Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Městečko Zlé časy má jen pár chalup a ožívá vlastně jen jednou týdně v sobotu, když se do zdejšího saloonu přijdou povyrazit zlatokopové z nedalekého dolu. Teď se ale jeho obyvatelé střetli s něčím, co dosud nikdo z nich nezažil, a na co nebyli připraveni. Do města dorazilo čisté zlo zosobněné bezohledným zabijákem, kterému se neumí nikdo postavit. Zabiják za sebou zanechává několik mrtvých a městečko v plamenech. Zbylí obyvatelé se rozhodují, zda zůstat a vybudovat si nové domovy v této bohem opuštěné zemi, nebo jít hledat štěstí jinam. Starosta Blue (HENRY FONDA) je rozhodnut zůstat. Pod jeho vedením vyroste nové městečko. Budou ale jeho obyvatelé lépe připraveni, až se znovu objeví nějaký další zlosyn?
Film je adaptací prvního románu známého amerického spisovatele E. L. Doctorowa. (Historik)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Znepokojivě realistické, v mnoha situacích pravděpodobné. Je to vlastně antiwestern bez hrdinů pistolníků, bez krásných žen, bez přestřelek. Jenom si říkám, kdyby na něj šli s puškama tři čtyři najednou, tak ho musejí sejmout. Chvílemi jsem uvažoval o pěti hvězdičkách, ale pak jednoznačně čtyři, v žádném případě víc. Tento western není pro zábavu a je třeba ho brát vážně (a tedy kriticky), neboť se snaží o jakési poselství. A v tom je právě jeho slabina... ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Co je tohle za western? Městem majícím 4 obyvatele a 1 dítě se prohání magor, který zabíjí a vypaluje. Nenajde se žádný pistolník, co by ho likvidoval. V závěru se jeden najde, stejně je zabit. Nic podobného jsem z divokého západu nikdy neviděl. Snad proto 4*. Tento žánr bych nazval Apokalyptický antiwestern. Čtěte komentář Historika. ()

Reklama

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Na začátku se objeví zloduch, který povraždí pár lidí (cca polovinu obyvatel) a vypálí městečko. Přes hodinu zbylí obyvatelé řeší, co s tím a budují městečko znovu společně s pasákem a jeho 4 holkama, kteří se tam rozhodnou usadit. Po roce se zloduch objeví a znovu začně vraždit a pálit. Tentokrát si ale hlavní hrdina uvedomí, že pistole je jen na 6 nábojů, což byla i předtím. Ano, je reálné předvést, že každý není hrdina, a že toto je reálnější než mnoho jiných westernů. Ale já od westernů ani od jiných žánrů příliš reality nečekám. Prostě se toto drama ve westernových kulisách nepovedlo, postavy nejsou zas tak přesvědčivé, neb jsou moc černobílé. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Nepochopitelný western na nasrání. Skupina lidí přežívá v městečku, které je doslova jen shlukem 4 domů a jsou prakticky neozbrojení. Když přijde pistolník, půlku jich zabije a městečko vypálí, postavy tam tvrdošíjně zůstávají v těch vypálených ruinách dál i když každý normální člověk by se sebral a zmizel. Hlavní hrdina je navíc příšerný zbabělec. No a na konci přijde tentýž zabiják co na začátku a... Prozrazovat nebudu, ale za ten konec bych nejradši napálil 1* Dávám dvě jen za slušné postavy a že to navzdory neakčnosti bylo celkem zajímavé, ale podobné antiwesterny fakt už ne. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zvláštní western, který se vymyká svým pojetím. Neuvidíme tu žádné hrdiny, ani nezlomné pistolníky, honičky na koních a divoké přestřelky. Ve svém melancholickém nádechu se rozvíjí drama o tom, že padáme proto, abychom se naučili znovu zvednout. Střet různých charakterů, vypočítavost, obětavost, zbabělost vs. hrdinství, touha po pomstě, ovlivňování dítěte, to vše je koření tohoto snímku. Příběh působí celkově dost reálně, troufám si tvrdit, že by to takto nějak i vypadalo. V malé osadě, kde bylo minimum zbraní a lidé nebyli zvyklí se bránit, by se těžko stavěli zlu a riskovali své životy. Tento western má v něčem svoji velkou sílu, ovšem nedokázal mě zaujmout na více než 3* a to i přes skvělého Henry Fondu a solidní závěr. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama