Bohoušův syn (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (46)

Co dovedou herecké osobnosti vykouzlit z banálního příběhu? Sázkaři byli v každé době. Řada z nich prosází kdeco. Třeba výplatu. V jedné hospodě stále chybí automat, který jeden hráč rozmlátil. Pokud toho hráče znáte, tak ho prosím nahlaste. Děkuji. V.Menšík, Pepík Hlinomaz (doufám, že každý fanoušek dobrých českých herců má jedinou knihu o něm samém, jinak rychle do obchodu a antikvariátu), M. Kopecký (snad taky všichni máte knihu o M.Kopeckém, jinak vyšel dotisk) a další z toho dokázali udělat pěkné představení, pod taktovkou osvědčeného F.Filipa.(26.8.2010)

Protože se Bohoušův syn v televizi objevuje narozdíl od originálu vzácně, viděl jsem ho až dosud jen jednou v dětství a měl na něj dost neurčité vzpomínky. Teď ale musím říct, že není horší. Z původní sestavy zůstal jen Menšík a předmětem zápletky je pomsta. Miloš Kopecký je bratrem Jiřího Sováka z prvního Bohouše (raději nepřemýšlím, proč byl Sovák Randa, Kopecký Fanta a oba křestním jménem Alois - asi je to zvláštní rodina) a majitelem Bohoušova syna Pepy. Tak jako bratr vede horský hotýlek nevalné úrovně a vláká Menšíka do zdánlivě předem prohrané sázky. Ta je o něco komplikovanější než původní a vyžaduje účast více lidí. Jde o to, zda se potvrdí Kopeckého furiantské tvrzení, že bernardýn umí hledat houby. Chvilka soudruhování na začátku a trochu nastavovaný konec maličko kazí dojem, jinak je to velmi zábavná komedie a pořád šlape jako hodinky. 90%(3.4.2010)

Je velice sympatické, že se tvůrci nadále nezabývají zápetkou o jídle, nejedná se tedy o "Bohoušův" odvar, ale o téměř rovnocenné pokračování. Nápad se sázkami je zde využit na maximum, i když závěr se mi zdál už malinko překombinovaný. Ale mezi herci to očividně jiskří a celé je to velice příjemné. 75%.(6.5.2011)

Pokračování, kterému podle mého soudu schází velká část Bohoušovy kouzelné atmosféry. Kadence vtipů není ani zdaleka tak omračující a film, který je o dvacet minut delší než "první díl", mi připadal dost rozvleklý (obzvlášť závěrečných deset minut). Herci byli pochopitelně dobří (co taky čekat od tak sympatické sestavy), Filipova režie rovněž... Ale jednoduše si nedovedu představit, že bych se na Bohoušova syna díval tak rád a tak často jako na jeho otce.(5.11.2011)

Komedie, která jistě neurazí a neomrzí, tentokrát však s pokračováním s Milošem Kopeckým, který si vyměnil roli s Jiřím Sovákem, jako to obráceně oba pánové udělali při jiné filmové příležitosti, hádejte jaké..?!! :-))(23.12.2009)

Je to pěkná malá televizní komedie, která nemůže zklamat už kvůli hereckému obsazení, ale na Bohouše nedosáhne. Je mnohem méně soustředěná na závěrečnou pointu, což je u dílka, které je v podstatě anekdotou poměrně důležité.(26.9.2010)

• kingik

Pokračování populární komedie s bernardýnem se nese na "crejzy" vlně. Ale ani trochu není vtipné. Tahle vlna k Františku Filipovi naplavila výrazné herecké osobnosti v čele s Menšíkem, který jediný ustál výměnu realizačního týmu. Sovák v pokračování citelně chybí. Kopecký je dobrý, ale neuměl dát do své role sympatickou řevnivost, kterou Sovák při setkání na place s Menšíkem vždycky vládl. Nosný nápad v podstatě zanikl pod nánosem scenáristické sterility. Borovička s Vlčkem úplně propadli. Menšík je v pokračování mužem, který se v jednom kuse a za každé okolnosti o něco sází. Už to mně k němu nesedělo. Netuší, že si bratr majitele horského penzionu, jimž byl v jedničce Sovák, na něj připravil lest. Je majitelem hospůdky, do které jednoho dne zavítá Menšík i s celou svojí famílií. Není známo, na co Kopecký spoléhal a z čeho vyvodil, že právě do jeho hospody nakráčí muž, který kdysi před sedmi roky pokořil jeho bratra. No dobrá, debilní náhodou máme Menšíka v lokále. Průběh sázky je úplně nenapínavý a ničím nápaditý. Bernardýn Josef, hodně podobný Bohoušovi z hor (kdybyste to nepochopili, proč je mu tak podobný, je to jeho syn), má nasbírat košík hub. Nikomu to nepřijde divné. Dokonce i Menšík, předseda mykologického svazu, s takovou sázkou souhlasí a nenapadne ho se vydat za psem do lesa, aby zjistil, že to celé je pičovina. Tak se tam klábosí, pes se pozoruje z okna, debilní pojetí. Výhra žádná sláva. Menšík by vyhrál toho psa, jeho protivník Hlinomaz dvě stovky. Nechápu, jak s takovým scénářem šli do pokračování. První díl měl tempo, kompaktnost, pokračování nemá nic z toho. Černobílou jedničku následovalo barevné pokračování, které moc barevných zážitků nepřináší. Za okny hospody namalovaná příroda, ale jo, to mně přišlo celkem roztomile naivní. Dobře zahráno, i když jednička byla zahrána mnohem vtipněji. Zde se vtip nevyskytoval. Pointa sázky slabomyslná. Nakrájené houby v košíku zhatily vítězství. To by i současní scenáristé vymysleli zdařilejší vyústění. Režie Františka Filipa trpěla chaotičností a nepřehledným vrstvením. Úvod v hnusném socialistickém podniku diváka správně nenaladí, změna na "dělnické" restaurační prostředí je sice vítaná, ale čekal jsem, že se v něm strhne něco nápaditého. Byl jsem svědkem břečky. Ono se to moc nereprízovalo. Což o něčem svědčí. 40%(2.1.2016)

Zřejmě nejhezčím momentem filmu je kochající se renesanční člověk Hlinomaz, který jen tak mimochodem během kochání sbírá houby.(3.1.2014)

Tak tohle pro mě bylo obrovské překvapení, léta jsem žil v domnění, že Bohouš nemá druhý díl, čili moje vlastní premiéra proběhla 28.9. 2012 a stála za to ! Výborná česká klasická crazy komedie 70. let plná vynikajících českých herců, užil jsem si to parádně. ( A ještě víc to, že svým hodnocením dostávám druhého Bohouše tam, kam patří, totiž do červených:)(29.9.2012)

• triatlet

Liborson to vystihl přesně. Z původní komorní komedie se stal nezáživný rozvláčně odvyprávěný přelidněný příběh.(13.4.2015)

Na soustředěnou a precizní mikrokomedii navazuje po sedmi letech podstatně volnější, rozptýlený, rozbíhavý, ale také živější, ba živelnější snímek, který působí jako jedna velká improvizace. A protože v improvizacích tryská humor jedině z přirozenosti, z bytostné hravosti a radosti komunikovat a sdílet spolu to nejbeznadějnější i to nejšťastnější a právě zde se sešli ti praví, lze s úlevou říci, že se Pepa potatil.(30.12.2018)

"Milej pane, já vám něco řeknu !! Vy vypadáte jako dobráček, jako svatej Mikuláš, ale vy jste pěknej vyžírka.." ;)(3.1.2018)

• dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v rôznych lokalitách mesta Písek. (dyfur)(2.8.2015)

Pepa Hlinomaz tomu dává největší korunu! :D(30.7.2017)

• LadyPupu

Nejsilnější je tahle komedie v manželských přestřelkách Janžurové a Kopeckého. "Lojzíčku, víš, že já nikdy nevím, jestli ty jseš ještě v pubertě nebo už jsi senilní?" Menšík taky dobrej, na rozdíl od jeho manželky v podání Tvrzníkové, protože ta kdyby tu nebyla, tak se houby stane. Apropós houby. O těch to je taky. Jinak slabší dílko. S původním Bohoušem to má společného jenom toho bernardýna.(14.1.2016)

Pokračování kratší televizní komedie Bohouš s názvem Bohoušův syn (mimochodem bernardýn pojmenovaný jako Josef) už postrádá na originalitě souboje psa a jedlíka. První třetina z podniku o Menšíkovi, který se rád sází, je zcela zbytečná, druhá třetina je velmi vtipná a zbytek je už zase spíš jen na dojetí. Navíc celá sázka je vycucaná z prstu a působí hrozně uměle. Přesto ale nelze říct, že by to bylo špatné, člověk se určitě zasměje, ale jedničce to nesahá ani po druhý buřtík na buřt věnci.(2.2.2016)

Když to nebudu srovnávat s Bohoušem tak i tak jen *** a to jen díky špičkovému obsazení.(4.1.2010)

Živé dielko. Zabavil som sa, no Bohouš bol lepší, možno preto, že bol prvý a tento diel sa už porovnával. Veľmi pekné herecké obsadenie. Filmu dávam 65%.(2.1.2016)

• Ravi

Film o tom, že vyhrát sázku se někdy nevyplácí. To je asi tak vše, co jsem z filmu pochytil. Jo a opravdu dobře zde zahrál snad jen Hlinomaz. 45% = 2/5(5.3.2016)

Anekdoticka zalezitost bakalarskeho typu. Jen nevim, zda je nutne na tuhle slabou pointu cekat trictvrte hodiny... Puvodni Bohous je jina liga.(20.11.2014)

Více vtipu než v prvním dílu, navíc se chování ke zvířatům výrazně zlepšilo, ze stupně "nepřijatelný" na stupeň "dokonalý". Z Bohouše juniora se už nedělá popelnice, zblajzne akorát relativně nezávadně znějící Babinskýho vývar s buřtíkem, a netráví celej film v hospodě, pošlou ho i ven, na lov do lesa.(31.12.2015)

<< předchozí 1 2 3