Return of the Condor Heroes

všechny plakáty

Epizody(41)

MaedhRos

Poměrně dost věrná adaptace Jin Yongovy klasiky o zakázané lásce, která nabídne opravdu solidní audiovizuální a soubojové orgie, početný zástup zajímavých (a vesměs dobře zahraných) postav a spoustu sladkobolné romantiky. Moje největší výhrady směřují k ústřední dvojici protagonistů. "Ledová kráska" Xiao Long Nü je prostě nudná čůza a její milý, "byronsky rozervaný" Yang Guo, je až děsivě typická ukázka toho, jak vypadá Marty Stu. Wuxia je, pravda, žánr do značné míry postavený na figurách, které by ve většině "mary sure / marty stu" testů trhly dost vysoké skóre, ale Yang Guo je důkazem, že i ve wuxia se to dá ošklivě přehnat. Tihle dva se prostě Jin Yongovi IMHO nepovedli, s tím nikdo nic nenadělá. Centrální dvojici navíc podráží nohy dvě věci: protivná tendence režiséra natahovat jejich romantické scénky na neúnosnou míru a hnát sladkobolnost řečených scén do ošklivých extrémů - a fakt že Huang Xiao Ming coby "mladý Yang Guo" dost nesympaticky přehrává (byť později se to výrazně zlepší)... Mnohem zajímavější než hlavní dvojice hrdinů jsou vedlejší postavy a protivníci - a zejména pak Ba Yin coby hlavní záporák "golden wheel monk" s přehledem opanuje scénu, kdykoli na ni vstoupí (a já osobně vnímám ROCH 06 jako *jeho* seriál). Právě spoluhráči a antagonisté (ve spolupráci s fajnovou akcí a působivou audiovizuální stylizací) mě přinutili si ROCH docela zamilovat - Xiao Long Nü a Yang Guovi navzdory. Zhang Jizhongovi a jeho štábu se prostě musí nechat, že umí natočit strhující podívanou - a i když v ROCH nejednou předvedli poněkud nedostatečný cit pro míru (a tragicky nezvládli CGI), podívaná je to pořád úchvatná. 7/10. Pokud jste vysazení na romanťárny, klidně si bodík nebo dva přihoďte. ()