Příběhy Richarda O.

• Francie

L'Histoire de Richard O.

The Story of Richard O

Francie, 2007, 75 min

Zvířecký, špinavý, smyslný film o bloudění postmoderního muže labyrintem kund, fantazií, množstvím možných možností jak naložit se životem. O co mu šlo? Nudil se nebo byl nadrženej, chtěl dosáhnout osvícení skrze rozkoš, dobrat se uvědomění vlastní existence, Coito ergo sum? Je tento film jen laciným burcováním první signální soustavy, nebo je tam i něco navíc? Srát na to, kdo se odváží uskutečnit svoje nejšílenější fantazie stane se Bohem a ti ostatní si můžou ledatak někde v koutku luštit sudoku.(20.1.2012)

Zajímavá myšlenka, jak se jeden chlap rozhodne, že na základě jejich nejtajnějších představ, uspokojí co nejvíc žen to půjde. Zadarmo. Nic proti ničemu, to je mi sympatické. Ale občas mi ho bylo vážně líto. Říká tam o sobě, že je zvíře. Mně jako zvěř přišly ty ženský. A pak, že chlapi jsou sprosťáci nebo neuklízej, je to úplně naopak! Mathieu Amalric má své kouzlo a byl ze všech těch lidí tam asi nejhezčí, to mě trochu zklamalo, že se tam moc na ty lidi nešlo koukat. Už tak to bylo dost přes čáru, plus některé zjevy tam to jen zhoršily. Ale asi to tak mělo být. Čtyři hvězdy pro Amalrica za jeho "otevřenost".(17.6.2015)

• mm13

Dve hviezdičky iba preto, že je to film o vzťahu muža k ženám a erotike, respektíve o hľadaní postoja, objavovaní (možno obhajovaní, neviem) vlastnej sexuality (jej hraníc?). A tu môže mať každý iný názor, ktorému tí druhí nemusia rozumieť. Môj osobný názor na Príbehy Richarda O. ale je, že sa jedná o riadnu koninu.(20.10.2008)

• ddf76

Umelecky pecko o nicem. Scenar je slaby. Herci cely film jen zvastaji kraviny. Amalric si chtel asi dokazat, ze zahraje vsechno (honit si stoporeny ud pred kamerou zvladne jen malo hercu. Porno herce nepocitam .))) ). Ale typickej festivalovej film, ktery nevi o cem je. Pochybuju, ze to vi reziser. Typicka artovska onanie.(12.10.2008)

• Tomco

40% za permanentnú erekciu z videného :). Inak horšie, ako bieda. Príbehovo je to jeden veľký nesúrodý "blábol" bez hlbšej myšlienky, či nebodaj nejakého výraznejšieho zdelenia. Prakticky sa jedná len o umelo naukladané obrázky s motívom prvoplánovo šokovať, nedbajúc na fakt, že to dokopy nedáva žiadny zmysel. Až na tých pár celkom vydarených provokujúcich erotických scén, nula bodov.(25.10.2008)