamätá, a jeho blízky si naňho nevedie spomenúť. Jedinú nádej vkladá do rúk Waltera dúfajúc, že na niečo príde. Oboje rozhovory medzi otcom a synom boli maximálne emocionálne vyhrotené. Čo sa vyšetrovania týka, tak zase máme tú česť s prehľadnými Shapeshiftermi, kedy prídu nanajvýš vhod Petrove znalosti. A tou konverzačnou scénou medzi Walterom a Ninou som sa jednoducho nechal unášať. ()