Atron

No, špatné to nebylo, ale logické slabiny mi nedovolily jít s hodnocením výš. No, nechali byste odsouzeného samotného v kanceláři ředitele věznice? ()

liquido26

Joe (Glenn Ford) v opilosti zabije v baru chlápka, kterej otravuje jeho společnici. Kvůli zbabrané obhajobě s skončí ve vězení na 5 let. Žalobce Nolan (Crawford), který si Joea oblíbil a snažil se mu dokonce během soudu pomoct se po třech letech rozhodne změnit zaměstnání a stane se správcem věznice, kam umístili Joea. Skvěle obsazené noirové drama z vězení. ()

Topco

Obstojný a akosi zabudnutý väzenský noir. Herecky výborné: Ford je v úlohe odsúdenca za neúmyselné zabitie v barovej bitke štandardne dobrý, Crawford ako charizmatický žalobca a neskôr autoratítívny šéf väznice zasa skvelý (a štýlovo škrtá zápalkou) a rovnako poteší aj vedľajšie obsadenie (pekná tvárička Dorothy Malone a záporák Millard Mitchell). Jednoduchý väzenský námet graduje klasickým dejovým motívom – krivým obvineným a morálnou dilemou hrdinu. Noiristov navyše poteší Guffeyho kamera a jej práca s mizanscénou (hodiny) a strihovými prechodmi. ()