Hranice nemožného - Série 1

(série)
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2009), 17 h 11 min (Minutáž: 50–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Lance Reddick, Kirk Acevedo, Jasika Nicole, Blair Brown, Mark Valley, Michael Cerveris, Chance Kelly, Ari Graynor (více)

Epizody(20)

Mamlas

Další ze seriálů vhodných k vaření či žehlení. Jinak je třeba počítat s tím, že je vhodné mít stále v ruce ovladač, abyste mohli skoro pořád přeskakovat dopředu, abyste vynechali zbytečnosti. První série zkraje trochu zaujme, ale pak už je to to samé pořád dokola. Kvalita klesá a druhá půlka této série už je jen jedna pitomost za druhou. (18%) ()

Anderton

Prvá séria Fringe je klasickým mysterióznym seriálom strihnutým po vzore Aktov X na príbehy uzavreté v jednej časti a zároveň so silným makropríbehom, tentokrát o tajomnom vzorci súvisiacim s paralelným svetom. V podstate sa vysvetlí behom dvoch desiatok epizód rámcovo celé fungovanie fikčného sveta projektu, samozrejme s tým, že sa všetky jeho pravidlá dajú donekonečna dopĺňať v ďalších sériách. Škoda, že sa nešlo, v dnešnom trende, cca desiatich epizód na sezónu, tých prípadov mohlo byť pokojne menej a dospeli by sme k rovnakému výsledku. Postavy si zrejme časom všetci obľúbia, i keď sa môžu javiť často príliš chladné a analytické, možno miestami až nesympatické. ()

Likan7

Šíleně nudný a rozvleklý start. Dlouho jsem se přemlouval, ať se seriálem prokoušu a pokračuju v dalších dílech. Jak se ale série blížila k závěru, konečně chytl i mě a závěr je vyloženě brilantní. ()

• Ve scéně, kdy agent Charlie Francis (Kirk Acevedo) přijíždí k opuštěnému autu odchytové služby, má na rukou kožené rukavice. V následující scéně, ve chvíli, kdy vystoupí z auta, však rukavice drží a teprve si je nasazuje. (Komaar)
  • V priebehu prvej série bola natočená aj epizóda Odpoutaný netvor (2010), ktorá však nebola odvysielaná. Bola odvysielaná až v priebehu druhej série, do ktorej však dejovo nezapadá. Na DVD je preto umiestnená ako bonusová epizóda druhej série. (koba)