Past na kočky 2: Ďáblova kočka

• Maďarsko Macskafogó 2 - A sátán macskája (více)

V prvním díle se chytrým myškám podařilo za pomoci psího robota ochočit kočky a udělat si z nich přátele. Jenže uprostřed hluboké džungle zůstal skryt kmen zlých koček. Ty se od novináře myšáka Stanleyho, kterého zajmou, dozvědí o své skutečné podstatě – chytat myši. Rozzlobený kmen proto vyvolá vyslance pekla Molocha. S jeho pomocí chtějí osvobodit utlačované kočky od myší nadvlády. Dobrodružná výprava začíná… (oficiální text distributora)

Testament

Ač se mi první díl líbil daleko více, tak i tento druhý má něco do sebe. Jen se divím, že je tady u něj tak málo hodnocení (11.6.2009). Příběh je zajímavý a je fakt, že tvůrci jej posunuli více do současnosti a do moderny, aniž by to působilo ve výsledku trapně. Animace je stále klasicky "plochá",ale i to je důkazem, že kvalitní animák nemusí být nutně "trojrozměrný". ()

Oskeruše

Genialita spočívá v detailech – kornoutek se zmrzlinou slouží jako mikrofon při tiskové konferenci, vojáci vyhazují do vzduchu nejen přilby a zbraně, ale vzduchem se mihne i pudl, myší uši připomínají děravý ementál… Je jen třeba se pozorně dívat, protože podobných vtípků (včetně mnoha filmových narážek) je v animáku víc než dost. Silně (anti)militaristické téma a některé odkazy k reálnému světu mimo plátna kin (kocour osaměle stojící před hlavní tanku) však naznačují, že Past na kočky 2 je něčím víc než jen filmem pro dětského diváka. ()

majo25

O dost horšie ako jednička. Ten humor je fakt len pre deti. Ale 2D animácia je celkom pekná a áno, všimol som aj tie narážky na iné filmy, "tajné" gegy či históriu. Celkovo ma to však nejako neoslovilo. Pre deti to ale určite zaujímavé bude. Hodnotenie: 60% ()

Campbell

No popravdě po dokonalé jedničce nic moc. Je pravda že jsem nemohl očekávat reinkarnaci původního dílu. Ale aspoň bylo fajn že se vrátily téměř všichni z prvního dílu(i dabéři). Pravda příběh a nějaké ty vtipy byly nic moc. Ale některé ty zmíněné detaily byly geniální. Největší nevíhodou tohohle filmu je délka která je docela až moc dlouhá, a pár docela ne moc dětských vtipů(narážky na sex, poletující nahá krysa). Každopádně jsem se celkem bavil. ()