Odvážný Crusoe (TV seriál)

Crusoe

Crusoe

Dobrodružný / Drama / Historický

USA / Velká Británie / Jihoafrická republika / Kanada, 2008, 13x45 min

• kingik

Tahle adaptace slavné knihy Daniela Defoe se vůbec nepovedla. Nepříliš charismatičtí herci a režie pokoušející se vše pojat akčně nebyly správnou volbou .Myslel jsem si, že bude zachováno kouzlo knihy, ale tady si spíše tvůrci řadu motivů jakoby jen vypůjčily a pak je po svém přetvořily k obrazu svému. To by ale vůbec nevadilo pokud by režie uměla tohle patřičně využít a vnést do seriálového pojetí něco nového a zajímavého, ale tady se zázrak nekonal. Tohle nefunguje a seriál mě nebaví.(29.11.2009)

• salahadin

Herecké výkony, scénář a režie jsou tak na úrovni Rodinných pout, škoda, že Crusoe vypadá jako městskej pojišťovák, ale aspoň ty kostýmy jsou hezké. Možná, že kdyby byl býval film němý, dám o hvězdičku víc. PS: Vždycky jsem si představoval Crusoa a plnovousem, který za sebou táhne po zemi, špínou v uších, prořídlými vlasy, smrdící individuum...ale ne, to fakt přeháním, i na skoro pustém ostrově se dá dělat velká hygiena (zvlášť když je tu Crusoe tak do hladka oholený).(12.9.2009)

• MarekT

Robinsona jsem spolu s dalšími příběhy často a rád sledoval v předškolním věku u nás doma na diaprojektoru, tudíž si jej částečně díky nostalgii ještě dnes pamatuji aspoň v hrubých rysech. Tudíž nemůžu konstatovat nic jiného, než že tohle je stejný případ jako zfilmovaná "Cesta kolem světa za 80 dní" s Jackie Chanem - tj. nevkusné zneuctění původní Defoeovy předlohy.(20.9.2009)

Po 4 dílech: dvě hvězdičky za děj + jedna za přírodu a charismatického Pátka. Pořád váhám, jestli se mám na to koukat. Pilot, ač nabitý akcí, mě málem unudil. Už čtvrtá epizoda naznačuje, že to, co jsme viděli v pilotu, má být schéma: připlave loď, Crusoe se na ni snaží odplout domů, ale nějak se to nepovede. Bitvy se obejdou bez krve a nahotinky ukazují pouze záda, z toho usuzuji, že seriál je pro děti 6-13 let.(16.1.2009)

• tron

„Na mňa nepozeraj. Ja som to nekreslil.“ Nič nové pod slnkom, len ďalší podpriemerný akože dobrodružný seriál s vraj exotickou výpravou (a údajne inšpirovaný akousi slávnou knižkou, ktorú scenáristi ale nečítali, len im meno „Robinson Crusoe“ pripadalo pekné na vyslovenie, tak ho použili aj v názve). Našťastie bol pre mizernú sledovanosť stopnutý už po 13. epizódach, tak aspoň nejaká základná spravodlivosť medzi nebom a zemou zrejme existovať musí. Za všetko môže Sam Raimi: ako producent stvoril „Herkulesa“ s Kevinom Sorbom a keďže mal úsmevný seriál úspech, zrazu bolo všade plno rovnakých kusov („Xena“, „Stratený svet“). Mizerné počítačové efekty, v titulnej úlohe muž so svalmi alebo štíhla žena, ktorý/ktorá mal/a po boku vtipného poskoka/parťáčku. K tomu asi tri akčné scény v epizóde, pozostávajúce z naprieč jednotlivými dielmi sa opakujúcich kaskadérskych výkonov. Nesmie chýbať rovnaká výprava (len sem-tam kamera stojí trocha inak, aby menej všímavý divák nepostrehol, že sa nakrúca osem rokov na jednom kopci). A nesmie chýbať ani prízemný humor, detinské dialógy a podpriemerné scenáre.(29.6.2009)

• - Crusoe měl být původně klasický TV seriál natáčený pro stanici NBC, ale po několika epizodách s velmi slabou sledovaností se jej stanice rozhodla ukončit po 13 odvysílaných epizodách. (reqiuem)