Richard a Le Grand představují zvláštní duo. Le Grand, který není obdařen přílišnou fyzickou atraktivitou, oslovuje cizí dívky na ulici s tím, že s nimi chce natočit video. Pokud dívky souhlasí, Le Grand s nimi vede rozhovor o jejich sexuálním životě. Richard právě prochází těžkou krizí ve vztahu se svojí přítelkyní, a proto se vrhá do řady milostných dobrodružství s dívkami, které se právě Le Grandovy svěřily se svými nejhlubšími intimnostmi. Ale také Le Grand je lidská bytost toužící po lásce... (claudel)

Anderton

Pokiaľ sa budete pozerať na tento erotický film kvôli tomu, aby ste sa dozvedeli, ako sa dá vybaviť si v jednom meste toľko mileniek naraz, tak na to odpoveď Odoul nedáva. Richard hľadá asi šťastie a poslanie v živote, napriek tomu priateľke povie, že na dieťa ešte nie je čas a kto takto reaguje, pri tom vieme, že ten čas nebude nikdy. Takže sa vydáva na šukaciu cestu naprieč Parížom, uspokojí viacero žien, možno aj seba a vy môžete hádať, kam to celé môže smerovať. V tomto je ale zase Odoul priamočiarejší a záver nám ukazuje hneď na začiatku. Eroticky otvorený film tak trochu v štýle Posledného tanga v Paríži a pôvodného eroťáku L´Histoire de O zo sedemdesiatok ale viac ako sexom s viac menej priemerne vyzerajúcimi ženami upúta najmä oduševnelým Amalricovým výkonom. ()

Tomco

40% za permanentnú erekciu z videného :). Inak horšie, ako bieda. Príbehovo je to jeden veľký nesúrodý "blábol" bez hlbšej myšlienky, či nebodaj nejakého výraznejšieho zdelenia. Prakticky sa jedná len o umelo naukladané obrázky s motívom prvoplánovo šokovať, nedbajúc na fakt, že to dokopy nedáva žiadny zmysel. Až na tých pár celkom vydarených provokujúcich erotických scén, nula bodov. ()

claudel

"Paříž na vás sere, turisti!"....Vynikající a trefná hláška uprostřed výborného a originálního filmu předkládajícího jeden z možných návodů, jak vést život v Paříži. Mathieu Amalric je geniální, těším se na jeho padoucha v nové bondovce, i když to bude úplně jiné kafe než Richardovo životní tápání. Počítám ovšem s tím, že tento film neosloví široké publikum. O to mu ale určitě ani nešlo. ()

mm13

Dve hviezdičky iba preto, že je to film o vzťahu muža k ženám a erotike, respektíve o hľadaní postoja, objavovaní (možno obhajovaní, neviem) vlastnej sexuality (jej hraníc?). A tu môže mať každý iný názor, ktorému tí druhí nemusia rozumieť. Môj osobný názor na Príbehy Richarda O. ale je, že sa jedná o riadnu koninu. ()

selfesteem

Zajímavá myšlenka, jak se jeden chlap rozhodne, že na základě jejich nejtajnějších představ, uspokojí co nejvíc žen to půjde. Zadarmo. Nic proti ničemu, to je mi sympatické. Ale občas mi ho bylo vážně líto. Říká tam o sobě, že je zvíře. Mně jako zvěř přišly ty ženský. A pak, že chlapi jsou sprosťáci nebo neuklízej, je to úplně naopak! Mathieu Amalric má své kouzlo a byl ze všech těch lidí tam asi nejhezčí, to mě trochu zklamalo, že se tam moc na ty lidi nešlo koukat. Už tak to bylo dost přes čáru, plus některé zjevy tam to jen zhoršily. Ale asi to tak mělo být. Čtyři hvězdy pro Amalrica za jeho "otevřenost". ()

Cimr

(Předem se omlouvám, za vulgarismy, které můj komentář obsahuje, ale jsou nutné.) Film Příběhy Richarda O. je totální hovno. Nechápu, proč vznikl a jenom doufám, že ho Damien Odoul nenatočil (35 let po prvním pornu v kinodistribuci), aby šokoval. To by byl totiž už úplně vedle. Příběhy Richarda O., to je spousta nesmyslů, rádobyuměleckých rozhovorů a scén, které ale nemají pointu. Jediné, co mě na něm bavilo, bylo představovat si, jak režisér a scénárista Odoul lákal lidi na práci na tomto projektu: ,,Bude to fakt úžasný a přelomový film - představte si ten příběh: Richard O. šuká a šuká.. a pak umře!" ()

pevico

...a tak dobře to začínalo, myslel jsem si, že to bude ve stejném stylu i pokračovat..ALE - zmýlil jsem se..zbytek filmu nuda, šeď, slabota! ()

tomtomtoma

Příběhy Richarda O. se zdají být podlehnutím Damiena Odoula intelektuálnímu výrazovému trendu kontroverzní nahoty upřímnosti. Forma se evidentně jeví být nadřazená myšlence a obsahu a poslání se ztrácí v nepřehlednosti a provokativní mánii. Téma je formě podřízeno a vhodně zapadá do schématu, a přesto se nejasně formulují všechny ideje a očištění. Obrazové kompozice jsou úchvatné, obraz postupem času získává nad obsahem jasnou převahu a nechává nahlédnout do nevšedních atributů. Vyzařuje z nich síla a dychtivá touha promluvit, vše je poskládáno pečlivě a s citem do posledního gesta a pohybu. A přesto nepromlouvají k divákům tak, jak by mohli a sami chtěli. Hlavní postavou příběhu je Richard O. (zajímavý Mathieu Amalric), muž v krizi partnerského vztahu. Řešením je svérázná promiskuitní terapie různorodých tělesných rozkoší. Hledá se osud, který vše posvětí a uzavře. Důležitou postavou je Richardův kamarád Le Grand - Velký (pozoruhodný Stéphane Terpereau) v bizarní odlišnosti, důvěry a nezištné pomoci. Ústředními body jsou ženy v osudovém sepětí s Richardem: rozčarovaná přítelkyně (Ludmila Ruoso), spontánní dívka z restaurace (Alexandra Sollogoub), poslušná gejša (Lucie Borleteau), náruživá a žadonící sousedka (Valerie Bert), trpělivá masérka (Anissa Fériani), hysterická Asiatka (Maï Anh Le), prsatá prostitutka (Sylvia Eland), či bláznivka (Rhizlaine El Cohen), uzavírající Richardův osudový kruh. Z dalších roli: do Velkého zamilovaná dívka (Tiara Comte), taroková věštkyně (Marianne Costa), či zápasnický trenér (režisér filmu Damien Odoul). Forma, obzvláště obrazová složka, je působivá. Ovšem důmyslně poskládané obrazy zadrhávají ve své schopnosti hovořit, ukazovat a znejistit diváka. ()

klukluka

Bylo to v podstatě o ničem, byla to vlastně pořádná slátanina, ale nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Přeloženo do češtiny – bavilo mě to. Byl to film? Byl to film! A chtěl jsem ho vypnout? Chtěl jsem od něho utéct? Vlastně možná chtěl, v určitou chvíli jsem pochopil, že se tady skutečně už nic zásadního nestane, že to bude už jen plynout, ta vyfabulovaná fantasmagorie o netáhlu, jehož posedlostí je píchání. Bohužel se mi nepodobal, proto mě bavil. Bezstarostný hlavní hrdina i film jako celek. Jsou to lepší tři hvězdy, na čtyři už se mnou málo šijou hormony. ()

F.W.Colqhoun

Zradil jsi moji důvěru. Měl jsi mě znásilnit! Mathieu Amalric je dobrák, který s  polansky úchylným výrazem slídí Paříží s deklarovaným záměrem udělat to každé podle jejích představ. Je to úkol natolik vysilující, že (ke své osudové škodě) nemá čas trénovat zápas řecko-římský a od štace ke štaci jej musí na nosiči bicyklu převážet lynchovsky vyhlížející obr. Damienu Odoulovi děkuji, že mě ke svému šmíráckému počinu přizval.  TURISTI, PAŘÍŽ NA VÁS SERE!!! ()

Marys

LFŠ 2014: K tomuto filmu bol veľmi dobrý popis, kvalitu mala zaručiť aj hlavná mužská postava v podobe Mathieua Amalrica, no nakoniec to bola jedna nudná, nelogicky pozliepaná... vec. Nechcem byť vulgárny ale na čo sa točia tieto "porn art" snímky, ktoré ani nevzrušia, ani nezaujmú? ()

Gore odpad!

Film, který pošlapává celý filmový umění. O snaze šokovat se propadává do absolutního braku a s uměním to nemá nic společnýho. Ze začátku to jakž takž rozjezd mělo, ale pak nám Odoul dokázal, že jako režisér se ztrácí ve svém perverzním světě, kde už aby dotáhl metráž na celovečerák nám ukazuje masturbujícího Amalrice (nevím co bude dělat v nový bondovce a začínám se toho bát, ale snad překvapí) a nebo nahýho anorektickýho zamilovanýho retarda, kterým už Odoul pošlapavá veškerá tabu filmu a celé to spojil ve slátaninu, kde ukazuje nahý holky v nevzrušivým pohledu a již zmíněný 'hrdiny'. Já osobně mám rád nahotu, umění, provokaci i porno, ale tohle je něco, co nemá společnýho s ničím z toho, ale aspoň dopředu vím, že se mám vyhýbat filmům Odoula, ale spíš doufám, že už nic nenatočí, protože nám dokazuje, že dneska může točit opravdu každej a cokoliv. ()

ddf76

Umelecky pecko o nicem. Scenar je slaby. Herci cely film jen zvastaji kraviny. Amalric si chtel asi dokazat, ze zahraje vsechno (honit si stoporeny ud pred kamerou zvladne jen malo hercu. Porno herce nepocitam .))) ). Ale typickej festivalovej film, ktery nevi o cem je. Pochybuju, ze to vi reziser. Typicka artovska onanie. ()

FOCKE_WULF

Zvířecký, špinavý, smyslný film o bloudění postmoderního muže labyrintem kund, fantazií, množstvím možných možností jak naložit se životem. O co mu šlo? Nudil se nebo byl nadrženej, chtěl dosáhnout osvícení skrze rozkoš, dobrat se uvědomění vlastní existence, Coito ergo sum? Je tento film jen laciným burcováním první signální soustavy, nebo je tam i něco navíc? Srát na to, kdo se odváží uskutečnit svoje nejšílenější fantazie stane se Bohem a ti ostatní si můžou ledatak někde v koutku luštit sudoku. ()

kwaicheng

Zajímavý pohled na to, jak nikdo nechce být sám. Scény, kdy se hlavní dvojice hrdinů vozila na kole po Paříži, byly moc hezké. ()