The Pajama Game

Muzikál

USA, 1957, 101 min

George Abbott

Stanley Donen

Komedie i muzikál. Komedie jen průměrný, muzikál kde se jen dá. Zpívá se a tančí kdykoli i za špatného počasí. Na mě už příliš toho hudby. 3/5(8.12.2014)

• garmon

Hra o pyžama je dokonale odvedená hollywoodská s....a. Éthos "příběhu" se pohybuje někde mezi morálkou Strýčka Skrblíka a genderovými stereotypy americké paní Dulské - nevím, zda mě znechucoval víc komický sezdaný páreček frustrovaných alkoholiků anebo budoucí šťastný pár budovatelů - je to totiž takový kapitalistický realismus. Hudba vychází především z parade-marchů známých třeba i z Mary Poppins, netknutých ještě uvolněním rytmiky a harmonie v popu v šedesátkách. Přesto občas i zde vtipné záchvěvy dixieku a bebopu. Ani jedna písnička není žádná melodická bomba, člověku jen vytane, jaká nezměřitelnost bylo vedle těchhle produktů West Side Story. Kromě Doris Day, která má krásný chraplák a chvílemi opravdový šmrnc vyniká v Pajamech především Carol Haney - pohybově, zjevem šeredky i svým vychlastaným altem.(19.2.2016)

To ještě fakt nikdo neviděl? Úžasný muzikál. Odbory bojují za zvýšení hodinového platu o 7,5 centu! Steam Heat, Hernando's Hideaway!(1.1.2011)