Hranice nemožného - Série 4 (2011) (série)

Ti, které jsme opustili (S04E06)

(epizoda)
  • USA And Those We Left Behind

Divize Fringe vyšetřuje další případ ženy, která tvrdí, že se dostala do minulosti. V jejím bytě to vypadalo jako po výbuchu a její dcera byla opět nemluvně. Když vyběhla z domu, dceři bylo znovu pět let. Do případu je zapojen i Peter, což naštve Waltera, který si myslí, že ho příchodem jeho mrtvého syna Bůh trestá. Stane se to znovu – tentokrát parta puberťáků na cestě uvidí jet vlak, který náhle zmizí. Peter v tom začíná vidět jakýsi vzorec. V jednom domě žije Raymond se svojí ženou Kate, která stále počítá složité příklady. Vzápětí na to uvidíme, že Kate sedí v křesle a neví kdo Raymond je. Raymond ve sklepě spustí podivný přístroj, který ho vrátí do minulosti. Má 47 minut na to promluvit si s Kate, než se vrátí do současna. (Varan)

Anderton

Chápem, prečo táto epizóda nesadla každému milovníkovi Fringe. V centre pozornosti je totiž láska jedného muža k mentálne chorej žene, ktorý vidí východisko z problému v návrate späť o štyri roky do minulosti, kedy bolo všetko v najlepšom poriadku. Lenže chlapík netuší, že vytvorená časová sľučka nie je iba v jeho dome, ale svojim pokusom ovplyvní chod sveta v bližšom okolí. Aj to chovanie má svoj koncept a my sledujeme ľudí, ktorí tieto javy pozorujú. Samozrejme tu môžeme nájsť aj paralely s osudom Petera a Olívie. ()

Milano33

Peterov návrat sa neobišiel bez narušenia časopriestoru, čo spôsobilo enormné množstvo časových anomálii a kolízií. Hrátky s časom ma vždycky fascinovali a v tejto epizóde si ich užijeme viac než len dosť. Od cestovania v čase, cez časovú smyčku, až po zmrazenie určitého momentu, či najrôznejšie časové skoky a obraty, tiež ľudí prežívajúc déjà vu i strácajúc čas. Walter sa snaží za každú cenu vyhýbať svojmu synovi, lenže aj on musí uznať, že ten nápad s Faradayovou klietkou sa mu podaril. Petre a Livvy sú neskutoční, a keď dôjde na témy ohľadom ich spoločnej minulosti a čo Olivia pre Petra znamenala, vtedy pociťujeme vskutku pozoruhodnú intenzitu. I pri tej záverečnej scénke som naprosto plesal z toho, ako Oliv naklonila hlavu, pousmiala sa na Petra a vzadu za ňou iba jasne žiarilo svetlo. ()