Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2008, 13x17 min

Marek Hýža

Pavel Rojíček

Vladimíra Čecha moc nemusím, ale uznávám, že seriál je natočen velmi dobře. Není to jen rychlé proběhnutí kolem chaty, ale důkladnější pojednání o historii a současnosti každého místa. Zároveň není ani opominuto nejbližší okolí, a to i o něco vzdálenější cíle. Nechybí pěkná panoramata a další záběry na horskou přírodu.(17.4.2016)

Vladimíra Čecha a jeho pokusy o vtipy moc nemusím, abych pravdu řekl. Dovedl bych si představit i nějaká vylepšení (např. místo obligátního "obešel jsem hodně horských chat / pohoří, ale tato chata / pohoří je nejkrásnější" bych zařadil nějaké hodnocení chaty - ubytování, stravování, ceny apod.). Přesto ale se mi tento dokumentární cyklus svým tématem i zpracováním líbí.(15.6.2010)

Novátorsky a zajímavě udělaný seriál dokumentující horské chaty a chalupy. Vladimír Čech je "drsný horal" a to nám ukazuje i v tomto pořadu. Vůbec mi nevadí jeho fórky a některé kameramanovy kouzla, aspoň to není jen obyčejný didakticky udělaný naučný seriál. Je to fajn se v neděli zastavit s Vláďou někde v horách. Hurá do hor.(30.6.2008)

Pořad, kterej jede vesměs podle stejný šablony: Láďa se svym permanentně prázdnym batůžkem na začátku představí hory, na kterých se nachází, pak přidá něco málo o historii tamní chaty, prohlídne si její exteriér/interiér, prošmejdí nápoje/kuchyň, případně se objeví hosti, kteří o chajdě řeknou něco víc, na druhý den podniká vejlet po nejbližším okolí a na závěr nesmí chybět razítko do průkazu, aby mu všichni věřili, že tam byl :D Gastronomii (např. knedlíky z mrazáku, šlehačka ve spreji) bych nechal Pohlreichovi, rádoby vtipy Izerovi, ale Čech byl vždycky sympaťák. Takovej ten ryze českej dokument, kterej nenadchne, ale rozhodně ani neurazí :)(14.1.2016)

Pohodový seriál o horách a horských chatách. Konečně zase nějaký ze seriálů jako "Zpět k pramenům" nebo "Rozhlédni se, člověče", který ukazuje krásy naší země a zajímavé tipy na výlet. Vladimír Čech je dobrý průvodce, škoda jen, že si občas neodpustí nějaký ten trapný fórek. Člověk by nevěřil, jak se ty horské chaty, které jsem navštívil, za několik málo let změní...(29.6.2008)