Reklama

Reklama

Epizody(13)

Seriál Crusoe je inšpirovaný svetoznámym románom Daniela Defoe. Robinson Crusoe stroskotal na opustenom ostrove a je odsúdený k životu odtrhnutému od civilizácie, tak sa zdá, naveky. Nestráca však nádej a stále dúfa, že raz pri brehoch jeho ostrova zakotví loď, ktorá ho vezme späť domov – k svojej milovanej žene a deťom. Okrem dobrodružstiev, ktoré spolu s Piatkom na ostrove zažívajú nás Crusoe spomienkami zavedie do minulosti, kde sa dozvedáme o jeho detstve, o jeho láske Susannah, či o tom ako zachránil Piatka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Peklo není být chlápek na opuštěném ostrově, peklo je sledovat o tom seriál. Naprosto zoufalá věc bez atmosféry. Tom Hanks se otáčí v posteli, když to vidí. Příběh začíná zostra, ale vypadá to, že do minulosti se budeme vracet ve flashbacích - docela zoufalé a okoukané ze Ztracených. Robinson a Pátek vypadají, jako by právě fotili reklamu na spodní prádlo a celkový styl režie je vážně zoufalá metrosexuální sterilita. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jaká to smůla. Já sice ve svém životě doposud přečetl asi jen tři knížky, ale Robinson Crusoe mezi ně náhodou patří. A tak mám krapet představu o tom, o čem Daniel Defoe psal. Rozhodně nepsal o metrosexuálním playboyi, který zmateně pobíhá po ostrově pustém tak, až je z něj vidět pevnina na obzoru. Slavná předloha však není největším zabijákem tohoto prostoduchoučkého seriálu. Tím si je on sám. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony, scénář a režie jsou tak na úrovni Rodinných pout, škoda, že Crusoe vypadá jako městskej pojišťovák, ale aspoň ty kostýmy jsou hezké. Možná, že kdyby byl býval film němý, dám o hvězdičku víc. PS: Vždycky jsem si představoval Crusoa a plnovousem, který za sebou táhne po zemi, špínou v uších, prořídlými vlasy, smrdící individuum...ale ne, to fakt přeháním, i na skoro pustém ostrově se dá dělat velká hygiena (zvlášť když je tu Crusoe tak do hladka oholený). ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Na mňa nepozeraj. Ja som to nekreslil.“ Nič nové pod slnkom - len ďalší podpriemerný dobrodružný seriál s pseudoexotickou výpravou, inšpirovaný slávnou knihou, ale pôsobí dojmom, že scenáristi ju nečítali. Našťastie bol pre mizernú sledovanosť stopnutý už po 13. epizódach prvej série, tak aspoň základná spravodlivosť medzi nebom a zemou existuje. Za všetko môže Sam Raimi, ktorý ako producent stvoril Herkula s Kevinom Sorbom a keďže to bol hit, zrazu bolo všade plno podobných kusov (Xena, Stratený svet). Mizerné počítačové efekty, v titulnej úlohe muž so svalmi alebo štíhla žena, ktorý/ktorá mal/a po boku vtipného poskoka/parťáčku. K tomu dve slabé akčné scény v epizóde pozostávajúce z naprieč jednotlivými dielmi sa opakujúcich kaskadérskych výkonov. Nesmie chýbať rovnaká výprava (len sem-tam kamera stojí trocha inak, aby menej všímavý divák nepostrehol, že sa nakrúca osem rokov na jednom kopci), jednoduchý humor, detinské dialógy a podpriemerné scenáre. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tahle adaptace slavné knihy Daniela Defoe se vůbec nepovedla. Nepříliš charismatičtí herci a režie pokoušející se vše pojat akčně nebyly správnou volbou .Myslel jsem si, že bude zachováno kouzlo knihy, ale tady si spíše tvůrci řadu motivů jakoby jen vypůjčily a pak je po svém přetvořily k obrazu svému. To by ale vůbec nevadilo pokud by režie uměla tohle patřičně využít a vnést do seriálového pojetí něco nového a zajímavého, ale tady se zázrak nekonal. Tohle nefunguje a seriál mě nebaví. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Crusoe měl být původně klasický TV seriál natáčený pro stanici NBC, ale po několika epizodách s velmi slabou sledovaností se jej stanice rozhodla ukončit po 13 odvysílaných epizodách. (reqiuem)

Související novinky

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

26.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z…

Reklama

Reklama