Dostáváme se do roku 2036, kdy Pozorovatelé ovládli celou Zemi a vše změnili k obrazu svému. Divize Fringe stále funguje, ale v omezeném režimu. Mezi lidmi koluje legenda, že původní tým Fringe (Olivie, Peter, Walter a Astrid) jsou stále naživu. Mladá agentka Fringe, Eta, se spojila se svým kontaktem, který ji přivezl zajantarovaného Waltera. Společně s agentem Fosterem Waltera oživili. Jenže Walter se od probuzení z jantaru chová divně. Proto zajdou za Ninou Sharp a ta jim řekne, že kus mozku, který kdysi Bell Walterovi vyoperoval, je ve starém sídle Massive Dynamic. Proto se ho tam vydají hledat. (Varan)

Anderton

Tak tvorcovia si zobrali poriadne sústo a ukazujú nám, ako to v nimi vytvorenom fikčnom svete bude vyzerať o 20 rokov neskôr. Prílišným záberom na futuristické mesto sa vyhýbame, dôležitejšie sú fakty. A tie sú prekvapivé. Avšak stále vieme, že tých alternatívnych budúcností môže byť viacero a stále nás zaujíma predovšetkým to, ako hrdinovia vykorčuľujú z problému "ktorý vesmír zostane celý?" Tak sa trochu obávam, či nejdeme zbytočne nesprávnym smerom, ale pohľad to bol každopádne výživný. ()

Milano33

Senzácia! Príbeh sa posúva do vzdialenej budúcnosti, ktorá je značne dyspotického charakteru. Budúcemu svetu vládnu Observers, ktorí po tom, čo otrávili našu planétu, cestovali späť v čase, aby opätovne nastolili homogénnu dominanciu svojho druhu. Tomuto útlaku sa však snaží vzdorovať odboj, ktorého súčasťou sú aj Simon a Henrietta. Obaja vkladajú veľké nádeje do Waltera, ktorý však bol zaliaty do jantáru, takže museli najprv prísť na spôsob, ako ho odtiaľ dostať, a následne nato bolo nevyhnutné ho uviesť i do stavu príčetnosti. Keď už bol Walter konečne pri zmysloch, predsa len si nemohol nechať ujsť tú jedinečnú príležitosť pohltiť Observera antihmotou. A na konci sa podarilo vrátiť späť do hry aj Petra, ktorý sa po rokoch stretáva so svojou dcérou Ettou, čo bolo mimoriadne pohnutlivé. ()