Barátok közt

• Slovensko Medzi priateľmi (neoficiální název)
Drama / Rodinný
Maďarsko, 1998, 30 min

Maďarský „nekonečný“ denný seriál uvedený na stanici RTL KLUB.  Pred niekoľkými desaťročiami sa osudy skupiny detí nezvratne a pevne previazali, keď sa ocitli v rukách nemilosrdnej a byrokratickej inštitúcie. Vytvorili sa medzi nimi pevné putá priateľstva, ktoré vydržali skúšku času, a stali sa zárodkom veľkolepých snov. Za dlhé roky každý z nich zakúsil chuť rozmanitého stupňa úspechu i porážky. Vybudovali si kariéru, narodili sa im deti, rozviedli sa. Niektorí ani netušili, že neskôr budú žiť v spoločnom domove.
Životy Miklósa, Andrása, Nory, Zuzy, Ladislava a Gabiky od základov zmení desivá a tragická udalosť. Zoltán Berényi, ktorý je starším bratom Miklósa a Andrása, je riaditeľom stavebnej spoločnosti Berényi s.r.o a má tajný pomer s Andrásovou ženou Zuzou Berényi, sa totiž za záhadných podmienok stane obeťou smrteľnej autonehody. Za osudnej noci jeho auto vytlačí z cesty tajomný cudzinec Ferenc Nagy. Zrážku prežije iba vodič auta Štefan, ktorý vyviazne s vážnymi zraneniami. Zoltán svojim zraneniam podľahne na mieste a Štefana prevezie sanitka s kritickými zraneniami do nemocnice.
Po nehode je najpálčivejším problémov „priateľov“ obchod, ktorý rozbehol ešte Zoltán. Jeho zámerom bolo prestavať budovu, v ktorej sa prvýkrát stretli ešte ako deti, strávili roky mladosti a žijú dodnes, na moderný obytný dom. Priatelia musia dokončiť stavbu novej budovy a Zoltánov podnik, do ktorého čela medzitým nastúpi nový riaditeľ, musí zabezpečiť pre priateľov, ich rodiny a zamestnancov bezpečnosť a stabilitu. (Incantator)

bubblebobble

Seriál, ktorý v Maďarsku fičí už 15 rokov a ktorý zrejme prežije aj tri svetové vojny. Maďarské stanice už nesledujem ale o osude tohoto klenotu som sa extra informoval. Dnes večer pobeží úctihodná 6409 časť. ()