Město zločinu

Shinjuku Incident

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

• mortak

Chan chce být zároveň, klaďas a zároveň záporák, a tahle rozpolcenost charakterizuje celý film. Naivita hlavního hrdiny je obrovská, což mu nebrání lámat vazy (kde se naučil zabíjet?), aby se vzápětí choval jako Matka Tereza, a chtěl budovat čínskou ideální komunitu v Tokyu. Jako kdyby chtěl Al Pacinův Scarface šířit v Americe Castrovu idelologii, a ne prodávat drogy. Chan by se měl podívat na Henryho Fondu v Tenkrát v Americe, který dokázal skvěle zahrát padoucha a jít proti svému image. To Chan nedokázal.(6.8.2017)

Je to úžasný film. Nikdy bych nevěřil, že by mohl Jackie hrát nějakou vážnou roli, ale tahle se mu fakt povedla. Celé je to paradox, jediný kdo mohl natočit tenhle film, byli gaijinové. Ale já Japonce chápu, oni by nedovedli přiznat události, které se stali. Nesnášejí nezametenou příjezdovou cestu do jejich paláce. Je to jejich malé japonské šílenství. Filmy jako tenhle ve mě vyvolávají hluboký pocit nenávisti a přání všeho nejhoršího tomuhle malému ostrovnímu císařství. Naštěstí to hned zvrátí pravidelná návštěva hodin japonštiny. Oceněníhodné už je třeba jen to, že je film dvojjazyčný, krásně ukazuje jak jsou si Japonština a Čínština nepodobné. Jo a ještě konec mě překvapil, nejsem na to sice hrdý, ale málem jsem uronil slzu hořkosti. No uvidíme, co budoucnost přinese Zemi zapadajícího slunce, nemůžu se dočkat.(26.4.2014)

• Ceres

Jackie si střihl další vážnou roli a dopadlo to špatně, protože ve filmu hraje, že neumi ani kopnout a opak by filmu pomohl strašně moc. Takenaka jako policista nepřesvědčivý, občas je vidět, že do scény propašovává trochu humoru. Akční scény? O ničem, závěrečná přestřelka na Okubo station trapná. Jakékoliv srovnání s kultovními filmy naprosto mimo. Film je zklamání, protože s tak dobrý obsazením to takhle zmrvit ty akční scény, vážně trapas. Nebýt Fan Bingbing, není se na co dívat. I když tento snímek takhle hodně kritizuji, nedá se občas upřít dobré napětí, ale jinak ještě kromě závěrečné scény ve stoce, není co vyzvednout. Slabota, celkově přehodnoceno a nad těmi vysokými hodnoceními jsem se dobře pobavil. 40 %.(3.8.2011)

Docela nezvyk vidět Jackieho v takovém filmu. Žádné vtípky ani kaskadérské skopičiny tu nehledejte a souboje vlastně taky ne. XIN SU SHI JIAN je čistokrevné drama o jednom čínském imigrantovy v Japonsku. Žánrově podobných filmů (či her; GTA IV) vznikla spousta i v Americe nebo v Anglii, ale je to právě asijské prostředí, které místy mění zavedená klišé. Jackie navíc hraje jako o život a zároveň úplně jinak než obvykle. Už jen kvůli jeho proměně a brilantně vygradovanému závěru stojí za to tenhle snímek vidět.(11.7.2009)

Jackie Chan opět ne scéně. Stárnoucí, ale opět ve velkém stylu. Ačkoliv jeho vrcholem akrobacie je ohánění se železnou tyčí a nejvtipnější je jízda na traktoru, drama o čínské expanzi do Japonska v 90. letech se povedlo. Tempo je vystupňované až do samého konce, kdy už konečně budete vědět, který číňan a japonec byl ten který. :-) Lidí je tu opravdu hodně a zorientovat se, dá zabrat, ale to je asi tak jediná vítka. Jinak dobrý... Zajímavosti: A...a jo, to, že se zde Jackie neohání tak, jak jsme zvyklí, mě fakt trhalo nervy :-) 74%(15.7.2009)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)

• - Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

• - Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)