poster

Síla odvahy

 • Francie

  Les Femmes de l'ombre

 • Slovensko

  Agentky za nepriateľskou líniou

 • Velká Británie

  Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  *****

  Strhující snímek natočený podle skutečné události, který hodnotím jako jeden z nejlepších v roce 2008. Celou stopáž mi běhal mráz po zádech, čtyři křehké ženy vedené odvážnou a zkušenou bojovnicí v podání Sophie Marceau vydávající se na smrtelnou misi do fašisty ovládené Francie, to je vskutku silný příběh. Zvláště nejtragičtější Marie Gillain mě dostala. A jako nadšenému germanofilu a frankofilu se mi zamlouvalo střídání francouzštiny a němčiny. Doufám, že čeští diváci nebudou o tenhle nadprůměrný kousek ochuzeni, byť třeba jen díky dvd či HBO.(22.10.2008)

 • hrona
  *****

  Strhující pětihvězdičkový nářez. Z počátku jsem měl obavy o přehnané herecké výkony hlavních představitelek, ale ty se po pár minutách úplně rozplynuly. Prostě jim po chvilce divák propadne a dýchá za ně, jsou úchvatné, nádherné, sexy, zkrátka výborné. Ovšem i herec hrající Heindricha zasluhuje pozornost, výtečný protivník.(17.3.2009)

 • RHK
  ***

  Nevýrazné válečné drama z okupované Francie. Skupina pěti žen, vybíraných většinou nedobrovolně, je vyslána z zachránit důležitého špióna z německé nemocnice a atentátem zabránit vyzrazení plánu na vylodění v Normandii. Nábor i děj připomíná slavný a mnohem lepší film Tucet špinavců, jen ty ženské jsou tady mnohem hezčí a taky dobře hrající. Trailer: http://www.csfd.cz/film/242551-sila-odvahy-femmes-de-lombre-les/videa/(21.11.2009)

 • kinderman
  *****

  Tak nám zase Den D závisí na výsledku mise "sebevražedného" komanda- tentokrát ve francouzském duchu a s ženskými hrdinkami. Ačkoli přesně synchronizované improvizace vymýšlené pod tlakem nejsou příliš věrohodné, je to silný, napínavý snímek, který diváka táhne s sebou. A protože Dni vítězství nebo Mezi nepřáteli jsem dal za čtyři, tady jdu na plné hodnocení, protože Síla odvahy je lepší než oba jmenované filmy.(6.4.2009)

 • laik_60
  ***

  troška popriťahované za vlasy, nábor do skupiny, baby nevyškolené v podstate za jeden deň išli na ostro, z hereckých prejavov ako tak spokojný s S. Marceau (aj keď sú určite lepšie filmy kde ukázala viac svojho umenia. Scenár bol stavaný príliš na "cieľ" filmu. Zachrániť geológa, zabiť ofiiciera a to všetko skupinkou naivných laických agentiek.(27.8.2015)

 • - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

 • - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)

 • - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace