Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Městečko Zlé časy má jen pár chalup a ožívá vlastně jen jednou týdně v sobotu, když se do zdejšího saloonu přijdou povyrazit zlatokopové z nedalekého dolu. Teď se ale jeho obyvatelé střetli s něčím, co dosud nikdo z nich nezažil, a na co nebyli připraveni. Do města dorazilo čisté zlo zosobněné bezohledným zabijákem, kterému se neumí nikdo postavit. Zabiják za sebou zanechává několik mrtvých a městečko v plamenech. Zbylí obyvatelé se rozhodují, zda zůstat a vybudovat si nové domovy v této bohem opuštěné zemi, nebo jít hledat štěstí jinam. Starosta Blue (HENRY FONDA) je rozhodnut zůstat. Pod jeho vedením vyroste nové městečko. Budou ale jeho obyvatelé lépe připraveni, až se znovu objeví nějaký další zlosyn?
Film je adaptací prvního románu známého amerického spisovatele E. L. Doctorowa. (Historik)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tak dobrý jako Henry Fonda v hlavní roli tenhle film bohužel nebyl. Démonický začátek působil spíše směšně, pak se postupně střídaly zajímavé chvíle, více či méně nepatřičný humor a dramatické momenty, které se někdy povedly a někdy ztroskotaly na hercích. Vlastně se mi zdálo, že kromě Fondy téměř nikdo nepochopil, jak dusivou a bezvýchodnou náladu mělo Vítejte do zlých časů mít, naopak spousta herců se ji jakoby snažila zlehčovat... A bojím se, že na povel režiséra. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Co je tohle za western? Městem majícím 4 obyvatele a 1 dítě se prohání magor, který zabíjí a vypaluje. Nenajde se žádný pistolník, co by ho likvidoval. V závěru se jeden najde, stejně je zabit. Nic podobného jsem z divokého západu nikdy neviděl. Snad proto 4*. Tento žánr bych nazval Apokalyptický antiwestern. Čtěte komentář Historika. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Znepokojivě realistické, v mnoha situacích pravděpodobné. Je to vlastně antiwestern bez hrdinů pistolníků, bez krásných žen, bez přestřelek. Jenom si říkám, kdyby na něj šli s puškama tři čtyři najednou, tak ho musejí sejmout. Chvílemi jsem uvažoval o pěti hvězdičkách, ale pak jednoznačně čtyři, v žádném případě víc. Tento western není pro zábavu a je třeba ho brát vážně (a tedy kriticky), neboť se snaží o jakési poselství. A v tom je právě jeho slabina... ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Literární předlohu jsem četl několikrát, z čehož plyne, že je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. O to horší je pak srovnávání s filmovou adaptací. Musím napsat, že to nedopadlo špatně. Film je povedený, trochu problém mám ale s úplným závěrem, který je od knihy odlišný v tom, že dává naději, že město opět oživne. Myslím, že scénáristovi a režisérovi v jedné osobě chyběla odvaha ke špatnému konci, který by příběhu více slušel, a tak sklouzli k profláklému happyendu. Škoda. A ještě něco: Obsazení role zlosyna se nepovedlo, kdyby to hrál Hlinomaz, vyšlo by to nastejno. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zvláštní western, který se vymyká svým pojetím. Neuvidíme tu žádné hrdiny, ani nezlomné pistolníky, honičky na koních a divoké přestřelky. Ve svém melancholickém nádechu se rozvíjí drama o tom, že padáme proto, abychom se naučili znovu zvednout. Střet různých charakterů, vypočítavost, obětavost, zbabělost vs. hrdinství, touha po pomstě, ovlivňování dítěte, to vše je koření tohoto snímku. Příběh působí celkově dost reálně, troufám si tvrdit, že by to takto nějak i vypadalo. V malé osadě, kde bylo minimum zbraní a lidé nebyli zvyklí se bránit, by se těžko stavěli zlu a riskovali své životy. Tento western má v něčem svoji velkou sílu, ovšem nedokázal mě zaujmout na více než 3* a to i přes skvělého Henry Fondu a solidní závěr. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama