Pasáček Matyi

Mattie, the Goose-Boy

Husiar Maťo

Animovaný / Historický

Maďarsko, 1977, 70 min

Husiara Maťka vysielali veľmi často cez jarne prazdniny. Kedže jarne prazdniny ma každy kraj zvlašť, davali ho 3x za 3 tyždne. Pamätam sa, že som rychlo utekal zo školy aby som ho videl opäť a opäť. Krasne časy!(26.3.2009)

Videné znovu asi po dvadsiatich rokoch a musím zdvihnúť hodnotenie. Film má super animáciu, ktorá je aj už sama o sebe vtipná. Môžeme si dokonca všimnúť, že každá jedna postava je iná, a to dokonca aj pri hromadných scénach. Príbeh na spôsob maďarského Jánošíka chytí od začiatku do konca. Veľa vtipných hlášok a perfektných situačných vtipov. K tomu vynikajúci slovenský dabing.(23.10.2013)

Animovaná klasika od našich južných susedov vyniká vtipom a slušnou animáciou ( hlavne pri postavách, okolie je príliš jednoduché ). Príbeh využíva osvedčený motív, ide o o potrestanie zlého pána husiarom Maťom, ktorého nespravodlivo potrestal. Film bežal v našich kinách od roku 1978, vo vynikajúcom slovenskom znení počujeme Alojza Kramára, Mariána Labudu, Ivana Krivosudského, Dušana Tarageľa a iných.(7.11.2019)

Hodně příjemný animovaný film ještě z dob, kdy si podobné filmy vystačily s humorem a bez "akčních" scén.(19.11.2015)

V skratke by sa dalo povedať, že ide o úspešnú komédiu o INOM Jánošikovi, ktorý pánovi dá päťadvadsať na chrbát. Bezchybná rozprávka ako si veselý šibal husiar Maťko vtipne a s prehľadom poradil s hlúpym zemepánom. Bez ostychu dávam 5 hviezd a odporúčam všetkým deťom (ale aj ich rodičom) v rámci prípravy do života. S humorom ide všetko ľahšie.(23.3.2012)