Hranice nemožného - Série 3

(série)
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2010–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 43 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Jasika Nicole, John Noble, Blair Brown, Seth Gabel, Ryan McDonald, Kirk Acevedo, Michael Cerveris, Amy Madigan (více)

Epizody(22)

Anderton

Tretia séria je ešte lepšia než tá predchádzajúca a tá bola, myslím si, už o dosť lepšia než úvodná. Akým smerom sa bude vyvíjať tá štvrtá, je dané prekvapivými zvratmi na konci tejto sezóny a som zvedavý, koľko prekvapení prichystá. V "trojke" funguje v podstate úplne všetko, samozrejme ide o to, či sa vám takýto typ príbehu/príbehov páči. Ak boli pre vás prvé dve sezóny priemerné, bude aj táto. Makropríbeh tu prevládal nad jednotlivými epizódnymi príbehmi, prípadne sme tu našli veľa paralel medzi mikro-makropríbehom, čo je dôkazom toho, že tvorcovia majú rozprávanie pevne pod kontrolou. ()

Likan7

Absolutní změna hry. Najednou jako by se scénáristé utrhli ze řetězu. Střídání mezi realitami mi nejdřív přišlo zmatený, ale někde ve druhé půli jsem si na to zvykl a postupem děj na "druhé" mi přišel často zajímavější. Závěr je sice dost divočina, ale vlastně mě to baví víc, než jen epizodní příběhy prvních sérií. Seriál změnil pravidla k jeho prospěchu. ()

• Walter (John Noble) hovorí o projekte „Yatsko,“ do ktorého bol v minulosti zapojený. Ide o odkaz na kameramana a režiséra Thomasa Yatska, ktorý sa podieľal na tvorbe seriálu. (koba)
  • Keď Walter (John Noble) vstúpi do kancelárie zariadenia v Jacksonville, vidno na stene periodickú tabuľku prvkov so 117 chemickými prvkami. Dej sa však odohráva v roku 1985, kedy bolo objavených iba 109 chemických prvkov. Navyše chemické prvky 104 až 109 majú v tabuľke názvy, ktoré boli medzinárodne schválené až v roku 1997. (koba)
  • Když se agent Francis (Kirk Acevedo) dohaduje s agentem Leem (Seth Gabel), kdo řekne Oliviině (Anna Torv) matce o jejím únosu, pronese Francis frázi: "Are you talking to me?" Cituje tím postavu Roberta de Nira ze slavného filmu Taxikář (1976). Lee netuší, o čem je řeč, a Francis se mu snaží napovědět, že jde film od režiséra Coppoly, autor např. snímků Kmotr (1972) nebo Apokalypsa (1979). Ovšem v "naší dimenzi" je autorem Taxikáře (1976) Martin Scorsese. (cze.Oi)