Gutterballs

• Kanada Le Bowling de l'horreur
všechny plakáty
Komedie / Horor / Sportovní
Kanada, 2008, 94 min

Polnoc, populárna kolkáreň, dve súperiace mládežnícke skupiny vedené Stevom a Samom a ich pomaly, ale isto gradujúca vzájomná nevraživosť.
Agresívni tínedžeri sa postupne cez slovné napádania a hádky dopracovali až k surovému znásilneniu jednej z hráčok. A len tak mimochodom, na scéne sa objavuje maskovaný vrah, ktorý rozsieva smrť všade okolo seba, bez ohľadu na to, kto ku komu patrí... (beso74)

Caelos

Asi budu za idiota, ale docela jsem se bavil. Stejně tak mí kolegové v práci, kteří poté prohlásili, že jediná chyba je chybějící český dabing, ale že ty filmy s titulkama nejsou jenom pičoviny:-) Gutterballs se pokouší o hodně věcí, nic ale nedělá pořádně. Myslím -li na splatter komedii, tak je tam málo toho splatter. Když myslím slasher... no tak na ten radši ani nemyslím (ale žánrově je mu to asi nejblíže). Je to takový mix grindhousu, splatter and gore, slasheru, komedie a exploitation. Normálně mě moc nebere, když ženu, poté co ji tři muži znásilní, znásilní ten čtvrtý kuželkou na bowling. Ale v nějaké zvláštní tehdy momentální náladě mi to bylo fuk. Co je takovou relativní devizou Gutterballs jsou vtipné smrti, jež provádí zabiják s taškou na bowlingovou kouli na hlavě. Zmíním třeba vyleštění hlavy v leštičce na koule, udušení při orálním sexu, resp při tzv poloze 69, kdy vrah jednoduše tlačí na ženinu hlavu a zadnici. No a další zábavné špumprnákle, za něž by se nemusel stydět ani Toxie. Taky musím zmínit to, že na evidentně nízký rozpočet jsou krvavé scény hodně dobré a vtipné. Nicměně, jelikož bych tomu musel objektivně napálit odpad, zmíním i negativum. Hlavní negativum je v příšerných hercích. Vzhledem ke konci filmu mi to ale až tak nevadilo. Uznávám ale, že hodně lidí to srát bude, hlavně ten pán, co se choval jako naspídovaný egoistický arogantní opičák a ve scénáři měl jen stokrát napsáno fuck, shit, bitch a přines mi kurva ty kurvo pivo, dělej ty píčo, kde jsou moje štětky, au moje noha a já jsem tu kurva šéf. Jednoduše sympaťák. Hudba byla ok, k filmu se hodila. A co ještě... dostal jsem pak chuť na bowling. ()

Campbell

Tak tohle je shit a to ve špatném slova smyslu. Už začátek mi evokoval to že to bude strašný, ale zas takhle jsem nečekal. Nejvíc mě dostalo jak jedna ženský kouří cápka a přitom ten pták byl neuvěřitelně umělej.... Ne že by to vadilo. Jediný co mi na tomhle braku přišlo aspon trochu dobrý byly vraždy kterých bylo celkem dost a sem tam byla nějaká slušná ale to nestačí ani na ty 2*, protože jsem trpěl jak zvíře, celý se to odehrává v bowlingárně a dost se tu kecá o totálních kravinách. Fakt mě nezajímá kdo koho přefiknul a kdo koho zmlátil. Navíc ty herci byly strašný. Co o to že to byly hezký ženský ale to co zde předváděly no potěš. Od režiséra Nicholsona už totálně nic. ()

ricci.s

Ten Ryan Nicholson musí byť fakt zaujímavý týpek, keď netočí nič iné, len amatérske porno zvrátenosti. Niekedy to však poriadne prehnal, lebo človek asi v tele nemá 20 litrov krvi. Nechutností tam bolo dosť a gore bolo vcelku kvalitné, avšak poriadne mi liezli na nervy debilné dialógy (z toho fuck, shit, bitch v každej vete ma bolela hlava). Postavy vrcholne nesympatické. Bolo to samozrejme lepšie ako sračkoidný Hanger, ale Live Feed sa mi páčil viac. ()

rykardo

Naprostej souhlas s komentem uživatele J*A*S*Ma, GUTTERBALLS je pro mě, jakožto fandy právě i sedmdesátkovejch/osmdesátkovejch slasher-béček, totálnim zklamáním... Myslim, že i low budget, jakym GUTTERBALLS bezesporu je ( i když v tomto případě to už levnějc asi ani nešlo..), může bejt natočenej zajímavym a netradičnim způsobem, o čemž však v tomto konkrétním případě nemůže být ani řeč... Tenhle návrat se Nicholsonovi po všech stránkách nepovedl, tady je všechno od A do Z špatně a nebejt alespoň závěrečnýho head&chest shootu, hodnotim nekompromisně a dám jednoznačnej odpad! ()

juta

Děs běs, kde sehnali takové herce proboha?! To ani nemluvím o zpracování a příběhu. Ale vrátím se k hercům, protože tady jeden opravdu vyčnívá svou neskonalou odstrašující odporností a to je A.J. v podání Nathana Dashwooda, takový odpor k hercovi jsem už dlouho neměl. Ten jeho ksicht a hraní bylo totálně k zbláznění... ()

• Když se Lisa (Candice Lewald) setkává druhý den s Joeym (Wade Gibb) ve výtahu, vyhrožuje mu odplatou a současně ho chytá pod krkem a za choulostivá místa. Ve střídajících se záběrech ho však drží v rozkroku i pod krkem stále pravou rukou. (Prochy38)
  • Slovo “fuck“ a jeho varianty odzneli vo filme celkovo 625-krát, čo činí priemer 6,51-krát za minútu. (Hamaradža)