Síla odvahy

Agentky za nepriateľskou líniou

Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Lehce nadprůměrný snímek, který chvályhodně zpracovává filmaři zatím víceméně opomíjené téma ženského odboje (Charlotte Gray jsem zatím neviděl). Problém je v tom, že děj občas vypadá přitažený za vlasy, což by se u filmu podle skutečné události stávat nemělo. Nicméně v rámci válečného žánru - příjemné zpestření.(20.3.2011)

Síla odvahy je neskutečně sympatický film. Líbilo se mě, jak se Francouzi nebáli vystrčit najevo, že špionky, díky kterým se nezhatil plán Dnu D, byli vlastně kurvy. Nicméně i to bylo ve skutečnosti trošku uhozený, a divím se, že to vůbec dopustili. Nicméně se povedlo, i když s velkým štěstím, ale povedlo. Mě ale jen mrzelo, že jedinej člověk, kterej si ve filmu skutečně zasloužil pozornost byla Sophie Marceau. Zbytek je průměr a od toho se pak odvíjí i samotný film.(20.12.2011)

Napínavý a silný příběh francouzských žen, které šly bojovat proti zlu. Opět jeden z filmů, který jen tak mimochodem ukazuje britskou nadutost, jež pohrdala naprosto každým jiným národem. Fajn, bojujte s námi, ale rovnocenní partneři nikdy nebudete. Pro jednoho Brita pošleme na smrt klidně 6 lidí, jedna Francouzka nám nestojí ani za povytažené obočí.(23.9.2011)

Nevýrazné válečné drama z okupované Francie. Skupina pěti žen, vybíraných většinou nedobrovolně, je vyslána z zachránit důležitého špióna z německé nemocnice a atentátem zabránit vyzrazení plánu na vylodění v Normandii. Nábor i děj připomíná slavný a mnohem lepší film Tucet špinavců, jen ty ženské jsou tady mnohem hezčí a taky dobře hrající. Trailer: http://www.csfd.cz/film/242551-sila-odvahy-femmes-de-lombre-les/videa/(21.11.2009)

Sila odvahy francúzskych odbojárok a ich odhodlanie je miestami až neuveriteľné a môže pôsobiť až pateticky. Celkovo sa však jedná o kvalitnú vojnovú drámu na čele s vynikajúcou Sophie Merceau. Trošku sa mi však zdá prehnaná tá snaha o presvedčenie diváka, že nebyť úspechu tejto akcie, D Day by sa pomaly ani neudial. Po dopozeraní filmu sa mi ale natíska otázka, kde ale boli všetci francúzski muži?(19.7.2009)

• - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)

• - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

• - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)