• Docflash

  Tato zvuková verze Trail of the Lonesome Pine je čtvrtá a poslední verze tohoto příběhu,po třech němých čb. filmech 1914-1916 Cecil B.DeMille a 1923 podle románu John Fox, Jr.,.Šlo o první mimo studia natáčený 3-barevný Technicolor, který profituje z jeho umístění v blízkosti Cedar Lake, v Kalifornii v San Bernardino pohoří.Barva dnes standart,byla v té době velká novinka a pro Paramount velký úspěch a kasovní hit.Vůbec první zvukový Technicolor 3-barev byla o rok starší BECKY SHARP(1935) Pioneer Pictures.Westernové romantické drama milostného trojúhelníku na pozadí do minulosti sahajícího sporu a nenávisti dvou horalských rodin Tolliverů a Falinů. Do oblasti přichází outsider Jack Hale (Fred MacMurray) a nechtěně se zaplete do místní politiky.Chce otevřít uhelné doly a stavět železnici přes území obou rodin, což vyžaduje nepřející spolupráci obou rodin. Zpočátku se to většina z nich nelíbí, ale nakonec obě rodiny podepíší smlouvu, i přes pokračující nesouhlas některých z nich.Jack brzy upoutá krásnou June Tolliver (Sylvia Sidney) a zapojí se do milostného trojúhelníku s ní a jejím bratrancem Davem (mladý Henry Fonda) ,který většinu filmu představuje mladou generaci horkých hlav, kteří chtějí pokračovat v jejich životě v zapadlém městečku a primitivním boji mezi klany. Na rozdíl od inženýra Jack Hala (Fred MacMurray) ,který představuje osvícený vnější svět.. Mezitím Hale podnítí zájem June o získání vzdělání v dalekém Louisville. Také její mnohem mladší bratr 7 letý Buddie ('''Spanky'' MacFarland-dětská hvězda známá spolu s Alfalou z OUR GANG serie)má velký zájem o stroje podílejí se na budování železnice a oznamuje, že se chce stát také inženýrem. Je tragické, že někdo (pravděpodobně Falin) stojí za smrtelným zraněním Buddieho. Bylo to míněno jako sabotáž-vražda nebo obojí? Hale se cítí nepřímo zodpovědný. On, Dave a zničená June váhají zda jít pomstít Buddieho. Starší šerif z nedaleké vesnice Gaptown (Samuel S. Hinds) a Melissa (Beulah Bondi) Dava matka, varují mládež,proti jakékoli pomstě.(26.6.2013)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Benátky 1936 - Najlepší farebný film(3.12.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Píseň - "A Melody from the Sky"(21.6.2004)

 • - První barevný film studia Paramount natáčený mimo studio ateliéry na tříbarevný Technicolor Co. film. (Docflash)

 • - Jedná se o jeden z více než 700 Paramountem produkovaných filmů, natočených v letech 1929 až 1949, které byly prodány MCA/Universalu v roce 1958 pro televizní distribuci. Od té doby byly vlastněny a užívány Universalem. (Docflash)

 • - Jde o čtvrté zpracování dle příběhu povídkáře a novináře Johna Foxe Jr. a první a poslední barevné a zvukové. (Docflash)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace