Síla odvahy

Agentky za nepriateľskou líniou

Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Narazil jsem na tenhle film úplnou náhodou a bylo to pro mě milé překvapení. Chtělo by se říci, že to byla taková variace na Tucet špinavců, ale s mnohem propracovanějším dějem i postavami a s mnohem komornější atmosférou, což ale nijak neubíralo na kvalitě. Sophie Marceau odvedla svůj výborný standard a musím říct, že jí to na konci v uniformě SS fakt seklo.:DAle i další ženské hrdinky, pro mě neznámé, odevzdaly svůj kus práce a konkrétně Deborah Francois mě docela zaujala. 80%(7.3.2009)

Strhující pětihvězdičkový nářez. Z počátku jsem měl obavy o přehnané herecké výkony hlavních představitelek, ale ty se po pár minutách úplně rozplynuly. Prostě jim po chvilce divák propadne a dýchá za ně, jsou úchvatné, nádherné, sexy, zkrátka výborné. Ovšem i herec hrající Heindricha zasluhuje pozornost, výtečný protivník.(17.3.2009)

Super nápad natočit film o neprávem opomíjeným ženách v uniformě bojujících proti nacismu. Povedlo se tak napůl. Nevýrazný Moritz Bleibtreu jako Heindrich tomu napomohl. Z ženské "pětky" je samozřejmě nejlepší Sophie Marceau ( scéna na nádraží v mlze s pistolí nemá chybu - úplný anděl smrti). Celkově se mi Síla odvahy zdála mírně naivní, ale je to poctivá filmařina a rozhodně stojí za podívání, nejen kvůli mému oblíbenému jazyku, ve kterém byl natočen.(17.3.2009)

Strhující snímek natočený podle skutečné události, který hodnotím jako jeden z nejlepších v roce 2008. Celou stopáž mi běhal mráz po zádech, čtyři křehké ženy vedené odvážnou a zkušenou bojovnicí v podání Sophie Marceau vydávající se na smrtelnou misi do fašisty ovládené Francie, to je vskutku silný příběh. Zvláště nejtragičtější Marie Gillain mě dostala. A jako nadšenému germanofilu a frankofilu se mi zamlouvalo střídání francouzštiny a němčiny. Doufám, že čeští diváci nebudou o tenhle nadprůměrný kousek ochuzeni, byť třeba jen díky dvd či HBO.(22.10.2008)

troška popriťahované za vlasy, nábor do skupiny, baby nevyškolené v podstate za jeden deň išli na ostro, z hereckých prejavov ako tak spokojný s S. Marceau (aj keď sú určite lepšie filmy kde ukázala viac svojho umenia. Scenár bol stavaný príliš na "cieľ" filmu. Zachrániť geológa, zabiť ofiiciera a to všetko skupinkou naivných laických agentiek.(27.8.2015)

• - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

• - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)

• - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)