Hranice nemožného

TV spot 3
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Recenze uživatele Milano33 k tomuto seriálu (101)

Hranice nemožného (2008)

Fringe je fascinujúci seriál, ktorý hraničí s genialitou a šialenstvom. Seriál, ktorý posunul hranice nemožného. Čo sa zdanlivo javí ako nemožné, sa vo svete Fringeu stane možným. Hranica toho možného a nemožného tu v zásade neexistuje, všetko je iba viac alebo menej pravdepodobné. Seriál sa síce odohráva na pozadí nevysvetliteľných udalostí, avšak pri ich bližšom skúmaní zakaždým zistíme, že nič nie je len tak ponechané na náhodu, nejedná sa o žiadny boží zásah "dues ex machina", všetko sa dá nejak vedecky vysvetliť, aj keď nie vždycky to môže byť uspokojivé. Prahnutie po odpovediach začne ihneď stimulovať vašu predstavivosť a po chvíli sa zaručene necháte zviesť svojou zvedavosťou, čo uvedie celý tento kolos neuveriteľných záhad do pohybu. Naoko nesúvisiace prípady v skutočnosti skladajú čriepky mozaiky do väčšieho celku. Postupom času sa odkrývajú jej jednotlivé úlomky, ktoré do seba začnú perfektne zapadať. Je to skrátka hlavolam, ktorý je do najmenších detailov premyslený, a tak v konečnom dôsledku i prepája celú túto záludnú a spletitú konštrukciu s vlastnou komplexnou a prepracovanou mytológiou sveta. Fringe je ďalším výplodom geniálnej mysle J.J. Abrams, ktorú povestne priťahujú kadejaké absurdity s mysterióznym charakterom ako železo magnet. Abrams oprášil dobre známy námet, s ktorým kedysi prišiel na svet The X-Files, avšak s prevedením, ktoré nemá obdoby. V týchto neznámych vodách, plných nadprirodzených javov, paranormálnych aktivít, konšpiračných teórií a prísne strážených tajomstiev, si príde na svoje každý milovník mystiky, chytro napísaných príbehov a dobre vybudovanej atmosféry. Názov si seriál vyslúžil zo slovného spojenia "Fringe Science", čiže okrajovej vedy, čo hovorí úplne za všetko. Vo svete nepredstaviteľných fenoménov totižto na štandardné vedecké praktiky nie je čas ani priestor, a tak sa do popredia dostávajú rôzne pseudo vedy, ako napríklad parapsychológia. Len tak pre predstavu, hovoríme o takých vedeckých teóriách a hypotézach ako sú telepatia, telekinéza, pyrokinéza, teleportácia, cestovanie v čase, paralelné vesmíry, levitácia, astrálna projekcia, neviditeľnosť, reanimácia, genetická mutácia či manipulácia s DNA. Seriál zahŕňa i množstvo filozofických konceptov, ku príkladu transhumanizmus, a predovšetkým vo finálnej sérii sa vo veľkom venuje aj spoločenským problémom. Ústredné trio, Olivia, Peter a Walter, sú nielen skvelo psychologicky prekreslené charaktery, ale v svojej podstate sú naozaj jedinečné. Olivia je postava, ktorá sa v každom snaží nájsť to dobré, je dobrosrdečná, odhodlaná a tvrdohlavá. Peter je bystrý a nesmierne všímavý človek, ktorý si prejde neskutočným charakterovým vývojom. A Walter je šialený vedec, stelesnený génius, na ktorého spadajú všetky ťažké rozhodnutia, keď sa jedná o záchranu ľudstva či sveta. Dynamika a chémia medzi všetkými zúčastnenými je vskutku pozoruhodná a emocionálne puto, ktoré som si k nim vytvoril, je naozaj silné. Na tejto show určite obdivujem to, ako sa v priebehu času vyvíja a mení, každá séria je svojim spôsobom unikátna a podstatne odlišná od ďalších. 1. séria je skôr taká rozbehová a funguje na formáte "mystery of week", čo je formát, ktorý popularizoval práve Akta X. Čo epizóda, to nová záhada, a najviac si túto tajuplnú podívanú užijú rozhodne milovníci poctivých procedurálnych detektívok, ktorým nevadí štipka nadprirodzena. 2. série otvára dvere do paralelného vesmíru a zároveň s tým aj do sveta nekonečných možností. V tejto sérii sa na nás krásne nabaľujú nové poznatky ohľadom mytológie sveta. 3. séria má neskutočný spád, akčný nádych a množstvo zvratov. Interdimenzionálna vojna beží už v plnom prúde. 4. séria je akýmsi soft reštartom, po novom bola nastolená nová časová línia (timeline) a obidva alternatívne svety sú nútene sa zjednotiť v boji proti spoločnému nepriateľovi. 5. séria mení odznova pravidlá hry, svet, tón i žáner. Cestujeme v čase do vzdialenej dyspotickej budúcnosti, kde hodnoty ako sloboda a rovnosť nie sú samozrejmosťou. V tejto sezóne už neriešime fringe eventy, ale naopak vytvárame si vlastné. Príbeh vo finálnom akte neobsahuje žiadnu vadu ani fillery, je kompletne serializovaný a systematicky graduje do veľkolepého finále so skvelým rozuzlením. () (méně) (více)

Útržky minulosti (2008) (S01E01)

Vskutku fascinujúci vedecko-fantastický seriál od geniálneho J.J. Abramsa. Od prvej epizódy sa Fringe sústredí na komplexné témy, ktoré sú mimo naše chápanie. Názov si seriál vyslúžil od "fringe science", čiže okrajovej vedy, čo vypovedá o všetkom. Táto pseudo veda je vysoko špekulatívneho charakteru a skúma veci ako ovládanie mysle, teleportáciu, astrálnu projekciu, neviditeľnosť, genetickú mutáciu, či reanimáciu. Na úvod sme dosiahli túto pomyselnú hranicu nemožného, keď sme mali čo dočinenia s kryštalizáciou a degradáciou buniek, i dokonca telepatiou. Olivia sa dostala do stavu zdieľania snov a jej rozšírené podvedomie utvorilo skutočne podmanivú surreálnu sekvenciu. Tiež si môžeme všimnúť očividnú paralelu medzi seriálmi Fringe a Lost, kedy obidva projekty začínajú haváriou lietadla. ()

Stará historie (2008) (S01E02)

Hranica nemožného bola znovu pokorená, tentokrát však omnoho šokujúcejším spôsobom. Pri sledovaní Fringeu si nejeden uvedomí, aký je ľudský život vlastne krehký a pominuteľný, keďže vidíme ako zo zárodočného plodu sa stane dieťa, ktoré rastie i starne doslova pred očami. Niekdajšia Dr. Bishopa práca sa premietla do súčasnosti, kedysi totižto manipuloval s rastovými hormónmi tak, aby bolo možné šľachtiť ľudí. Okrem paranormálnych javov sa epizóda bližšie pozrela aj na postavy a vzťahy, ktoré medzi nimi panujú. Walter a Peter Bishop trávia spolu čoraz viacej času a vyústenie ich zbližovania ma milo potešilo. Livvy a Peter mali hneď niekoľko krásnych spoločných scén a ich vzťah sa mi páči, je z neho cítiť dobrá chémia. Aj akcie a napätia sme sa dočkali, naháňačky seriálu ozaj idú. ()

Skrytá frekvence (2008) (S01E03)

Ďalšia znamenitá epizóda, ktorá osciluje na báze telepatie a mimozmyslovej komunikácie. Avšak dotyčná osoba, ktorá vykazovala takéto pozoruhodné výjavy nebola médium v pravom slova zmysle, ale iba akousi kvázi rádiovou anténou, ktorá zachytávala psychické frekvencie, spektrum vĺn mimo náš dosah. Námet to bol istotne mimoriadne podnetný a takýto spôsob nadzmyslového šírenia informácií mal určite čosi do seba. Úlohou Olivie, Petera a Waltera bolo nabúrať sa do tejto prízračnej sieti a extrahovať potrebné informácie z vidín. Aj tieto nevysvetliteľné udalostí spadajú pod takzvaný "The Pattern". Medzitým sa však Walterove laboratórium v Harvarde opäť rozrástlo, tentoraz o piano, na ktoré obaja členovia rodiny Bishop vedia hrať. Mimochodom, očné klamy a ilúzie sa celkom podarili. ()

Příchod (2008) (S01E04)

Mysteriózny podtón seriálu Fringe sa v tejto časti len potvrdzuje. Naším hrdinom tentokrát pristála do klina záhada, ktorá je úplne z iného súdka, než akákoľvek predtým. Na scéne sa objavuje tajuplný Observer, ktorý má nejakým spôsobom prsty vo väčšine doposiaľ známych paranormálnych úkazov. Ako je však do týchto anomálii zamočený, to stále zostáva záhadou. Otázok, na ktoré nepoznáme odpovede, sa čoraz viacej nabaľuje a svet Fringeu postupne naberá na svojom lore. Po celý čas pozorujeme akýsi neznámy vibrujúci kovový objekt. Epizóda bola po mnohých stránkach dosť osobitná a intímna. Napätý vzťah medzi Peterom a Walterom sa poriadne naštrbil, avšak po Peterovej novej skúseností opäť dospel ku konsenzu. Rozhovory Petera s Livvy boli tiež hlboké. A Astrid si ospravedlnenie určite zaslúžila. ()

Pokusný objekt (2008) (S01E05)

Máme tu ďalšiu obeť krutého experimentu, ktorá je vysoko senzitívna na elektrinu. Všade, kde vkročí, tam sa elektrické zariadenia naprosto zbláznia a vymyknú spod kontroly. Toto vzbudí pozornosť aj nášho špeciálneho vyšetrovacieho tímu FBI, keďže sa nájdu obete zabité termoelektrickým šokom. Na objasnenie týchto skutočností sa podujal i Dr. Bishop, ktorý zmagnetizuje celý húf holubov, aby vystupoval zdroj tohoto mimoriadne silného elektromagnetického poľa. Súčasne s dianím sa Liv začne prostredníctvom halucinácii a výjavov zjavovať John. Walter však má aj pre tieto bdelé sny logické vysvetlenie, totižto sa ukáže, že jej mozog sa vysporadúva s predchádzajúcou nadzmyslovou skúsenosťou v tej nádrží. ()

Lék (2008) (S01E06)

Hoci dnes Livvy slávi narodeniny, žiadna oslava sa nekoná. Olivia sa totiž cíti obzvlášť podráždene a náladovosť sa u nej prejavuje veľmi očividným spôsobom. Liv je emocionálna a vznáša to aj do svojej práce. Emočná psychológia v tejto epizóde bola skutočne prepracovaná a vynikala viacerými vrstvami. Keď si však Peter a Livvy konečne k tomu sadli a porozprávali sa o tom, čo ju tak veľmi trápi, tak tá scéna mala ozaj pozoruhodnú hĺbku. V tomto silne uchopenom momente sme sa dostali k jadru problému a k jej nepríjemnému zážitku z útleho detstva, ktorý ju už navždycky poznamenal. Bolo neskutočne krásne, ako ju v tú chvíľu Peter podržal, je vidieť, že je schopný pre ňu urobiť naozaj čokoľvek, dokonca sa zapredal aj Massive Dynamic. A tá scéna s naakumulovanou radiáciou bola pekne napínavá. ()

Poznáváme pana Jonese (2008) (S01E07)

Dramatická stránka seriálu bola opäť pozdvihnutá na novú úroveň,strhujúce napätie, nečakané komplikácie, stres a tlak, zdržovanie, hranie o čas, ale zároveň vnútorná potreba nie všetko zbytočne dlho naťahovať, keďže predsa len naše postavy boli oklieštené na časový limit 14 minút. Akonáhle Olivia vstúpila do tej vypočúvacej miestnosti v prísne stráženej väznici, hodiny začali týkať a napätie v súznení s tým začalo stúpať. Celkom pozdvihujúce scénky však boli tie s Walterom a Petrom, ako sa snažili extrahovať myšlienky z mŕtvoly. Okrem mŕtveho tela museli riešiť aj parazita, ktorý sa omotal okolo srdca tak, že následkom toho zlyhávali funkcie dôležité pre život. Príbeh ponúkal takisto množstvo kryptických hlavolam, ako napríklad tie vodorovné časti alebo Cézarovu monoalfabetickú šifru. ()

Rovnice (2008) (S01E08)

Trošku sme opäť zavŕtali do psychológie, alebo skôr parapsychológie, zatiaľ čo na nás blikalo červené a zelené svetlo, ktoré dotyčnú osobu uviedlo do sugestívneho stavu hypnózy a tým pádom absolútne stratila pojem o čase. Prísť tejto veci na kĺb Walterovi netrvalo príliš dlho a s radosťou to odskúšal i na svojom synovi Petrovi. Tiež sa mi veľmi pozdávala tá paralela medzi matematickým jazykom a hudobným značením, najmä ako sa z hudobného rytmu stal ekvivalent pre matematické formule. Následne po tomto zlomovom objave dôjde na dosť zachmúrenú scénu, kedy bol Walter znovu poslaný do psychiatrickej liečebni. Vzhľadom na to, že Dr. Bishop je psychicky nestabilný, v tomto sanatóriu na nejaký ten čas ešte pobudol. Jeho synak Peter však urobil všetko pre to, aby ho odtiaľ dostal. ()

Krajina vzpomínek (2008) (S01E09)

Značne surreálna a psychedelická epizóda, keď sa nad tým zamyslím. Pri tých všetkých halucináciách a psychoaktívnych látkach sa javilo, ako veľmi podstatné odlišovať skutočné od neskutočného, realitu od ilúzie. Dovolím si povedať, že hlavným dejiskom väčšiny procesov bola práve ľudská myseľ, ktorá je totižto schopná uviesť dotyčnú osobu do vysoko vnímavého stavu. Predstavivosť i schopnosť mysle spôsobiť na tele fyzické zmeny bola vskutku obdivuhodná. Taktiež Olivia znovu vliezla do nádrže, aby prenikla do Johnovych spomienok, ktoré nepretržite vyliezajú na povrch. Táto snová sekvencia ma načisto omámila, vskutku výdatná prechádzka naprieč spomienkami. Medzitým si Peter rieši osobné problémy. ()

Bezpečnostní schránky (2008) (S01E10)

Celá táto dychberúca podívaná nám započne ozaj nápaditým heistom, ktorý funguje na science fiction princípov a to vskutku nevídaných rozmerov. Jediné, čo však zmizlo, bola bezpečnostná schránka, ktorá skrývala tajomstvo k dosiahnutiu cestovania skrz časopriestorové kontinuum. Posunutie hranice vedenia je viac než len badateľné, keďže sme zabrúsili do kvantovej fyziky, ktorá popiera vlastné zákonitosti. Pomocou vysokofrekvenčných vibrácií bolo možné rozrušiť atómovú štruktúru, čo umožnilo prienik inej pevnej látke, toto bol skutočne fascinujúci objav. Samozrejme, nezaobišlo sa to bez rádioaktívneho ožiarenia. I využitie Fibonacciho matematickej postupnosti v praxi ma veľmi uchvátilo. Prišlo aj na trochu tej zábavy, nakupovanie s Walterom a Petrom i Petrove posedávanie v bare s Liv pobavili. ()

S pouty na rukou (2009) (S01E11)

Netrvá veľmi dlho, než sa rozšíri správa o Olivinom unesení. Liv však nezostáva nezvestná večne a svojou obratnosťou sa čoskoro ocitá na úteku, avšak čo nečakala, že jej následne nato skrížia cestu tí, ktorí jej mali pomôcť. Olivina dejová linka bola mimoriadne napínavá a príležitostne aj dosť akčná. Každopádne sa konečne prišlo aj na Mitcha a preto Olivia prišla konfrontovať jeho ženu, čo po nervydrásajúcich scénach skončilo pekne krvavo. Našťastie sa aspoň na Charlieho dá spoľahnúť, aj keď tú nelegálnu časť predsa len ponechal na Petra. A ten záverečný výsluch Michella bol poriadne vyhrotený, išlo naozaj do tuhého. Tiež sa objavuje na scéne aj obrovský vírus chrípky, ktorý má spojitosť s únosom Liv. A ten moment, kedy Peter vyriekol "I care about you", bol  neskutočne krásny a emotívny. ()

Bezmozek (2009) (S01E12)

Naprieč cybernetickým priestorom sa šíri smrteľne nebezpečný počítačový program, ktorý je schopný kompletne skvapalniť mozog. Celá táto smršť obrazov funguje na báze hypnotizujúcich zábleskov. Musím priznať, že mi táto zápletka v niektorých ohľadoch pripomínala legendárny horror The Ring, kde takisto niečo veľmi nepríjemné vyliezalo z obrazovky. Tomuto bezprostrednému nebezpečenstvu čelila i Olivina neter, čo normálne zdvíhalo krvný tlak, ale následne po odznení hrozby sa ukázalo, že Peter to vie celkom slušne s deťmi. Okrem toho, Peter napokon doprial Walterovi rozuzlenie, čomu však predchádzalo niekoľko nepekných hádok a nezhôd s Olliviou. V každom prípade, od Petra bolo naozaj pekné, že sa nakoniec prišiel ospravedlniť Livvy. A od Broylesa bolo čestné, ako sa zastal Olivie. ()

Přeměna (2009) (S01E13)

Tentokrát sme mali čo dočinenia s nebezpečnou mutáciou, ktorá je v rámci genetiky prelomová. Distribúcia tohoto smrteľného víru predstavuje reálnu hrozbu a tomuto špinavému obchodu bolo potrebné dať navždy stopku. Lenže, aby sa vôbec mohlo zabrániť ďalšiemu šíreniu, bolo potrebné najprv zistiť "kde?" a "kedy?" sa táto transakcia vlastne uskutoční. Takže sa Olivia musela znovu ponoriť do nádrže a podstúpiť ďalšiu nadzmyslovú prechádzku skrz Johnove spomienky. Okrem nazhromaždených informácií, sa Johnovi podarilo očistiť svoje meno, minimálne v očiach Livvy. Avšak to pravé dusno ešte len malo prísť, keď došlo na samotný obchod. Aj keď sa Petrovi hneď niekoľkokrát podarilo zachrániť situáciu, nakoniec sa to aj tak celé zvrtlo a nebyť zásahovej jednotky, bolo by zaiste po nich. ()

Schopnosti (2009) (S01E14)

Akonáhle sa pozornosť obrátila na Jonesa a jeho útek z väzenia, znovu sa vraciame aj ku veľmi interesantnej myšlienke, ktorá hovorí o teleportácii. Transportačné zariadenia, ktoré použil, bolo založené na teórii dezintegrácie a reintegrácie, čo v preklade znamenalo, že Jones bol najprv dematerializovaný na molekulárnej úrovni a následne nato opäť zastavený. Jones sa dobrovoľne vydá polícii, len aby sa mohol stretnúť s Oliviou a vyskúšať na ňu najrôznejšie mind games. Takto to aspoň sprvu pôsobilo, jeho ozajstné zámery však spočívali v tom, že podrobí Livvy do značnej miery nemožnému testu. Liv nakoniec testom prejde, ale až v tej najviac vyhrotenej chvíli. Jediný, kto pri nej zostal až do zdanlivo nevyhnutného konca, bol práve Peter, ktorý sa stal svedkom jej nadprirodzených schopností. ()

Dítě (2009) (S01E15)

Po svete voľne kráča vyšinutý maniak, ktorý robí zo svojich zavraždených obetí umenie. Zároveň sa v podzemnom tunely nájde aj vyblednutý chlapec, ktorý disponuje pozoruhodnými schopnosťami. Chlapec je totižto empatik a senzibil, čiže je schopný sa vcítiť do emócií druhých. Toto zázračné dieťa si ihneď vytvorí silný vzťah k Livvy, ktorá bola naňho od začiatku milá a priateľská. A tá skutočnosť, že bol schopný vycítiť jej pocity i zámery, v konečnom dôsledku Olivii pomohla dopadnúť aj vraha. Ako sa ukázalo, senzibil je schopný na diaľku zachytiť biolektrické pole, čo bolo pre tento konkrétny prípad zlomový okamžik. Nočná sekvencia v cintoríne bola veľmi vydarená. A v neposlednom rade sa nám znovu ukáže aj observer, ktorého podobnosť s chlapcom je viac než len do očí bijúci. ()

Odpoutaný netvor (2009) (S01E16)

V laboratórnych podmienkach bol vytvorený genetický hybrid, ktorý sa dostal na slobodu. Taktika príliš neukazovať toto zmutované monštrum na svetle bola pochopiteľná vzhľadom na to, že seriálové triky by nevyzerali úplne najlepšie. A takéto postupné dávkovanie toho, čo nám tvorcovia ukážu, okrem iného vytvorilo aj celkom hutnú atmosféru. Táto naakumulovaná dychberúca atmosféra bola veľmi efektne zúžitkovaná dole v kanáloch. Kanalizácia sama o sebe bola skvelým indikátorom napätia, keďže bola tvorená temnými a zúženými priestormi. Tu sa nám aj tento výplod genetickej hybridizácie ukázal vo svojej finálnej podobe. Uprostred toho všetkého musí Charlie čeliť larvám, ktoré táto zvieracia kreácia doňho nakládla. Taktiež sa Liv dozvedá o priateľstve Petra a jej sestry, čo ju očividne rozrušilo. ()

Noční můry (2009) (S01E17)

Predminule sme tu mali empatika, ktorý sa dokázal vcítiť do ostatných, tentokrát máme presný opak, prekrúteného empatika, ktorý prenáša svoje pocity na iných ľudí. Avšak účinky týchto pocitov v konečnom dôsledku vedú k zabíjaniu nevinných ľudí. Súčasne s týmito úmrtiami Olivia zažíva živé sny, ktoré ju spirituálne prenesú na miesto činu. Sprvu sa javí, že ide o akési astrálne zobrazenie, ale skutočnosť sa má tak, že zárodok tohoto prepojenia siaha ďaleko do Olivinej minulosti. Znovu sa vraciame k experimentovaniu s Cortexiphanom, na čo sa tiež ukáže, že sa na tom podieľal aj Dr. Walter Bishop. Hypnotické stimulovanie stavu spánku u Livvy sa dosť podarilo, situácia na streche bola zase poriadne vyhrotená. A taktiež bolo veľmi pekné, ako Broyles podržal Oliv pri jej vyšetrovaní. ()

Půlnoc (2009) (S01E18)

Není láska úžasná? Čo by človek v mene lásky nebol schopný urobiť? Dr. Nicholas Boone bol skvelým prírastkom do seriálu, hoci bol nútený podieľať sa na vývoji biologických zbraní pre ZFT, jeho konanie sa dá plne pochopiť. Taktiež mi bolo na ňom sympatické, že bol mužom svojho slova a aj pre prípad svojej smrti vymyslel spôsob, ako predať informácie o ZFT a jeho financovaní Williamom Bellom. Velice ma fascinovali dumavé debaty medzi ním a Dr. Bishopom, obzvlášť keď došlo na hlbšie témy, ktoré v sebe skrývali metafyzický kontext, ako napríklad duša, spása či vykúpenie. S obidvoma príslušníkmi rodiny Bishop bola veľká sranda, najprv Walerove svetlá reagujúce na zvuk potlesku, následne Petrov snímač teploty a v neposlednom rade tá božia jazda v policajnom aute so zapnutými sirénami a majákom. ()

Nezvolená cesta (2009) (S01E19)

Máme tu prípad spontánneho samovznietenia, ktorý strhol na seba všetku pozornosť. Dokonca prišla na um aj taká eventualita, že by mohlo ísť dokonca o pyrokinézu, čo je forma telekinézy, ktorá umožňuje rozkmitať predmety na molekulárnej úrovni. Paralelne s tým sa začali u Olivii prejavovať zvláštne výjavy a vnemy, ktoré ako sa ukázalo, boli zrkadlom do paralelného vesmíru. Táto ohybnosť časopriestoru bola Walterom skvelo vysvetlená na príklade deja vu, čo je zjavne chvíľkový záblesk z druhej strany. Veľmi ma potešili jednotlivé narážky na popkultúru, ako Star Trek či Steven King. Milé bolo tiež, ako Peter príjemne prekvapil svojho otca darom, ktorý preňho skonštruoval. A zase rozhovor medzi Oliv a Walterom bol pekne nepríjemný, keďže mal obdivuhodnú emocionálnu hĺbku. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)