Gekidžóban Pocket Monsters Advanced Generation: Pokemon Ranger to umi no ódži Manaphy

劇場版ポケットモンスターアドバンスジェネレーション ポケモンレンジャーと蒼海の王子 マナフィ

• Japonsko

Gekijouban Pocket Monsters Advanced Generation: Pokemon Ranger to Umi no Ouji Manaphy

Pocket Monsters Advanced Generation: Pokemon Ranger to umi no ōji Manafi

Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2006, 105 min

70% pokémon ranger je spin-off klasických pokemonich rpg. V těchto spin-offech je možné získat manaphyho vejce a poslat je do hlavních her čtvrté generace (diamond, pearl, platinum). Tolik ke hrám. Devátý pokemoní snímek patří opět k těm lepším, I když sedmý a osmý se mi líbily o maličko víc.(28.7.2018)

Konečně film, který má pořádnou délku a vypadalo to, že i celkem ucházející příběh. Problém nastává opět hlavně ve chvíli, kdy se přechází na 3D animaci. Nesedí to k tomu a celkový výsledek pak není moc pěkný. Jede se v zajetých kolejích, ale tak nějak to tentokrát působí správně velkolepě a zajímavě. Jo, bavilo mě to.(12.5.2014)

Řeknu to na rovinu - na ten film jsem koukal jenom kvůli Manaphymu (to je ta modrá potvora, co je na plakátu), o kterém jsem věděl asi tolik, co o ostatních pokémonech - naprosto nic. Jen jsem ho náhodou našel na internetu, připadal mi (připadá pořád, abych byl přesný) strašně roztomilý a zjistil jsem, že má hlavní roli v nějakém filmu, tak jsem si ho sehnal. Pokémony jsem kdysi viděl jako seriál, který se mi ale nelíbil, nechápal jsem, co na tom všichni vidí a dodnes jsem si z něj pamatoval jen pár věcí - 1.Hlavními hrdiny jsou Ash a Pikachu. 2. Má nějaké dva kamarády, kluka a holku. 3.Jsou tam nějací Rakeťáci. Pak jsem ještě půl roku zpátky viděl Detektiva Pikachu, ten se mi celkem líbil. A tohle se mi překvapivě, docela, líbilo taky. Není to nic extra, většina postav tu ani nemá žádnou pořádnou roli a prostě tu jenom jsou, což platí i o těch Rakeťácích a Pikachuovi, ale příběh to mělo celkem zajímavý, byť nedomyšlený (třeba jsem se vůbec nedozvěděl, co jsou zač ti vodní lidé), Manaphy je skutečně roztomilý a zamiloval jsem si ho a celkem se na to i dobře dívalo, snad bych i řekl, že to na Japonsko bylo málo ujeté (pokud vám teda nepřipadají ujetí pokémoni, kterých je tady fakt hodně, vypadají fakt všemožně, nějací vydávají zvuky, jiní jen debilně pózují), chápejte v dobrém slova smyslu. Ani mě to moc nenudilo a párkrát jsem se i zasmál, takže proč ne. Není to žádné veledílo, ale celkem to ujde. 3*(12.1.2020)

• Mikino00

Příběh o ztracené Atlantidě a pirátovi zakomponovaný do světa pokémonů ničím nepřekvapí, je unylý a nezajímavý.(20.7.2014)

Existujú aj lepšie Pokémon filmy, ale každopádne ani táto deviatka nie je zlá. A zase tá hra na city v zlatom malom Manafim ("Mana, mana, happy, love you").(17.12.2008)

• Asmodin

Maličký, hodňoučký, přiblbloučký ňuňu Pokémon, který se skoro sám neumí bránit, ale pokud by se mu ublížilo, má to globální následky + sobecký superpadouch, chtivý moci a bohatství + melodie citů, na které se tu hraje. Filmy jsou většinou dost šablonovité. Ale vnímavý divák tu vždy objeví nějaké to poselství.(26.1.2018)