Tým Fringe vyšetřuje případ několika lidí, kteří zemřeli na samovznícení. Walter odhalí, že někdo na eskalátorech, po kterých nevinné oběti chodili, nastražil past ve formě malých nanitů. Stačí, aby se jakákoli oběť jen pohla a ihned zemře. Jedna z přeživších, Jessica, se nabídne jako dobrovolník pro Walterův experiment. Když je Jessica na operačním stole, spustí se nanité. Olivie proto použije své schopnosti a zastaví samovznícení. Walter si pak nanity prohlédne pod mikroskopem a zjistí, že tito nanité nepatří Jonesovi, ale někomu, kdo by měl být mrtvý. (Varan)

Milano33

A tajomná postava v pozadí, ktorá stojí za udalosťami poslednej doby, sa vynára na povrch. Predstavenie Williama Bella, tohoto veľkého hráča, prebehlo naozaj veľkolepo. Walter ihneď rozpoznal jeho rukopis a vydáva sa ho nájsť. Astrid sa nám na konci naozaj pekne predviedla v akcii, nanešťastie však schytala guľku. Chudinka Astrid, snáď to prežije. A hneď nato nasleduje opätovné stretnutie Willyho a Bellyho, ku ktorému mohlo dôjsť aj za lepších okolností. Peter a Olivia zažívajú v svojom osobnom živote hneď niekoľko intenzívnych momentov a za mňa najkrajší z nich bol ten, keď Peter utvrdzuje Livvy v tom, že ju už znovu nestratí. Oliv je momentálne veľmi vydesená zo svojich mimozmyslových schopností, ktoré jej však na druhú stranu umožnili zachrániť Petrovi život, keď bojoval s Jonesom. ()

Anderton

Postupne sa dozvedáme, kto v skutočnosti za všetkým stojí. Mysleli sme si, že Jones, čo by myslím úplne stačilo, ale ani tento zvrat nepôsobí zbytočne vykonštruovane, skôr je len logickým doplnením toho, čo sme doteraz videli. Snáď mali toto eso v rukáve tvorcovia už od začiatku. Prestrelky vo Fringe dvakrát nemusím, iniciátor úteku sa totiž zachoval vzbŕklo a potom sa nemal čo čudovať, že schytal guľku. Predpokladám však priaznivý vývin rehabilitácie. ()