Echo (S01E01) (epizoda)

Echo

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009, 46 min

Videl som len tento film,seriál nie.Možno by hodnotenie bolo iné.Ale možno by sa to nemalo hodnotiť ako samostatný film, ale spolu so seriálom.Ale upraviť sa to dá,či už hore alebo dole. Seriál mám,tak si ho budem musieť niekedy pozrieť a možno to bude ohodnotené ináč.Zatiaľ má to ani nejak nenadchlo,ale ani neodradilo.(4.2.2010)

90% Whedon měl vizi, kterou bohužel kvůli tlaku producentů mohl realizovat až od šestého dílu. Nevysílaný pilot je brilantní zahájení série, která mohla nabídnout chytrou, napínavou a zábavnou podívanou už od první minuty. Škoda, protože Dollhouse díky velmi průměrnému rozběhu přijde o spoustu potenciálních fandů...(22.7.2009)

Ďalší seriál od Joss Whedona, ktorá ho považujem za úžasného vizionára na poli televíznej zábavy. Jeho Buffy je pre mňa ultimate guilty pleasure a jeho Firefly spolu s filmom Serenity považujem za najlepšie skĺbenie dvoch žánrov (westernu a sci-fi) aké som mal možnosť vidieť. A aby toho nebolo málo, toto leto sa chystá do kín jeho ďalší filmový počin - týmovka Avengers - spájajúca hlavných hrdinov Marvel sveta. Dollhouse je akýmsi zárezom do technologického pokroku za ktorým stojí človek a ktorého úlohou je v tomto prípade, vytvoriť dokonalých spoločníkov, alebo zabijakov, ktorý sa neustále učia a ktorým po dokončení úlohy vymažú pamäť. Hlavnou hrdinkou je neuveriteľne sexi Eliza Dushku s ktorou Whedon spolupracoval už pri Buffy. Tento pilot údajne nikdy nevidel svetlo televíznej obrazovky a keďže som zatiaľ seriálom nedotknutý ťažko ho môžem posúdiť. Badám tam, ale určité prvky, ktoré sa podľa môjho názoru ukážu aj v samotnom seriály - zapamätateľné postavy, snaha hľadania identity a morálne dialógy o správnosti celého projektu a jeho fungovania. Plus je mi úplne jasné, že ako sa seriál bude vyvíjať, tak tých prekvapení a dejových línií bude viacej. Zatiaľ môžem povedať len toľko že ma to navnadilo a teším sa na ďalšiu časť.(12.2.2012)

Pustil jsem si tohodle Pilota jako prvního a musím říci, že mne to hodně zaujalo. Ovšem pak jsem si pustil původní pilot a spadl jsem opět na zem. Prvních 5 dílů totiž rozmělňuje záběry a informace z unaired-pilotu a přidává nechutné množství vaty. Podle mého je ale lepší se na tenhle Pilot podívat jako první, protože je člověk více v obraze.(2.3.2011)

Narozdiel od niektorých nepovažujem prvú sezónu Dollhouse za sklamanie, po zhliadnutí pôvodného pilotu však musím pripustiť, že prvotná vízia seriálu fungovala určite lepšie. Škoda, že to vedenie televízie pochopilo až dodatočne, vďaka aspoň za to že seriál následne podržalo. Neodvysielaný pilot je totiž dychberúcou ukážkou kvalitného remesla, ktoré len podtrhuje, že Joss Whedon to stále vie, potrebuje ale obe ruky voľné.(24.7.2009)