poster

Síla odvahy

 • Francie

  Les Femmes de l'ombre

 • Slovensko

  Agentky za nepriateľskou líniou

 • Velká Británie

  Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  *****

  Napínavý a silný příběh francouzských žen, které šly bojovat proti zlu. Opět jeden z filmů, který jen tak mimochodem ukazuje britskou nadutost, jež pohrdala naprosto každým jiným národem. Fajn, bojujte s námi, ale rovnocenní partneři nikdy nebudete. Pro jednoho Brita pošleme na smrt klidně 6 lidí, jedna Francouzka nám nestojí ani za povytažené obočí.(23.9.2011)

 • hrona
  *****

  Strhující pětihvězdičkový nářez. Z počátku jsem měl obavy o přehnané herecké výkony hlavních představitelek, ale ty se po pár minutách úplně rozplynuly. Prostě jim po chvilce divák propadne a dýchá za ně, jsou úchvatné, nádherné, sexy, zkrátka výborné. Ovšem i herec hrající Heindricha zasluhuje pozornost, výtečný protivník.(17.3.2009)

 • ZkuKol
  ****

  Pocta ženám jenž bojovali proti nacismu a nutno dodat, že povedená. Příběh je výborný, krásně balancuje mezi opravdu realistickým ztvárněním a klasickým válečným filmem. Nemá problém s akcí, scénami s mučením a zároveň krásně diváka napíná a emočně dostává. Sophie (krom toho, že jí to zase neuvěřitelně sluší) hraje první housle a Moritz je víc než jenom protihráč. Salomé si po Lupinovi výrazně zpravil renomé. Vybrousil vizuál, zklidnil střih, vybral si nesmírně kvalitní scénář, jen je třeba ještě zapracovat na vyprávění ve chvílích, kdy je děj klidnější - trochu se mu to občas táhne. Pochvalu také zaslouží soundtrack, který obtahuje atmosféru snímku od samého začátku a ve finále vítězí na emocemi diváka velmi vysoko. Den D je za dveřmi a ve Francii Němci chytnou britského geologa, který má hodně co prozradit. Je vysláno ženské komando na záchranu vězně a zachování utajení vylodění... 75%(14.10.2010)

 • cheyene
  ***

  Vzhledem k tomu, že předlohou k filmu byla skutečná událost, měl bych možná hodnotit jednou hvězdičkou navíc. Jenže porovnávám s jinými snímky a vyplývá mi staré dobré rčení "když dva dělají totéž, není to totéž". Vadily mi herecké výkony, které mi přišly takové nevýrazné, nudné, mnohým jsem jejich role nevěřil, přišlo mi, že se se svými postavami nesžili. Je to ovšem jen můj subjektivní názor. Napínavý snímek to byl, jak vše dopadne, jsem netušil, tudíž dávám lepší 3,5*.(17.8.2010)

 • D.Moore
  ***

  Lehce nadprůměrný snímek, který chvályhodně zpracovává filmaři zatím víceméně opomíjené téma ženského odboje (Charlotte Gray jsem zatím neviděl). Problém je v tom, že děj občas vypadá přitažený za vlasy, což by se u filmu podle skutečné události stávat nemělo. Nicméně v rámci válečného žánru - příjemné zpestření.(20.3.2011)

 • - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)

 • - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)

 • - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace