Wendy a Lucy

Scénografie:

Ryan Warren Smith

Kostýmy:

Amanda Needham

Protože to bylo svobodný! Protože tam byla jedna, ale i druhá strana mince! Protože ten pes měl nádherný oči! Protože vlaky patří k mým oblíbeným dopravním prostředkům, leč mnohokrát váznou! Protože bez práce nejsou koláče! A hlavně: protože Michelle Williams je perfektní herečka!! Wendy a Lucy a jejich cesta na dno s klackem a obojkem. Prostě americké nezávislé léto.(20.6.2010)

Nezávislost je jedna věc, ale když se to přežene, tak je těžký se tomu podvolit. Wendy a Lucy je hodně volnej film. Kolikrát překvapí jen samotnými dialogy, který na jednu stranu nejsou vůbec snadný, ale na druhou stranu popisujou život. Víc hvězd bych tomu dát nemohl, ale na těch 80 minut to dokázalo zapůsobit.(18.11.2010)

Nezávislý příběh o nezávislé Wendy, která se nezávisle vydává na Aljašku a přitom se jí nezávisle na nevhodnosti situace rozbije auto a ztratí se jí nezávislý pes Lucy, na kterém je Wendy závislá. Závislá se také stává na místním hlídači, který jí nezávisle na tom, jaký bude mít účet, půjčuje telefon. Na konci se ukáže, že až tolik Wendy závislá na své Lucy není a vydává se nezávisle na již zmíněnou Aljašku. Opravdu nezávislý film. 6/10(5.8.2013)

"Pane, já jsem ještě s nakupováním neskončila !! Vyšla jsem ven ze dveří jen náhodou, za ty konzervy bych samozřejmě zaplatila !!" ;) Mám slabost pro roztomilou Michelle Williams, ne už tolik pro (pseudo)artové záležitosti nezávislých filmařů.. Nicméně !! ;) Snímek Wendy a Lucy patří k těm nejsilnějším intimním dramatům, jaké jsem viděl, příběhu sluší celková strohost, umírněnost, hřejivě lidské dialogy a famózní úsporné herectví Michelle Williams, ani nutně nevyznívá depresivně a já jím byl naprosto pohlcen, byť musím přiznat, že vlastní zkušenosti, díky nimž se divák dokáže s filmem ztotožnit, nejen hovoří o civilnosti a věrohodnosti scénáře, ale občas i poněkud zkreslují skutečnou kvalitu filmu !! Talentovaná režisérka a rodačka z Miami Kelly Reichhardt, která vyrostla v policejní rodině, sice nechává děj příběhu jakoby postávat u cesty, ale má neskutečný tah na branku, jeden tak z tohoto nesmírně dojemného a silného snímku dokonale cítí, jak dlouhá právě tahle cesta ještě pro Wendy bude.. [ Pouze v původním znění s titulky !! ](4.8.2013)

Zvláštní film, místy nepochopený, místy bezradný. Wendy se v tom babrá, nic ji nevychází, nemá sílu na to se vzchopit, ale proč je vlastně taková nebo se mi to jen zdá? Chce mít snad klid? Jede za novým životem a okolnosti ji v tom brání?.Člověk tady očekává nějaký zvtrat, ale možná je to zbytečné. Když se budu dívat podruhé vychutnám si tu čistou jednoduchost, ta je tady zřetelná.3,5(13.8.2011)

• - Režisérka Kelly Reichardt měla pocit, že je Michelle Williams pro roli příliš hezká. Proto jí požádala, aby si během dvou týdnů, co probíhalo natáčení, nemyla vlasy a nelíčila se. (aluna)

• - Michelle Williams v rámci příprav na roli spala několik dní v autě. (aluna)

• - Michelle Williams vypadala během natáčení tak zanedbaně, že jí kolemjdoucí, co si přišli popovídat se štábem, naprosto ignorovali. (aluna)