poster

Echo (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Echo

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009, 46 min

Tvůrci:

Joss Whedon

Režie:

Joss Whedon

Scénář:

Joss Whedon

Kamera:

Ross Berryman

Hudba:

Mychael Danna

Střih:

Sunny Hodge

Scénografie:

Stuart Blatt, David A. Koneff (set dekoratér)

Kostýmy:

Shawna Trpcic
(další profese)
 • Ilhan
  ****

  Naprosto souhlasím s EdaSem. Tento pilot byl jednoznačně mnohem lepší než původní. Rozjíždí svižně děj hned od začátku. Proč jen producenti nemůžou jednou nechat Jossovy volnou ruku, když už několikrát dokázal, že je génius, který umí tvořit kulty na poli seriálové tvorby. Jediné štěstí je, že Foxové dali Dollhousu ještě šanci a Whedon bude mít celou sérii na to, aby opět dokázal, že umí zázraky.(24.7.2009)

 • Luukec
  *****

  Je to spíše sestřih těch důležitých momentů z první poloviny první série a proto nedoporučuju dívat se na to dřív než na seriál sám o sobě, tohle asi došlo i tvůrcům a proto ho možná nakonec neodvysílali, protože prozrazuje celkem důležité informace, které se jijnak divám dovídá postupně. Jinak je to ale zajimavá podívaná, stejně jako celý seriál.(12.8.2009)

 • ScarPoul
  ****

  Ďalší seriál od Joss Whedona, ktorá ho považujem za úžasného vizionára na poli televíznej zábavy. Jeho Buffy je pre mňa ultimate guilty pleasure a jeho Firefly spolu s filmom Serenity považujem za najlepšie skĺbenie dvoch žánrov (westernu a sci-fi) aké som mal možnosť vidieť. A aby toho nebolo málo, toto leto sa chystá do kín jeho ďalší filmový počin - týmovka Avengers - spájajúca hlavných hrdinov Marvel sveta. Dollhouse je akýmsi zárezom do technologického pokroku za ktorým stojí človek a ktorého úlohou je v tomto prípade, vytvoriť dokonalých spoločníkov, alebo zabijakov, ktorý sa neustále učia a ktorým po dokončení úlohy vymažú pamäť. Hlavnou hrdinkou je neuveriteľne sexi Eliza Dushku s ktorou Whedon spolupracoval už pri Buffy. Tento pilot údajne nikdy nevidel svetlo televíznej obrazovky a keďže som zatiaľ seriálom nedotknutý ťažko ho môžem posúdiť. Badám tam, ale určité prvky, ktoré sa podľa môjho názoru ukážu aj v samotnom seriály - zapamätateľné postavy, snaha hľadania identity a morálne dialógy o správnosti celého projektu a jeho fungovania. Plus je mi úplne jasné, že ako sa seriál bude vyvíjať, tak tých prekvapení a dejových línií bude viacej. Zatiaľ môžem povedať len toľko že ma to navnadilo a teším sa na ďalšiu časť.(12.2.2012)

 • P0dbi
  ****

  Výtečný Pilotní díl, který funguje jako výborný začátek. Na druhou stranu by nejspíš děj v seriálu musel odsýpat až moc zběsilým tempem. Viděl jsem tento díl jako první, až pak zbytek série, a můžu potvrdit, že původní záměr nastíněný v pilotním díle byl určitě nadupanější. Každopádně zajímavé "porovnání" záměru J. Whedona s konečnou podobou seriálu. Tohle se musí líbit.(14.11.2012)

 • Bakllazaan
  ****

  Pustil jsem si tohodle Pilota jako prvního a musím říci, že mne to hodně zaujalo. Ovšem pak jsem si pustil původní pilot a spadl jsem opět na zem. Prvních 5 dílů totiž rozmělňuje záběry a informace z unaired-pilotu a přidává nechutné množství vaty. Podle mého je ale lepší se na tenhle Pilot podívat jako první, protože je člověk více v obraze.(2.3.2011)