poster

Gekidžóban Kara no kjókai: Fukan fúkei

 • japonský

  劇場版 空の境界 the Garden of sinners: 俯瞰風景

 • japonský

  Gekijōban Kara no kyōkai: Dai isshō - Fukan fūkei

 • anglický

  Garden of Sinners: Chapter 1 - Overlooking View, The

Animovaný / Horor / Psychologický / Romantický

Japonsko, 2007, 50 min

 • 3 AM Code
  ***

  Technicka stranka tehle miniserie je zkutecne perfektni, bohuzel ten zbytek ne az tak. Serial nacrtne zajimave postavy, ale behem prvnich 4 dilu neni schopen je k nicemu poradnemu vyuzit krome naznaku a nemastnych neslanych scenaru. Dil 5 (nebo spise dvojdil 5-6 jelikoz ma dvojnasobou delku) "Paradox Spiral" se konecne odpichne a je napinavy, zabavny a ma hlavu a patu. Zaverecny dil ujde, paradoxne je jednou z hlavnich postav nekdo kdo se ve zbytku serialu nevyskytoval. Je mozne ze se dockame pokracovani a autori nam predhodi alespon takove kousky jako byl Paradox Spiral. Pokud ale musim hodnotit miniserii jako celek, je to proste nevyuzity potencial a prumer podavany v luxusnim obalu. Obalu se ale - jak znamo - nenajite.(9.5.2011)

 • WildevilCZ
  ****

  Na začátek je třeba říct, že jednotlivé díly skáčou v časové linii příběhu, takže 1. díl není určitě začátek příběhu. První díl tohodle anime má svůj vlastní příběh, 2. a třetí na sebe navazují.... Jinak pěkná nevšední animace, seriál nutí diváka hodně přemýšlet o co vlastně jde, akce je zde na anime celkem všední a proto je jí asi i celkem málo. Zatím po třech dílech bych to viděl tak na 7,5/10, dolů hodnecení s dalšíma epizodama už asi nepůjde.(27.8.2008)

 • Skejpr
  ****

  Divácky ne zrovna jednoduché dívání, které si diváka prostě nepustí k tělu a nedovolí mu plně proniknout tam, kam by rád... Přesto technicky úchvatné (ačkoliv animace akčních sekvencí není úplně nejlépe řešená), především ale atmosféricky prakticky dokonalé. A také součást ohromného celku, jehož plný rozměr si po prvním (resp. po prvních dvou dílech) jen těžko lze představit...(11.10.2012)

 • Kicune
  ****

  První díl mě zastihl nepřipravenou a vyrazil mi dech. Nic se nevysvětluje, děj smaží jak po másle a příběh představuje tolik hádanek, že jsem je nestačila vstřebat, natož některé hodně skryté ulovit. Hodně akce na konci předchází zádumčivé dialogy/monology postav, pomalý rozběh příběhu doprovázený hypnotickou hudbou a pozorování Shiki, tak trochu asociální, tak trochu brutální, tak trochu osamělé hrdinky celé série. Moc pěkná animace, hudba, která přivodí mravenčení, a mystický příběh, který navnadí na další díly.(12.2.2012)

 • D.Snake
  *****

  Třetí počin studia TYPE-MOON v oboru anime. A tentokrát to stojí opravdu za to! Jak to tak vypadá, tvůrci si dali záležet na všem, co bylo vytýkáno jejich předchozím pokusům- Tsukihime a Fate/Stay Night, které nebyly sice vůbec špatné, ale přecejenom se mohli snažit víc. Kara no Kyoukai je série sedmi filmů, které jsou zanimovány do puntíku přesně podle knižní předlohy. Nebudu se tu zaobírat samotným dějem a přejdu rovnou k přednostem tohoto díla. Na první pohled jistě zaujme svou vizuální stránkou. Jen těžko byste hledali v rámci anime něco dokonalejšího. Snad jen Hellsing OVA by se mohl pokusit, ale podle mě i ten je na KnK krátký. Úžasná kresba, už typická pro TYPE-MOON, nemusí sice sednout každému, ale pro mě je toto studio jedním z těch úplně nejlepších v designování charakterů. Skvělá animace, u níž snad nenajdete žádného hluchého místa a v neposlední řadě i skvěle vykreslené okolí a pozadí, které přímo žije vlastním životem. Za zmínku pak jistě stojí hudba, jejíž autorka má na svědomí soundtrack např. k Noir. Teď přejdeme k tomu nejdůležítějšímu a to je samotné zpracování příběhu a charakterů. Jak už jsem říkal, je to série sedmi filmů, které ovšem nejdou chronologicky po sobě, takže na začátku není moc jednoduché tento děj sledovat. Popravdě mi není úplně jasné proč tomu tak je, ale nevadí mi to. Koneckonců v knize to bylo stejné. Po takovém třetím díle už budete mít představu kde se nacházíte a s KnK příběhem to pak půjde jen nahoru. Většinou mají jednotlivé příběhy nějakou tu hlubší myšlenku, takže se u toho docela napřemýšlíte. Nakonec doporučuju shlédnout všechny díly znova v pořadí tak, jak jsou za sebou. :) Samotné charaktery jsou skvělé. Hlavní hrdinka Shiki je opravdu vypiplaná do posledního detailu a v průběhu se dozvíte spoustu věcí z její minulosti. Navíc to je opravdu velká sympaťačka, kterou byste v ostatních anime hledali asi hodně dlouho. Za zmínku pak jistě stojí i ostatní postavy, které tvoří velkou část filmů a taktéž v sobě mají něco navíc- ať už to jsou postavy kladné nebo záporné. Pro mě tedy rozhodně skvělá podívaná. Jen málokdy narazíte na dílo, které je téměř dokonalé ve všech možných ohledech. Kdo to vzdá po prvním díle jen protože mu to přijde nesrozumitelné, přijde o hodně. Za mě 5 hvězd. A z mého pohledu 2. nejlepší anime hned po Mushishi. 10/10 (ještě dodám, že todle je mé hodnocení všech sedmi filmů, nejen toho prvního...)(18.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace