Reklama

Reklama

Síla odvahy

  • Francie Les Femmes de l'ombre (více)
Trailer

Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Velká pocta ženám, které zasáhly do bojů 2.světové války. Námět je to rozhodně zajímavý a stojí za zmíňku, vždyť kolik takových filmů bylo natočeno. Moc ne. Vím pouze o jednom. Ten se jmenuje Černá kniha. Louis jednala chladnokrevně. Střílela bez zaváhání. Celá akce se výsadkové skupině pořád nedařila uskutečnit. Členky jedna po druhé umíraly. Zemřel i Louisin bratr. Po dlouhém mučení si podřízl skalpelem krk. Louis měla být deportována do vězení. Vězeňský vůz se podařilo přepadnout a jí osvobodit. Z celé skupiny zbyly jen dvě členky, které musely dokončit úkol. Jeanne se obětovala, aby Louis mohla konečně zlikvidovat plukovníka Heindricha. Zastřelila ho na nádraží. V roce 1949 se Louis vrátila do Francie. Zemřela ve vysokém věku v roce 2004. Děti už nikdy neměla. O dítě přišla při krutém mučení. Dostala pár úděrů pěstí do břicha. Síla odvahy je napínavé válečné drama se vším všudy. Od začátku do konce jsem seděla jako přikovaná před obrazovkou. Nemohla jsem se od filmu odrthnout. Nešlo to ani na vteřinu. O hodně bych přišla. Utekl by mi zajímavý okamžik. To jsem nemohla dopustiit. Dokonce jsem při záverečných titulkách měla zvýšený tlak, protože jsem děvčata neustále pobízela kupředu a prožívala s nimi každý jejich nezdar. Pořád jsem si řikala, aby je nečapli. Sophia Marceau byl skvělá. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Francouzi mají pořád mindrák z toho, jak lehce pustili nacisty do Paříže, tak ve všech filmech statečně proti Němcům bojují, i když pravda o francouzském odboji je poněkud jiná. Tady bojují ženy, bez nich by Den D nepřišel. Jsou ochotny se nechat i znásilnit pro dobrou věc. Mají drsné pohledy a střílí bez výstrahy. Promiňte, ale celé je to tak patetické, až je to k smíchu. ()

Reklama

Janek 

všechny recenze uživatele

Námět a samotný plakát volá po béčkové zábavnosti a jednoduchosti. Ve filmu je jedna dost slušně natočená střílečka a několik scén, které rozhodně překvapí (svou bezprostřední krvelačností). Vím, že se druhá světová nemůže brát na lehkou váhu, stále ještě ne; ale tak nějak se těším na Tarantinyho Bastardy, kde by ta nota měla být nadsazenější. V tomto snímku by mi trochu toho Rodrigueze či Tarantina nevadilo. ()

popkec 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film který je podle všeho natočený na základě skutečných událostí. První 1/3 filmu je perfektní, zvlášť osvobozování geologa z nemocnice, potom ale film rychle ztrácí a začíná být nudným. Sophie Marceau hraje perfektně, zavérečná scená se se taky dost povedla. Ostatní herečky a herci jsou čistě průměrní. Když to shrnu tak Sílá odvahy je dobrý film, který by si ale zasloužil větší spád nebo kratší dobu, jelikož se místy stává natahovaným a nudným ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Misty mozna az prilis zjednodusujici pojeti, presto pomerne hezke vzdani holdu odvaze a obetem hrdinek & hrdinum z rad Special Operations Executive. Sophie Marceau jako by nestarla, uz jen kvuli ni stoji snimek za to. Dramaturgicky muze mit sice par slabin ci trhlin, ale i tak jsem se dobre bavil. Na tuto historii by se nemelo zapominat. Do soupravy s timto filmem pro tematicky odbojovy vecer doporucuji dalsi snimek venovany hrdince SOE - Violette Szabo - http://www.csfd.cz/film/40626-carve-her-name-with-pride/. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (3)

  • Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)
  • Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)
  • Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

Reklama

Reklama